Ve skutečnosti je to tak, že se jen více lidí nezapojilo, to je celé.
Jako wonfix jsou u mě zavřené 2 tickety - jeden je Aquariův, protože to že jednorázově udělal rpm neznamená, že chce dovnitř makefile udělat fukčnost "make rpm" a celkově to udělat jak jsem chtěl - což znamená, že na rpm teď všichni kašlou. Jedna resolution wontfix pochází každopádně od něj.
Druhý ticket se týkal přepsání NATovacího skriptu způsobem, který by jednak v případě stávajícího shellového skriptu byl prakticky nemožný a muselo by se to přepsat do něčeho jiného (nejspíš přímo jako součást binárky promethea, který dnes NAT vůbec neřeší) jednak jsem byl poměrně proti tomu, protože já když se podívám do konfiguráku sítě, tak chci HNED vidět, která IP jde do netu jako sdílený NAT a která má vlastní NAT.
tam šlo spíš o spor o to, která verze konfiguráku je přehledná a která ne: pro mě přijde přehledné mít na 1 řádku textového souboru co nejvíce informací, protože je pak dobře použitelný grep na ten textový soubor. tedy nešlo o spor kdo a jestli to naprogramuje: šlo o spor o to, jak má vypadat konfigurák, kerý používáme všichni, a já se v něm potřebuju vyznat.
na druhou stranu, během posledního roku jsem se naučil tolik nových věcí ohledně SQL, že kdybych začínal Promethea vyvíjet dnes, bude to nejspíš postavené rovnou nad SQL. A pro projekty kde je více než "1000 něčeho" je SQL skoro nezbytnost... přístup s textovými konfiguráky se hodí na vysloveně malé projekty, kdy ty textové konfiguráky mají max. tak 1000 řádek.
No, popravdě... spíš to asi skončí tím, že se textový konfigurák bude generovat z SQL, to je pravda. je možné, že přímé zlinkování té binárky s SQL je trochu nesmysl.. ale vidím sílu třeba v paralelním logování.. textové logy jsou ok, je to záloha, ale logování přímo do SQL by bodlo. když někdo zavolá na helpdesk, tak musí hned vidět, kdo je sosák, kdo je nesosák, kdo nám dluží, kdo nám nedluží, jestli mu to dnes jde pomalu protože překročil FUP nebo protože uhnil hardware... prostě všechno to, co jsme na začátku řešili protože síť známe je teď potřeba zjednodušit, zautamizovat, naučit nějakou levnou lamu aby nad tím seděla a zvedala telefony, a sami můžeme jít a zaměstnat se za lepší peníze v NASA :-)
jo, kdybychom po našem "fakturačním oddělení" chtěli hrabat se v texťáku s 6000 řádkama, tak nás prohoděj oknem... už teďka všichni remcaj, že těch 600 tříd a cca 2000 IPček je problém. navíc v tom čas od času někdo udělá překlep, a tak.