CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 10 > Horní Měcholupy (Praha 15)
« 13141516171819202122232425 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Gookin
Senior Member

Registrován: 18.01.2003
Příspěvků: 517

Exclamation Utrapy, utrapy... Příspěvek č. 289 

Od vcerejsiho vecera je opet v provozu server....
V patek se mi totiz povedla dost nemila vec... vymenoval jsem bednu (stara sla na prodej), kdyz jsem pripojoval teplotni cidla (v bedne je integrovan digitalni teplomer s tremi cidly...) povedlo se mi procesorovym cidlem nadzvednout napatrne chladic....no a ja si toho nevsiml.... jen jsem pozoroval jak roste teplota v rychlem sledu po strartu (20 - 25 - 30 - 34 - 40 - konec...) a schorel........ v nedeli jsem tedy postavil nahradni server zalozen na "vrabcim hnizde", v pondeli byl procesor ale zjistil jsem ze nejede deska..... (do si nedokazete predstavit jak jsem zuril...) nastesti jsem vcera zjistil ze nejede zdroj (teda on jede ale fakt divne...) (Jjwu: mel si castesne pravdu, ze nejede zdroj...) a deska musela byt resuscitovana vypujcenym duronem 950 (do te doby proste nechtela nabehnout.... nepomohl ani reset BIOSu....)

Takze ted uz zase bude vse behat..... snad...

PS: Chtel bych vyzvat pripojene lidi k nejakemu hromadnemu testu..... tzn. co nejvic pripojenych lidi a jako test by se mohla zkusit nejaka hra... ci prenos dat...

G

__________________

Old Post 15.10.2003 v 07:17
Gookin je offline   Click Here to See the Profile for Gookin   Find more posts by Gookin   Click here to Send Gookin a Private Message     Visit Gookin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 290 

caf,momentalne pripravuji dalsi AP na Hajich.Soucastne AP CZFree.Net.Haje jsem prejmenoval a zkryl essid,takze na nej se nelze pripojit.Nove Ap bude cca.do 14 dnu

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 15.10.2003 v 08:58
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raptik
Junior Member

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 267

Smile DNS + mail Příspěvek č. 291 

Takze s radosti oznamuju, ze se mi podarilo sprovoznit mail a dns server na mem ip... zatim je to jen v test modu, ale zda se, ze to funguje...

__________________

Old Post 15.10.2003 v 19:20
raptik je offline   Click Here to See the Profile for raptik   Find more posts by raptik   Click here to Send raptik a Private Message   Click Here to Email raptik   Visit raptik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raptik
Junior Member

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 267

DNS Příspěvek č. 292 

Takze lidi, kdo ma zajem bejt v domene hm-mynet.net (pozdeji se mozna prejmenuje) at mi pise na ICQ 140615806... mam tu rozbehanej DNS server na IP 192.168.251.2 (raptik-server) secundar je gookin na 192.168.251.1 (ap-hm-mynet)
staci mi znat, jaky chcete mit jneno v domene rozpis IP tady mam, no, ale projistotu posilejte i to IP...
dik za pozornost...

__________________

Old Post 23.10.2003 v 09:10
raptik je offline   Click Here to See the Profile for raptik   Find more posts by raptik   Click here to Send raptik a Private Message   Click Here to Email raptik   Visit raptik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gookin
Senior Member

Registrován: 18.01.2003
Příspěvků: 517

Příspěvek č. 293 

Zdar...

Krom toho ze se Raptik zaslouzil o fungovani vnitrni domeny.... (bude i vnejsi...), tak se snazi v Sambe rozjet PDC (Primary Domain Conntroler) abychom mohli chodit do ostatnich win skupin (ale jen ti co budou mit pristup, ktery prave bude zajistovat PDC), uz jsem i s Raptikem vyzkouseli jak jde hrat hra po wifi... (jede to skvele.... zatim...), ale zatim jsem jeli jen dva..., bude to chtit dalsi testy.... , krom toho SSH i FTP jedou zatim dobre

jo a jeste jedna vec....... chtel bych svolat dalsi sraz, na kterem by nemeli chybet Tomcat a djdodo a samohrejme vsichni mecholupaci, a petrovicti by meli prijit tez..., cilem je dohodnout se jak kam kdy jak rychle atd... se pripojime do czfree/inetu, info o tom kdo a kam bude moct, co nastavit, proste prava a tim padem i povinosti... ted jsou na serveru/AP tri lidi kteri maji rootovska prava... a samo ostatni useri, nebylo bu odveci rozdelit okruh pravomoci, kdo a co muze configurovat.. (nekdo to navrhnul ale uz nevim kdo..., tak se toho chytam)

G

__________________

Old Post 23.10.2003 v 12:25
Gookin je offline   Click Here to See the Profile for Gookin   Find more posts by Gookin   Click here to Send Gookin a Private Message     Visit Gookin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gookin
Senior Member

Registrován: 18.01.2003
Příspěvků: 517

Exclamation Pripojeni... Příspěvek č. 294 

Zdravim...

Posledni dobou se mi ozyvaji novi zajemci a kupodivu maji skoro stejnou otazku....

Takze doporucuji:
1. Precist si forum (je pravda ze me to trvalo skoro 2 mesice - ale procetl jsem vsechno... krome jednotlivych vlaken o pripojeni (proc bych cetl o tom jak se snazi neco rozjet treba v Brne?? ))

2. Zjistit jestli je prima vyditelnost na moji antenu (Livornska 449 - predposledni budka smerem od Alberta), pokud ne, tak uz zalezi jen na stesti a odrazu...

3. Uvedomit si jestli se chci jen pripojit nebo byt dalsi AP (velmi vitano - jedno AP opravdu nebude stihat tolik lidi)

4. Dalsi je otazka investic - tzn. jestli chci byt jen klient, koupit wifinu (osobne doporucuji XI-626) nebo HW AP a prepnout ho do rezimu "Client"
- nebo pokud bych chtel byt AP, tak koupit wifinu a postavit SW AP - vyhoda: moznosti rozsireni o vice wifin a tim padem pripojeni na pater (100% se bude stavet - jeste ale neni..),
nevyhody: pribude jeden stale bezici pocitac a s tim spojene naroky na elektrinu a umet ovladat linux (i kdyz to neni zas tak velky problem)
; koupit HW AP - jednoduche nastaveni, mnohem mensi spotreba ale nemoznost rozsireni

pokud jste uz vsechny podminky splnili tak me kontaktovat
na ICQ: 174341254 - "Gookin", nebo na mail gookin(at)centrum.cz ale snazte se o to ICQ - je to lepsi...

Koukam ze se zatim nikdo neozval ohledne navrhu data na uskutecneni srazu..... tak co rikate na 27. nebo 28. listopad????

__________________

Old Post 12.11.2003 v 12:31
Gookin je offline   Click Here to See the Profile for Gookin   Find more posts by Gookin   Click here to Send Gookin a Private Message     Visit Gookin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Minutus
Newbie

Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 31

Thumbs up Sraz Příspěvek č. 295 

Sraz urcite ano, me vyhovujou oba dva dny ale spise kolem 20:00 drive nebudu mit cas...

Dale je jista moznost, ze tu budu mit AP, ted se snazim rozhybat jednani o tom, ze bude muj servr umisten ve strojovne vytahu pod strechou. A jestli se podari prosadit tohle tak uz nebude nic co by branilo AP (teda krome financi kterych nemam zrovna nazbyt... :( )


Ave HM-mynet

PS: omlovam se ti Gookine, uplne jsem zapomel na to ze jsem mel promyslet to nejlepsi datum na sraz...

Naposledy upravil Minutus 12.11.2003 v 21:06

Old Post 12.11.2003 v 20:59
Minutus je offline   Click Here to See the Profile for Minutus   Find more posts by Minutus   Click here to Send Minutus a Private Message   Click Here to Email Minutus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vocko
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 87

sraz... Příspěvek č. 296 

Cus jsem sice z Uhri,ale rozhodne prijdu.... hodilo by se mi to vic v nedeli ...taky tak kolem 20. Jedna se mi o budovani site a to celkem co nejdriv.... dokud mam po vejplate

__________________

... jestlize mi nemas cim rucit, budu ti muset zprerazet obe nohy !!!

Old Post 15.11.2003 v 11:19
vocko je offline   Click Here to See the Profile for vocko   Find more posts by vocko   Click here to Send vocko a Private Message   Click Here to Email vocko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AZLK
Newbie

Registrován: 05.10.2002
Příspěvků: 28

sraz Příspěvek č. 297 

28.11 urcite nemuzu, jinak se asi vice - mene prizpusobim...

Old Post 15.11.2003 v 22:14
AZLK je offline   Click Here to See the Profile for AZLK   Find more posts by AZLK   Click here to Send AZLK a Private Message   Click Here to Email AZLK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raptik
Junior Member

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 267

sraz Příspěvek č. 298 

urcite budu mit cas v nedeli k veceru, jinak asi ne ale na 100% to nevim... :(

__________________

Old Post 18.11.2003 v 17:55
raptik je offline   Click Here to See the Profile for raptik   Find more posts by raptik   Click here to Send raptik a Private Message   Click Here to Email raptik   Visit raptik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gookin
Senior Member

Registrován: 18.01.2003
Příspěvků: 517

Novinky Příspěvek č. 299 

Zdar!

Vcera jsem si vypujcil od DOCa 24dBm antenu a o weekendu se pokusime (ja, jjwu a dalsi podle casu...) strilet na Haje a neco/nekoho chytit... pokud se to povede (o cemz snad neni pochyb... no ale co kdyby, ze?? ), tak se na strazu dohodnem o nakupu wifin a anten na link smer Haje a lide co jsou uz na me pripojeni budou mit konecne inet a ti co se teprve pripojuji si urcite pospisi.. 8)

Jinak to zatim vypada ze se pocet AP zvisi z jednoho na tri...
jedno vznikne v Rezlerove a druhe bud v Parmske nebo Janovske
na AP v Rezlerove nemam primou viditelnost a na druhe AP sice taky ne ale je tu dost dobrej odraz... o cemz svetsi kvalitni signal od Minutuse

V pondeli jsme s jjwu kupovali 2 54Mb SMC wifiny a udelame mezi sebou primy link (jjwu bude prave chytat Haje a preposilat to na me... a ja zase dal ostatnim)

jinak to vypada na jine datum pro sraz.... protoze plno lidi nema cas... 100% se muzou vynechat pondelky

__________________

Old Post 21.11.2003 v 08:52
Gookin je offline   Click Here to See the Profile for Gookin   Find more posts by Gookin   Click here to Send Gookin a Private Message     Visit Gookin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jjwu
Newbie

Registrován: 16.10.2002
Příspěvků: 59

CZFree.net Příspěvek č. 300 

Old Post 22.11.2003 v 23:02
jjwu je offline   Click Here to See the Profile for jjwu   Find more posts by jjwu   Click here to Send jjwu a Private Message   Click Here to Email jjwu     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: CZFree.net Příspěvek č. 301 

__________________

Naposledy upravil Doc 23.11.2003 v 00:21

Old Post 23.11.2003 v 00:11
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Minutus
Newbie

Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 31

Thumbs up Gratulace Příspěvek č. 302 

Gratuluji k uspesnemu pripojeni ikdys jen kratkodobemu do CZF. Dovolali jsme se trochu jinam nezli jsme cekali Myslim, ze by mel byt sraz co nejdrive aby se vyresily dilci poroblemy a mohlo se jet na ostro co nejdrive...

AVE CZF, AVE HM-MYNET

Old Post 23.11.2003 v 10:41
Minutus je offline   Click Here to See the Profile for Minutus   Find more posts by Minutus   Click here to Send Minutus a Private Message   Click Here to Email Minutus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jjwu
Newbie

Registrován: 16.10.2002
Příspěvků: 59

Re: Gratulace Příspěvek č. 303 

Old Post 23.11.2003 v 21:57
jjwu je offline   Click Here to See the Profile for jjwu   Find more posts by jjwu   Click here to Send jjwu a Private Message   Click Here to Email jjwu     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Minutus
Newbie

Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 31

Unhappy Sraz Příspěvek č. 304 

Me se moc ta sobota nehodi, ale snad to stihnu kdys bude PO 20:00 drive asi ne...spise by se mi hodila Nedele vecer, ale pokusim se prispusobit vecine...

Old Post 23.11.2003 v 22:02
Minutus je offline   Click Here to See the Profile for Minutus   Find more posts by Minutus   Click here to Send Minutus a Private Message   Click Here to Email Minutus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 13141516171819202122232425 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz