CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Kamýk, Libuš, Lhotka a okolí
« 45678910111213141516 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
x-jab
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 145 

Zdravim ve spolek,

nemáte někdo alespoň rámcovou představu, kolik lidí se bude podílet na budování zmíněné trasy Kuželka-SHF-AWE-MAP01 ?
(potažmo mezi kolik lidí se vlastně budou dělit celkové náklady...)

CZFree bych doma chtěl mít převážně kvůli internetu. Můj rozpočet je značně omezený (jsem študák), takže pořád váhám, jestli se mi vyplatí do CZFree investovat nebo ne, když vlastně dopředu nevím, do čeho jdu...
Asi by nebylo od věci udělat odhad ještě pro "koncové uživatele" ve smyslu: "pořízení antény a wi-fi karty do Vašeho počítače Vás přijde asi na 3500Kč, na vybudování páteřní sítě přispějete pro začátek asi tak xxxx Kč, ve špičce u Vás očekáváme downstream 50kbit a každý měsíc budete platit cca 350 Kč svému AP...jdete do toho s námi?"

Jinak, abych jenom neprudill, leží mi doma mj. AT case se zdrojem, CPU P166 MMX, VGA Trident 512KB a FDD mechanika. dneska je to šrot , ale na router možná dobrý. Kdyžtak přenechám (SHF??)

__________________

X-JAB, lama forever

Old Post 22.02.2003 v 10:47
x-jab je offline   Click Here to See the Profile for x-jab   Find more posts by x-jab   Click here to Send x-jab a Private Message   Click Here to Email x-jab   Visit x-jab's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awe_cz
Junior Member

Registrován: 17.01.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 146 

2x-jab: myslim, ze jich bude docela dost, protoze je kapacita wifi linku omezena byl bych je potreba aby se pripojovani nejak podileli na investicich, akorat je otazka, v jake mire, pasmo tech 11Mbps se sdili, takze budeme-li mit treba 11 lidi na AP pak na kazdeho pripada v idealnim pripade 1Mbvit - a tim se musime ridit, tim, co budou oni koncovi chtit. dal je potreba si uvedomit, ze tahle omezeni vyplyvajici z poctu uzivatelu se budou nasobit s kazdym hopem smerem do internetu, zatim nevim, jak to bude vypadat s branou do internetu, bud neco sezeneme v modranech (to by bylo idealni) nebo halt pujdeme smer transgas (coz je nejakej ten hop navic)

__________________

mailto: awe@awe.cz

Old Post 22.02.2003 v 12:02
awe_cz je offline   Click Here to See the Profile for awe_cz   Find more posts by awe_cz   Click here to Send awe_cz a Private Message   Click Here to Email awe_cz   Visit awe_cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
x-jab
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 147 

__________________

X-JAB, lama forever

Old Post 22.02.2003 v 13:44
x-jab je offline   Click Here to See the Profile for x-jab   Find more posts by x-jab   Click here to Send x-jab a Private Message   Click Here to Email x-jab   Visit x-jab's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awe_cz
Junior Member

Registrován: 17.01.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 148 

2x-jab: mno a taky o to, jestli bude tem par lidem staci 64kbit upstremu ...

__________________

mailto: awe@awe.cz

Old Post 22.02.2003 v 15:23
awe_cz je offline   Click Here to See the Profile for awe_cz   Find more posts by awe_cz   Click here to Send awe_cz a Private Message   Click Here to Email awe_cz   Visit awe_cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
x-jab
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 149 

no na surf, mejl a nějakou gamesu to snad staci.
pokud bude mozny rozdelovat kapacitu ty linky nejak plynule (tj.ze kdyz budou pripojeny jen dva, tak budou mit po 32kbit a ne kazdej 16 a zbytek zustane nevyuzity)...

ale to sme asi ve spatnym threadu

__________________

X-JAB, lama forever

Old Post 22.02.2003 v 21:17
x-jab je offline   Click Here to See the Profile for x-jab   Find more posts by x-jab   Click here to Send x-jab a Private Message   Click Here to Email x-jab   Visit x-jab's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

dlouhe vzdalenosti Příspěvek č. 150 

Naposledy upravil Ondrej.Tesar 24.02.2003 v 21:48

Old Post 24.02.2003 v 21:43
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Taky se hlasim Příspěvek č. 151 

Jen pro formu se hlásím pro spolupráci na výstavbě. Omlouvám se taky, že jsem se neozýval, ale to moje zkouškové se nějak zvrhlo a těch 6 týdnů jsem tentokrát využil do posledního dne. Ale občas jsem sem kouknul a celkem pravidelně to tu čtu. Zase si nepředstavujte, že teď budu mít fůru času, ale pro czfreečko si sem tam čas udělám. S těma pepězma na tom taky nejsem nejlíp, ale co budu moct, tak do toho vrazím (ale rozhodně to nebudou desetitisíce).

Co se týče těch nákladů nebál bych se používat stavěné antény. Je ale otázka kdo je postaví? Ja tolik zručnosti bodužel nemám a nemám ani dostatečné vybavení :(

Co se týče AP u SHF já bych neměl problém s tím ho odložit až na druhý krok, ale bylo by dobré si udělat aktuální průzkum kolik potenciálních prispěvatelů bychom tím ztratili.

to Awe: Já si myslím, že spoustě lidí, kteří třeba přispějí na vybudování sítě tady v Modřanech pujde hlavně o nejaký internet. Bude opravdu málo lidí, jako jsi ty a Zvířádko kteří očekávají megabitove připojení do netu. Když bych vzal to, že budete 2 a ostatní se spokojí s nějakými 64 kbps tak se do těch 11 Mbit snad vejdem.

__________________

/nax

Old Post 26.02.2003 v 11:53
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havrla
Newbie

Registrován: 30.12.2002
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 152 

Old Post 27.02.2003 v 00:04
Havrla je offline   Click Here to See the Profile for Havrla   Find more posts by Havrla   Click here to Send Havrla a Private Message   Click Here to Email Havrla   Visit Havrla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 153 

__________________

Old Post 27.02.2003 v 06:47
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havrla
Newbie

Registrován: 30.12.2002
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 154 

Old Post 27.02.2003 v 17:33
Havrla je offline   Click Here to See the Profile for Havrla   Find more posts by Havrla   Click here to Send Havrla a Private Message   Click Here to Email Havrla   Visit Havrla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

První příspěvek Příspěvek č. 155 

Nějak se tu nic poslední dny nic neděje. Tak abychom se trochu pohnuli z místa, navrhuji začít s budováním nodu Awe. Jako první finanční příspěvel jsem ochoten věnovat svých 5000 na nákup 2 karet. Mrzí mne že nemohu věnovat víc, ale jsem teď bez finančního příjmu (ta škola mne opravdu drsně vytěžuje) a z toho co mám našetřeno je tohle to co mohu postrádat (zbytek padne na nákup wi-fi ke mě domů).

Zároveň bych rád začal diskusi o tom, kolik by měl být minimální příspěvěk na výstavbu sítě. Myslím si, že rozumně nastavenou hranicí by mohlo být 2000 (to znamená okolo 5000 celkové náklady pro jednoho subscribera i s vlastním zařízením), ale hodně záleží na tom, kolik lidí se bude ochotno na výstavbě podílet. Obecně platí, že čím víc lidí, tím samozřejmě menší poplatek pro každého člena, ale vzhledem v aktivitě tady ve fóru to nevypada na nějak obrovský zájem. Samozřejmě ideální stav by byl kdyby každý na výstavbu přispěl okolo 500 jako při budování Barandova1, ale obávám se že od toho jsmě docela daleko.

Asi by to chtělo rozeslat daší email s výzvou k pročtení fóra a hlavně k zjištění kdo je z potenciálních nodů ochoten se podílet na financování výstavby, co říkáš SHF?

__________________

/nax

Old Post 08.03.2003 v 15:59
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awe_cz
Junior Member

Registrován: 17.01.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 156 

2nax: jo, moc se nedeje, tenhle tyden jsem travil 12hod/denne v praci

__________________

mailto: awe@awe.cz

Old Post 08.03.2003 v 16:02
awe_cz je offline   Click Here to See the Profile for awe_cz   Find more posts by awe_cz   Click here to Send awe_cz a Private Message   Click Here to Email awe_cz   Visit awe_cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havrla
Newbie

Registrován: 30.12.2002
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 157 

To je sice pěkný, ale co vim tak jsme ještě nezjistily komu patřej ty nody co SHF naměřil, a s přístupem který má CZFree toho moc nepostavíme....
A abych vyhodil 20 kolíků a pak zjistil že to co SHF naměřil je uplně na nic... jistě mě chápete....

Jo UPC bude zrychlovat !!! :-)
Zdenek

Old Post 09.03.2003 v 20:33
Havrla je offline   Click Here to See the Profile for Havrla   Find more posts by Havrla   Click here to Send Havrla a Private Message   Click Here to Email Havrla   Visit Havrla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Příspěvek č. 158 

2 havrla: Nojo, jenže taky si to zvyšování rychlosti nechaji pořádně zaplatit, to si piš.

Jenže já tohle nedělám kůli levnýmu internetu. Prostě mám pocit, že czfree má budoucnost ne jako levný připojení na internet, ale jako komunitní sí?, a chtěl bych se na tomhle projektu podílet. Tebe nikdo nenutí. Nech si svejch 20kolíků a vraž si je pro mne za mne třeba do UPC.

2 awe: Chápu, že jsi asi dost zaměstnanej člověk. Jsem ochotnej třeba trávit večery nad nějakou tou 486 cos říkal, že máš doma vyhrazeny pro czfree (aspoň se končně pořádně naučím routování a IPtable ) , zajít koupit ty karty a tak. Má to jeden háček. Těch mejch 5000 bude stačit právě tak na 2 karty, ale antény už to nepokryje. Tím myslím i konektory a další věci. Co se kabelu týče tak po CB mi tu zbylo ve skříni docela dlouhá (6-12 patro + nějaký metry po baráku vodorovně) RG213 (doufám že se to tak menuje). Pravda je to hodně nešikovný kůli tloušce toho kabelu, ale kdyby tohle nevadilo tak by se asi dal použít. Co říkají odborníci (SHF)?

Čili kdyby se našel další investor, tak by možná bylo schůdné začít s budováním nodu Awe. Jediný co bez tebe neudělám je samotná instalace na střeše a u tebe doma. Pochopitelně.

Mám pocit, že to by mohl být impulz k budování i ostatních plánovaných věcí (jistě by se někomu hodilo zainvestovat spojení s MAP01 a určitě by se o něco lépe scháněli peníze na připojení do czfree).

__________________

/nax

Old Post 10.03.2003 v 22:16
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Havrla
Newbie

Registrován: 30.12.2002
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 159 

nax -
Tady někdo špatně pochopil myšlenku.....
Já bych se taky rád dostal do CzFree, at už kuli internetu, kuli rychlí kokální síti, kuli tomu abych se mohl spojit s kámošema po praze atd..... , ale s přístupem že je všechno tajný a že nikdo nikomu nic nepoví to pude hodně špatně...

uvedu příklad:
1) pošlu Deuovi mejl že kupuju karty , odpověd mám druhej den..
2) pošlu Deuovy zdali má někde zanesenou strukturu sitě a zda náhodou netuší který z tech nodu co SHF chitil jsou použitelný a v našem dosahu a na koho se mám obrátit, odpověd jsem nedostal (ani na koho se mám obrátit, prostě nic ), psal jsem mu 2x

Prostě mě sere to že se mužu snažit sebevíc a prostě je to k ničemu, protože nikdo nic neví nikdo nic neřekne.... .

Mě nejde vo buh ví jakej internet mám svuj, ale prostě potřebuji přesně jak si říkal komunitní sít, ale aby byla když už tak propojená se zbytkem "komunitního světa" a to pokud možno kvalitně.

A abych něco postavil a musel někoho nahánět s vysílačkou po praze a zjič?ovat kde asi je ta antena tady nebo tánhle .... a pak se div ne doprošovat aby mi někdo řek koho mám kontaktovat čí ty nody v okolí vubec jsou a zda jsou vubec v CZFree a nakonec zjistit že to nezjistim pač je to tajný....

Nadšenost pro věc i třeba 20 lidí nestačí když tu neni centrální autorita která je schopna pospojit jejich snažení a poskytnout jim patřičné informace. neříkám že se nesnaží, jo to jo, ale je to prostě málo.. :-(. Prostě jsem vystřízlivěl z počítečního opojení jakmile jsem zjistil že se mužem snažit sebevíc ale výsledek je méně než nejistý...

Jako věřim že se podaří zprovoznit spojení LHN+SHF --- AWE a spol., (SHF a LHN určitě během dvou měcíců) nicméně kolik nás bude když se na nás CZFree vybodne ? 20-30? , dobrá tedy, já (LHN) mám 200G diskový pole s bordelem a spoustu CD, mužu poskytnout naší malé komunitní siti, ale je potřeba mít větší sít... pač se to brzo vohraje :-) , každej si tu psal svoje priority, každej tam měl na prvnim místě internet... , moje priorita je dostat se přez CZFree k kámošům a kámoškám.. do Nuslí, na Prosek, na Opatov.... rozumnou rychlostí s rozumnou odezvou. Ale když mi nikdo neřekne kuna jak tak mi je to na prd !!!!! to mužu mít na střeše zařízení pro navádění raket a bude mi to taky naprd bez rakety... .

Napište si na stůl sirový data tak jak jsou....., co všechno očekáváte, co pro to musíte udělat, kolik to bude stát, na čem všem to snažení záleží.... Chtít prostě nestačí....

........

Havrla

Old Post 10.03.2003 v 23:17
Havrla je offline   Click Here to See the Profile for Havrla   Find more posts by Havrla   Click here to Send Havrla a Private Message   Click Here to Email Havrla   Visit Havrla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SHF
Junior Member

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 160 

__________________

Old Post 11.03.2003 v 17:30
SHF je offline   Click Here to See the Profile for SHF   Find more posts by SHF   Click here to Send SHF a Private Message   Click Here to Email SHF   Visit SHF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:40.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 45678910111213141516 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz