CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Asus WL 500b
« 35363738394041424344454647 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 641 

Old Post 07.06.2004 v 11:43
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Killer
Newbie

Registrován: 31.05.2004
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 642 

Old Post 07.06.2004 v 13:46
Killer je offline   Click Here to See the Profile for Killer   Find more posts by Killer   Click here to Send Killer a Private Message   Click Here to Email Killer     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 643 

Old Post 07.06.2004 v 14:16
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
josef.zadina
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 644 

nenarazil jste nekdo na problemy s bootovanim? me se pravidelne nepodari korektne nabootovat pri odpojeni-zapojeni napajeni. tedy je pak nutne jeste jeden power cycle.
samozrejme mam posledni asus firmaware a zadne speciality pomoci prikazove radky jsem nedelal. poradte! diky.

p.s. pri prvnim restaru nejde ftp, a nemohu se na router dostat pres wlan (lan ok).

Old Post 08.06.2004 v 00:22
josef.zadina je offline   Click Here to See the Profile for josef.zadina   Find more posts by josef.zadina   Click here to Send josef.zadina a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoMan
Newbie

Registrován: 08.06.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 645 

No zkoušel jsem rozchodit WL500b jako WiFi klienta s routováním na switch podle tohoto nodu a nakonec se mi to podařilo s následujícím nastavením. Step-By-Step:

1. nainstaloval jsem poslední Olegův FW pro WL500g

2. Přes telnet jem na?ukal následující:
nvram set 13_x_ClientMode=1
nvram set 13_x_IBSS=1
nvram commit

brctl delif br0 eth2
rmmod wl
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
ifconfig eth2 10.0.1.50 netmask 255.255.255.0 up
route add default gw 10.0.1.1 eth2
iptables -t nat -P POSTROUTING DROP
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth2 -j MASQUERADE

wl ap 0
wl scan
wl scanresults
wl join 'Moje_AP'
WL status

Potom se mi to v pohodě připojilo na APčka bez WEB - byl to Dlink DWL-900+ rev.B.2.5 a rev.C.3.7b

- - - - -
Když ale chci, aby se mi to připojilo i s WEP tak to nejede :-(

Zkoušel jsem zadat přímo příkazy:
- wl wep 0
- wl join 'Moje_AP' key FFFFF00000
ale nic. Nejede, ani když zadám WEP přímo ve webovém rozhraní.

Má to akurát jednu malou mušku masařku, při vypnutí je to nastavení v tahu a ?ukáte to znovu :-)))). Jak to tam jednoduše nacpat, aby mi to naběhlo i při restartu, pokud možno bez USB klíče. Jsem zatím Linuxový lama. Vím o něm, že má v logu tučňáka a nemá příkaz ipconfig.

Ještě k tomu USB. Ten se mi podařilo rozběhnout jen jednou! Zapich jsem tam 64MB klíč, rozběhl FTP - spokojenost. Restartoval jsem router a už se se mnou vůbec nechtel o USB portu bavit. A to ani s jiným klíčem nebo s USB tiskárnou.

Už jsem si objednal ještě jeden WL500g na pokusy a pořádně se mu podívám na zoubky.

__________________

Laskavým slovem a namířenou pistolí dosáhnete mnohem víc,
než jen laskavým slovem. Al Capone

Old Post 08.06.2004 v 09:11
CoMan je offline   Click Here to See the Profile for CoMan   Find more posts by CoMan   Click here to Send CoMan a Private Message   Click Here to Email CoMan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 646 

Old Post 08.06.2004 v 09:24
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tenis
Newbie

Registrován: 18.05.2004
Příspěvků: 17

ke ztracejim se pravidlum iptables Příspěvek č. 647 

Iptables pravidla se mi ztraceji vesele dal, i kdyz jsem smazal ipaddr NTP serveru.
Kdy se pravidla neztraceji - kdyz je needituji pomoci iptables (at uz rucne nebo pri bootu), ale kdyz edituji konfiguracni polozky v nvram - napr 9_x_WanPingEnable= (nebo kdyz to zmenis pres web). Vyrobi se prislusne pravidlo v iptables a take tam zustane.
Nezkoumal nekdo co jsou ty cisla na zacatku polozky v nvram? Jsou to nejake skupiny pro nastaveni interfacu, pravidel atd. ? Tech promenych v nvram je socela dost a spatne se v nich orientuje. Take se ztracim v pojmech WAN, WLAN, DMZ, LAN. Cetl jsem tady, ze smysl WAN a WLAN je prohozeny. Znamena to tedy, ze WLAN je eth na sasi oznaceny jako WAN a WAN je wireless?
Kdyz bych chtel pravidla pro pristup z wireless nastavit pres web, tak tam je firewall wireless-xxx a firewall WAN-xxx, ktery je tedy spravny?
Asus pouzivam jako klient, s fw CR5.
diky m.

Old Post 08.06.2004 v 09:42
tenis je offline   Click Here to See the Profile for tenis   Find more posts by tenis   Click here to Send tenis a Private Message   Click Here to Email tenis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 648 

Old Post 08.06.2004 v 09:51
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
josef.zadina
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 649 

Old Post 08.06.2004 v 10:06
josef.zadina je offline   Click Here to See the Profile for josef.zadina   Find more posts by josef.zadina   Click here to Send josef.zadina a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoMan
Newbie

Registrován: 08.06.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 650 

__________________

Laskavým slovem a namířenou pistolí dosáhnete mnohem víc,
než jen laskavým slovem. Al Capone

Old Post 08.06.2004 v 11:44
CoMan je offline   Click Here to See the Profile for CoMan   Find more posts by CoMan   Click here to Send CoMan a Private Message   Click Here to Email CoMan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Re: ke ztracejim se pravidlum iptables Příspěvek č. 651 

Old Post 08.06.2004 v 11:49
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 652 

Old Post 08.06.2004 v 12:10
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
josef.zadina
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 653 

otazka, jak se dostanu na prikazovou radku linuxu? dik

Old Post 08.06.2004 v 14:46
josef.zadina je offline   Click Here to See the Profile for josef.zadina   Find more posts by josef.zadina   Click here to Send josef.zadina a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoMan
Newbie

Registrován: 08.06.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 654 

Kdyby to hodilo chybovou hlasku tak to tam nebudu davat, to ma smysl. (I když je ta posloupnost možná nesmysl :-)). Takový blbec zase nejsem, že když mi to řve ERROR - nechám to tam.
¨
Takže jsem zkoušel postupy:
Nahrál jsem poslední FW od Olega (1.7.5.6-5) - vše OK.

Nejprve jsem to zkusil podle tveho čl.39. Všechno jelo, sí? se skenovala, k ap bez WEP jsem se připojil, ale nepingal jsem na něj! K AP s WEP jsem se nepřipojil. Wl psalo něco jako - not connected.

Pak následovala řada pokusů dle tohoho fóra. Před každým pokusem jsem si tam nahrál nový FW. Bez úspěchu.

Poslední pokus dle čl.629 - taky se nepřipojil. Když jsem zadal ty údaje přes web, tak mi to po restartu začalo v telnetu psát, že příkaz wl nebyl nalezen ????? což mě dost překvapilo a nedalo se nikam pingat !!! ani sám na sebe.
Navíc se IP adresa z WEBu přiřazovala k ETH1 (není to port WAN?) a ETH2 byla bez IP adresy. Jakou ti to píše verzi HW?

__________________

Laskavým slovem a namířenou pistolí dosáhnete mnohem víc,
než jen laskavým slovem. Al Capone

Old Post 08.06.2004 v 14:53
CoMan je offline   Click Here to See the Profile for CoMan   Find more posts by CoMan   Click here to Send CoMan a Private Message   Click Here to Email CoMan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blindripper
Newbie

Registrován: 11.07.2003
Příspěvků: 3

Zprovoznění WL-500b Příspěvek č. 655 

Dobrý den,

hodlám si pořídit tenhle router/klient pro připojení k czfree.

Tenhle thread jsem v průběhu minulých dvou týdnů četl a sledoval, postupy pro zprovoznění jsem si ukládal do souboru. Nicméně mi odešel mi můj disk a s tím i uložené postupy a fígle, které jsem měl na disku uložené.

Chtěl bych proto poprosit někoho z kolegů, zda by zde mohl popsat aktuální funkční postup pro zprovoznění tohoto AP v módu klient s nejnovějším firmwarem, případně tento postup vystavit někde na webu, třeba společně s dalšími "triky" nebo sem hodit odkaz na nějaké stránky v čestině, jestli existují.

Dále bych měl několik dotazů: Dá se po zprovoznění klient módu používat dále konfigurační rozhraní přes web? Například pro NAT a podobně. Umí z webu nastavovat i firewall a třeba i NAT 1:1 (netroufám si některé své počítače pouštět do czfree přímo)?

Old Post 08.06.2004 v 15:55
blindripper je offline   Click Here to See the Profile for blindripper   Find more posts by blindripper   Click here to Send blindripper a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 656 

Old Post 08.06.2004 v 16:35
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 35363738394041424344454647 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz