CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > Pripojeni Masarykova ctvrt - Sedlakova
« 2345678910111213
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 113 

Old Post 18.06.2003 v 07:44
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 114 

Orwene,
ja jsem mel na mysli otestovani spoje od tebe na AP bratri Capku.
Mozna to nepouzijeme, ale bude lepe to vedet.

Martine,
opravdu nam jedou obe karty, ale zatim kazda v jinem pocitaci.
na testovani to je spis vyhoda, ale v trvalem provozu by mely byt
obe v jednom. Na testovani spoju od naseho AP budeme jeste
potrebovat vsesmerovku a dalsi kabel. To asi zahajime az zacatkem
prazdnin. A asi bychom si pak pujcili nejaky ten adapter.

Zmatik

P.S. Udolni 87, cinzak v kopci u zastavky tramvaje.
Od tebe z bratri Capku je trosku schovany za svahem
Kravi hory.

Old Post 18.06.2003 v 09:11
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Testovani spojeni Příspěvek č. 115 

Pokud pouzijete tu stejvou kartu, kterou jste uz jednou ty testy delali( na tu plechovku :-)) tak vas to pusti hned....na tu druhou kartu bych to musel prepsat. MAC filtr tam mam z duvodu, ze se mi tu uz nekdo snazil hrabat. Mam to sice pozichrovany i na utoky zevnitr, ale znate to....hned vedle je VUT a ti maji taky bezdratovou vnitrni sit a studenti chytaji i mne....v tech jejich hlavach se jim obcas vyskytnou ruzny napady, jak zabit cas :-).

Old Post 18.06.2003 v 09:36
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orwen
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 116 

Old Post 18.06.2003 v 19:47
Orwen je offline   Click Here to See the Profile for Orwen   Find more posts by Orwen   Click here to Send Orwen a Private Message   Click Here to Email Orwen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 117 

Martine, plne te chapu. Test udelame asi s tou druhou kartou,
ma MAC adresu jen o cislo vedle (ted z hlavy nevim, jestli
o jedno vetsi nebo mensi), dam ti vcas vedet.

Orwene, zatim nemame (a do nedele nebudeme mit) vsesmerovku
pro ten AP. Mohli bychom to ale vyzkouset s temi antenkami
primo na karte. Jeden pocitac u nas na balkone a druhy
u tebe za oknem. Na tak kratkou vzdalenost by to melo
bez problemu bezet i takhle.

Zmatik

Old Post 19.06.2003 v 07:25
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shpenat
Newbie

Registrován: 28.01.2003
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 118 

Co se tyce MAC na kartach. Klidne je muzu prehodit, nezabere to skoro zadny cas (jenom rozdelat a zase slozit dva komply). Takze me osobne je to jedno. Jeste se se Zmatikem domluvime a dnes vecer ti poslu maila.
Shpenat

Old Post 19.06.2003 v 11:04
Shpenat je offline   Click Here to See the Profile for Shpenat   Find more posts by Shpenat         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 119 

Nebo mi posli obe MACky a je to.....at se nemusi nic prehazovat :-)Ja jsem redy...je to ozka par minut a mate spojeni do nasi site vc. inetu :-)...pak to bude jeste chtit par dni ladit routovani apod. maskaradu(NAT) a firewall nemusite(spis vam to nedoporucuju, jen by jste si pridali problemy)...mam to na svym iGW routeru.

Martin

Old Post 19.06.2003 v 12:20
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orwen
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 36

testování signálu Příspěvek č. 120 

Cau,
tak v nedeli od 18:00 do rana muzeme testovat signal od nas z pudy na kirinovice. Je tam i elektrina
Slo by to i drive, ale to radsi napiste...

Orwen

Old Post 21.06.2003 v 15:45
Orwen je offline   Click Here to See the Profile for Orwen   Find more posts by Orwen   Click here to Send Orwen a Private Message   Click Here to Email Orwen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 121 

Old Post 21.06.2003 v 17:50
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shpenat
Newbie

Registrován: 28.01.2003
Příspěvků: 39

Test Příspěvek č. 122 

Tak jsme dnes podvecer uskutecnili testovani linku mezi mnou (Zmatik + Shpenat) a Martinem Kirinovicem. Test byl uspesny. Skutecna prenosova rychlost (stahovani souboru od martina) byla kolem 150 KB/s. Komunikacni rychlost 5,5 Mbps. Jeste musim vyzkouset link od Orwena a pak uz to snad budu moct nainstalovat natrvalo tam, kde bude link lepsi. Uvidime. Le aspon nejakej pokrok.
Shpenat

Old Post 22.06.2003 v 21:38
Shpenat je offline   Click Here to See the Profile for Shpenat   Find more posts by Shpenat         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shpenat
Newbie

Registrován: 28.01.2003
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 123 

Dalsi zajimava zprava. Zkousel jsem Upload k Martinovi. Jelo to na 1,2MB/s coz me velmi prekvapilo. Download zustal nezmenen.

Old Post 22.06.2003 v 21:48
Shpenat je offline   Click Here to See the Profile for Shpenat   Find more posts by Shpenat         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orwen
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 36

test, odjizdim na tabor Příspěvek č. 124 

Pred chvili byl u me Shpenat a snažili jsme se ode mne chytat signál na kirinovice. temer bez uspechu, strumy brani signalu vic, nez jsem si myslel.
Jinak za chvili odjizdim na tabor, vratim se v sobotu 19.7.

Old Post 23.06.2003 v 00:43
Orwen je offline   Click Here to See the Profile for Orwen   Find more posts by Orwen   Click here to Send Orwen a Private Message   Click Here to Email Orwen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Testy Příspěvek č. 125 

Zdravim....tak ten link mezi mou a Zmatikem sice ve smeru ode mne nejede nijak zavratne rychle(cca tech 150kb/s) ale je to celkem logicke. Ja tam mam vsesmerovku, vy sito s mnohem vyssim ziskem a pokud je neco malo v ceste, je to jasny...vy to proste propalite :-). jinak tech 1.2MB/s se mi zda nejak moc...asi haluz v pocitadle, nebo nejaka cache. ale urcite s tim neco budu delat....Planuju vyclenit jedno HW AP pro sve klienty a druhe HW AP pro spoje do okoli. Na spojove AP prijdou smerovky a je to, Takhle je to jen docasne, pojud by se to routovalo nekam dal jeste pres vas, asi bych to zdrzoval, ale kdyz vidim jak to nekterym v praze jede-nejede rychle, myslim, ze jsme tak standart. Nejdulezitejsi je, ze neni zemer zadna ztrata paketu(za hodinu asi 14 ztracenych paketu) a spoj je stabilni(pingy kolem 3-8ms...obcas skoci na 10-20ms). Pokud by to slo, klidne nechejte ten router zapnutej non-stop muzu vam taky namapovat port, aby jste se tam dostali pres inet a SSH. Treba kvuli konfiguraci apod.(kdyby vam s tim nekdo chtel pomoct). myslim ze ted v prvni fazi staci jen nakonfigurovat spravne sitovku a propojit s vasim pracovnim PC a muzete pouzivat internet(hlavne pak bude jednodussi domluva, nez si porad telefonovat :-).

Co se tyce testu u orwena, taky jsem tomu moc neveril...chytli jste aspon neco, nebo ani tuk??

Martin

Old Post 23.06.2003 v 12:33
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 126 

Nečetl jsem celou vaši diskusi ale nabízím pomoc a případně i připojení. Máme tady na Červeném kopci v Kamenné čtvrti s jedním propojením na Poříčí a jedním na Květnou malou už funkční sí? pro 10 účastníků. Z mé střechy je vidět prakticky na celou jižní část Masarykovy čtvrti a kus Úvozu, Pellikovy a část středu města a několik paneláků v Kohoutovicích, na Vinohrady a kousek Lesné atd..
Můžu také nabídnou zřízení bodu, pokud by pomohl pro přenos signálu, na Konečného náměstí 3 (Tivoli).
Máme i jedno PC s kartou XI-626 a antény na půjčení a vyzkoušení a můžeme také nabídnou i odbornou pomoc v rámci času, který máme k dispozici.
Dobrý ne?
Moje ICQ je 150420569

__________________

J.

Old Post 23.06.2003 v 14:16
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 127 

Old Post 23.06.2003 v 15:35
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 128 

Předpokládám, že si klidně můžeme tykat ne?
Právě jsem na ICQ s Kirinovicem a zítra dopo přijde, když mu to vyjde, ke mně. Domluvím se s ním osobně. To je nejlepší.
Udělám nějaký fotky a pověsím je sem.
Mimochodem Konečného nám. je Tivoli.
Na Květnou máme proti sobě dvě antény 24 dBi, protože ten na Květné na mě nevidí, jelikož má v cestě kus baráku souseda. Jinak na Květnou je to kousek proti možným 10 kilometrům ne? :-) Kvalitu spoje nejsem schopen posoudit. Asi dobrá když mu to běží ne?
Mám dvě Conifery.

__________________

J.

Old Post 23.06.2003 v 16:17
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:42.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 2345678910111213  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz