CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Zpusob platby za net
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Zamyslete se ! Příspěvek č. 97 

Opět je to pořád dokola a pořád to jsou bludy - souhlasím s Shakem, xliborem - porad to chcete pruhledne a jasne - proto to nemuze byt jinak, nez ze mam svoji cast linky a ta je jen ma kdyz si za ni platim a je jen ma vec, kolik toho prenesu a kdy... - kdyz si koupis linku od skutecneho providera (myslim velke firmy), tak dostanes sve pasmo a je jim ukradene, jestli to mas jen jako ozdobu nebo na tom hostujes 50 serveru - a taj¨k by to melo byt i u nas.
Agregace je proste SPROSTA - nakoupis neco a prodas 2x tolik - to by melo byt skoro trestne :-)


Je samozrejme ze vychytani vsech drobnustek iGW musi nejakou dobu trvat - i komercni provideri to ladi za provozu.

Je nekdo, kdo prednasi navrhy s agregaci / limity / orumernymi rychlostmi.... schopen takovou GW nakonfigurovat a dlouhodobe provozovat?

Taky by me zajimalo jak byste chteli resit to, abych mel porad stejnéou garantovanou linku - pokud se pripoji jeden novy USER, potom proste z toho 2Mbitu tolik nezbude a provider ti nebude davat kazdy mesic presne kolik si reknes (po 64kbps) - z 2Mbitu ti tak do 5Mbitu pujdou po 1Mbit kroku.... - proto se to samozrejme udela tak, ze jakmile bude dost lidi a nejaka rezerva na ucte tak se proste linka zvedne na 3Mbit - a ve vysledku jeste cena za 64ku klesne - protoze se nakupuje vetsi "halda" - toto se mi zda jako dostatecne dobry model - navic i kdyz bebudes mit svych 64 zrovna garantovanych, tak na iGW je tak i tak dostanes - nikdy tam nebudou vsichni... - ber to tak, ze si platis 64k garant a o to co ti to pojede navic ti je takovy BONUS

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Naposledy upravil rsaf 14.08.2003 v 06:23

Old Post 13.08.2003 v 22:02
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 98 

Tleskam, sam bych to nerekl lepe.

Old Post 14.08.2003 v 01:17
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mynonaj
Newbie

Registrován: 11.01.2003
Příspěvků: 15

Re: Zamyslete se ! Příspěvek č. 99 

Old Post 14.08.2003 v 06:13
mynonaj je offline   Click Here to See the Profile for mynonaj   Find more posts by mynonaj   Click here to Send mynonaj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodney
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 100 

z tehle diskuze je evidentni ze se budou muset zridit 2 gw jedna pro ty co chcou garantovany kvalitni net a zalezi jim na tom a druha pro ty kteri si potrebujou stahnout emaily atd protoze oboji na 2mbitu skloubit nepude tohle je muj pohled na vec a myslim si ze jina cesta nevede proste mit garant a agregovane sdilene linky na jeden gw je zhola nemozne aby byly levne naklady....

Old Post 14.08.2003 v 09:00
rodney je offline   Click Here to See the Profile for rodney   Find more posts by rodney   Click here to Send rodney a Private Message   Click Here to Email rodney     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodney
Newbie

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 101 

a garantovat to jde ale na gw ne u tebe kdyz se dostanes na gw dostanes svoji garantovanou linku jinak pokud se neco stane po ceste ke gw tak to uz neni problem gw ale tvuj ci toho pres koho se propojujes

Old Post 14.08.2003 v 09:02
rodney je offline   Click Here to See the Profile for rodney   Find more posts by rodney   Click here to Send rodney a Private Message   Click Here to Email rodney     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 102 

Tohhle jsem tu rikal uz pred nekolika dny, tak nevim, proc to opakujes furd do kola. Gatewayi bude (by melo byt) urcite vice nez 2 a kazdy spravce narovinu rekne od koho konektivitu bere, zakolik a kolik a je uz ciste na tom uzivateli jestli do toho pujde nebo ne. Kazdy si proste sam vyjedna podminky, a bude zalezet na spravci a uzivateli jak se dohodnou.

Old Post 14.08.2003 v 09:21
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 103 

Old Post 31.10.2003 v 11:44
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 104 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 31.10.2003 v 12:05
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

Nevim, jestli se jeste bavime o Ostrave Příspěvek č. 105 

Tady je stav takovy, ze pokud bychom chteli mit sdruzeni za ucelem nakupu Internetu, budeme muset vest ucetnictvi. Do toho nikdo v Ostrave nesel. Ebanka zatim s transparentnim uctem pro s.r.o. odolava, tak to resime jinak. Musim to skopirovat do obrazku a stejne se najdou vrtaliste, kteri tomu neveri.

Old Post 01.11.2003 v 08:55
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

Ucetnictvi Příspěvek č. 106 

Ja nevim,nechce se mi moc hledat, ale myslim, ze jsem v ramci zakladani sdruzeni nabidl pomoc kamarada pravnika a ucetnictvi jsem byl ochoten udelat... Vlastne jo, ted se na to divam, psal jsem, ze muzu pomoct (page 1 tohoto threadu), pomoct = udelat... Jeste porad to plati. Tedy pokud je problem jen v tom ucetnictvi

Old Post 04.11.2003 v 09:08
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Proč chcete omezovat?????? Příspěvek č. 107 

k cemu nekdo ma 512kbps linky do Internetu? ... vim ze mi je po tom houby, jako takove naroky jsou bud ze si tam chces provozovat ftp nebo web a nebo (a to spis) si stahovac, ktery taha vse,co se da, v tomto pripade proste nejsi klient vhodny pro czfree, nezlob se na me, objednej si pak profi lajnu na 10GHz spoji u nadnarodnich provideru.

K čemu??? Za prvé, až budeš šest měsíců platit za něco, o čem nevíš co dostaneš (negarantovanou linku), budeš mluvit jinak. Já jsem měl internet od jedné společnosti. Sdílená 128 a zástupce firmy nám přísahal, že rychlost nemůže klesnout pod 32kbps ve dne a v noci pod 64kbps. Ve dne jsem platil 1990,- měsíčně za 6,3- 9,6kbps, večer jsem se dostal na magických 28kbps. Upsán také na jeden rok!!! Děkuji, nechci
Za druhé, podle mě čteš hodně tiskových zpráv českého telekomu, ale já jsem uživatel, který by chtěl využít pro mě zatím neuvěřitelných možností internetu. Chci poslouchat rádio v kvalitním zvuku, chci si povídat s kamarádem ve Francii a dokonce ho vidět na monitoru přes kamerku atd. Proto potřebuji rychlost. Neurážej mě pojmenováním "stahovač všeho co je na internetu".

Nevím jak to napsat, ale když jsem se začal o internet na CZFree zajímat, všude bylo psáno o "minimální rychlosti 64kbps". Vezme se konektivita, nasdílí se na "určitý" počet 64řek po 500,- a prodá se to. Ve chvíli kdy někdo nebude svou linku využívat, přidá se jeho balíček ostatním. Zní to logicky, jaké technické problémy tam jsou až tak netuším, ale nevím proč se teď strašně moc někdo snaží podmínky měnit. Gooorila

Old Post 05.11.2003 v 23:00
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Re: Proč chcete omezovat?????? Příspěvek č. 108 

Old Post 05.11.2003 v 23:07
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 109 

No tak takhle jsem se uz dlouho nezasmal, jako nad predeslym prizpevkem. Hlavne to o tech tiskovych zpravach CT. (neprecetl jsem jeste ani jeden).
Zas jeden cosi vytrnul z kontextu a taky neumi cist mezi radky. Nebudu to nejak rozvadet, musel bych se vracet o hodne zpet.
Snad jenom jedno. Nepostavil jsem AP (ostatni urcite taky ne) na to, aby dopravil 1/2 jeho kapacity jednomu uzivateli.
Udelej si trochu jasno o cenach za pripojeni a jestli ti nekdo sliboval 128 za cca 700,- (vim obchodnici toho naslibuji) tak za takovou cenu ti nikdo 128 garantovat nebude (obchodnik jo). Garantovana 512 stoji od 5000 - 7000,- ....a to nemluvim o cene technologie, ale wifi to urcite nebude.

A jeste, ja jsem az ten posledni, ktery muze nejake podminky v czfree zmenit, takze becis nad nespravnym hrobem.

Naposledy upravil xlibor 06.11.2003 v 07:07

Old Post 06.11.2003 v 07:02
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

platba Příspěvek č. 110 

ja bych tenhle thread asi uzamknul.
co chcete platit? vzdyt zadna poradna lajna k dispozici neni!
vse se resi pres adsl a mgolema a tam je zpusob platby jasny.
.....tak na co takovy thread?
Jinak se taky bavim pri cteni nekterych prispevku...zase se projevuje ono svetove zname "svejskovstvi", nebo spis "cechacstvi".
V nasem pripade jde o to, ze se "cechacek" povrchne zorientuje na telekomunikacnim trhu a zjisti, ze mu zadna sluzba nevyhovuje...pak se dozvi o czfree a citi sanci!Tady by mu za jeho x00,-Kc mohla kvest "psenka". Ted uz jen vymysli detaily, jak do toho co nejmin vrazit a co nejvic vyrejzovat.

Xlibore nehazej flintu do zita! KAZDY muze ovlivnovat projekt jehoz je soucasti!!! Chce to jen vic sebeduvery-chlape!

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 06.11.2003 v 09:36
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 111 

Old Post 06.11.2003 v 11:31
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Re: platba Příspěvek č. 112 

Old Post 06.11.2003 v 12:40
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz