CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Jaka delka koaxu je snesitelna?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jach
Newbie

Registrován: 02.10.2002
Příspěvků: 3

Re: hmmm Příspěvek č. 17 

Old Post 14.12.2002 v 17:51
Jach je offline   Click Here to See the Profile for Jach   Find more posts by Jach   Click here to Send Jach a Private Message   Click Here to Email Jach     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 18 

Zuben_el_Akrabe do úvah o přívodní délce kabelu je pořeba započítat vše; od výkonu vysílače, přes délku kabelu k vysílací anténě, zisku vysílací antény, vzdálenosti mezi anténami, zisku přijímací antény, naši uvažovanou délku kabelu na přijímací straně, citlivost přijímače až po požadovanou rychlost spojení. A, protože jde o dvousměrný provoz, tak to samé vzato z druhé strany.
A zajímalo by mě, proč zavrhuješ 75 Ohmový kabel. Máš k tomu nějaké racionální důvody, nebo se ti to nelíbí "jen tak" z principu?

Souhlasím s laznou (nebo laznem). Zaver: Venku lze za urcitych podminek pouzit i vnitrni kabel.

To ultra: a zkoušeli jste to na stole vedle sebe? Jak chceš zjistit, kde je závada, když je ve hře tolik věcí? Mně potkalo to samé. Pak jsem, když ty karty jely na svoje antény "vedle sebe na stole", a na vnější antény ne, zjistil, že jsem přidělal špatně konektor k jednmu z kabelů....

__________________

J.

Old Post 15.12.2002 v 01:37
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Příspěvek č. 19 

Nechápu proč používat 75ohm kabel a tím zhoršovat kvalitu spoje. A impedanční nepřizpůsobení ho zhoršuje zcela určitě .
Stejně tak jako do současnýho auta neleju obyčejný benzin, i když by na něj taky zcela jistě jelo.

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 15.12.2002 v 14:03
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

dobra merim Příspěvek č. 20 

No tak testuji,

pravda dve anteny proti sobe je nejlepsi zbusob.Ale zatim nemam moznost sehnad tu druhou ale kazdopadne pigtail jsem uz promeril a je OK, ted zkusim promerit samotny kabel kdyz ani to nepomuze tak pujdu shanet druhou kartu.
U.

Old Post 15.12.2002 v 19:17
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Příspěvek č. 21 

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 15.12.2002 v 20:25
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 22 

Hele ultra, dělej jak myslíš, ale jestli jsi z Prahy, tak se domluv s někým komu to jede, vem tam to tvoje zařízení a vyzkoušejte to a hned budeš chytřejší (aspoň já bych tak postupoval). Vždy? je to záležitost na hodinu nebo dvě. Když může být chyba ve více než třech věcech, tak už máš hoňku zjistit, která z nich to je, zvláš?, když se navzájem ovlivňují.
Zjiš?ování závady je něco jako detektivní práce. Postupně eliminovat to co do výsledku nepatří.

Zuben_el_Akrabe, jen kvůli ceně, tedy dostupnosti. Zhoršení 4%, t.j. 0,2 dB je fakt zanedbatelné. To co tady předvádí lidi kvůli ceně, tedy dostupnosti, s anténami, je větší harakiri.

__________________

J.

Old Post 15.12.2002 v 22:24
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

jsou veci Příspěvek č. 23 

Ok,

Posledni prispevky ctu az ted dopoledne . Ale uz jsem to rozchodil.

S tema ovladaceme tu asi nejakej zasek bude. Nicmene nevim co mam ted za verzi karty - ta co dorazila do i4 5.12. ale fungujou mi ty
Z comax MINI PCI. Coz momentalne nevim od koho jsou ale bud i4, zi od jbohace. Neb jine jsem nepouzival. To ze zustanou zahnizdeny v XP jsem take zjistil. Rucene jsem je tez vyhazoval z registru. Pak jsem behal vo pujnoci u nas po strese a prehazoval polarizaci na smerovce a tak a tak...
Po vsech peripetijich, jsem naposled restartnul pecku pusitl Network Stumbler a svete div se zacaly skakat APcka. Pravda ma trochu slabej signal ale to uz se doladi. Takzse fsem dekuji, a vezte ze obcas je neco mezi nebem a zemi... a obcas to je signal.
U.

- Jo samozrejme ze nejlepsi je sehnad druhou kartu a merit. Chtel jsem to udelat hned dneska.

- k puvodnimu tematu: Myslim si ze 24m belden 1000 je v pohode...
samozrejme az na cenu

Old Post 16.12.2002 v 10:06
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakub.konas
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

Instalace XI626 na WinXP Příspěvek č. 24 

Old Post 16.12.2002 v 20:56
jakub.konas je offline   Click Here to See the Profile for jakub.konas   Find more posts by jakub.konas   Click here to Send jakub.konas a Private Message   Click Here to Email jakub.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ultra
Junior Member

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 155

pojdme to resit jinam Příspěvek č. 25 

Hele,

projed si forum Zcomax XI 626- novy doporucovany AP. Je tam toho docela dost. A mozna to prejdeme resit pripadne tam.
sam netusim jestli je to Taiwan ci US, kazdopadne jak jsem napsal tak jsem ty ovladace rozchodil a mam kartu ze zasilky stejneho data.Napis asi rovnou do i4!- nejednodusi Jo ale zapomel jsem uvest mam service pack1 na XP !! To je prej docela dulezity.S diodou si nedelej starosti, to ze blika je normalka.
Prozkousej moznosti.
U.

Old Post 16.12.2002 v 22:21
Ultra je offline   Click Here to See the Profile for Ultra   Find more posts by Ultra   Click here to Send Ultra a Private Message   Click Here to Email Ultra   Visit Ultra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 26 

Já má m na té katrě napsáno Made in Taiwan, takže ...

__________________

J.

Old Post 17.12.2002 v 03:37
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:00.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz