CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Jak dělat levné antény
12345678910 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
stepik
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 49 

zdravim, díky za odpověď, použiju novodur (odpadní roury) na mirelon bych to sice navinul, ale vohne se mi to,. Novodur je dobrej izolant, v mikrovlnce fakt nehřeje.. Podle tý "helixcalc" jsem si vypočítal potřebný pro antebnu dlouhou 60cm se ziskem kolem 19,6dB. Ale potřebuju vědět, jak velkej te pruh ma bejt, nějakej výpočet, závislosti na dylce dratu, atd?? A jaký má vlastně směrový vlastnosti?..

díky..

štěpík.

Old Post 02.11.2002 v 14:24
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Post Příspěvek č. 50 

Old Post 02.11.2002 v 16:11
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 51 

aha, já jsem vypočítal 60cm při 22 závitech s vypočínanym ziskem 19,06dB (průměr 42mm, na novoduru, s zářičem (nebo co to je) o pruměru cca 12,4mm. ... CO ty na to?

Old Post 02.11.2002 v 17:03
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Post Příspěvek č. 52 

Old Post 02.11.2002 v 17:28
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondra_cdj
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 37

PSV a plechovkova antena... Příspěvek č. 53 

Old Post 02.11.2002 v 17:46
ondra_cdj je offline   Click Here to See the Profile for ondra_cdj   Find more posts by ondra_cdj   Click here to Send ondra_cdj a Private Message   Click Here to Email ondra_cdj   Visit ondra_cdj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 54 

jo tak reflektor, jo jsem se přepsal...12,4cm...:-))

Old Post 02.11.2002 v 18:01
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 55 

Na mirelon bych to nedaval, protože při dešti to nasákne, a začne to bejt vodivý...Tim pádem to bude nanic, to chce rouru a na ní... Podle mě ten novodur je lepčí..

Old Post 02.11.2002 v 18:05
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Post Příspěvek č. 56 

Old Post 02.11.2002 v 18:31
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 57 

ja to neberu, že mi to nutíš, jen jsem, zdovolenim, řek svůj názor... A proč by se to mělo dávat do trubky?

Old Post 02.11.2002 v 20:33
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Post Příspěvek č. 58 

Old Post 03.11.2002 v 00:00
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marosh
Junior Member

Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 141

Amatér Příspěvek č. 59 

Zdravim,
mám zásadni dotaz. Mám se jako člověk, kterej nikdy nedělal žádnou anténu pokoušet tvořit něco jako "Plechovka" nebo "Krabice od mlika"
a držet se tím Makaronova výroku, že 2,4GHz nejsou žádné čáry? Nebo si mám tu anténu koupit. Jediný, co jsem kdy z elektroniky vytvořil, byla krystalka a
naposled infrák (HSDL-1001) k mobilu, tudíž mám pocit, že by se vynaložené úsilí ani zdaleka nevrátilo. Navíc jsem si přelouskal, článek Pringles antenna a autorem
udávané údaje (na sto stop vzdálený AP má medium (yellow) connection) se mi nezdaj zrovna super. Dik za odpoved.

__________________

... :-/

Old Post 03.11.2002 v 20:15
Marosh je offline   Click Here to See the Profile for Marosh   Find more posts by Marosh   Click here to Send Marosh a Private Message   Click Here to Email Marosh   Visit Marosh's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

re: amater Příspěvek č. 60 

to zalezi ...
hlavne na tom, jeslti Te bavi takovyhle veci bastlit, nebo jestli chces jenom nasadit antenu a bezet.

Jinak Jaha2x je na muj AP pichlej plechovkou od parku nebo ceho, je ode me 400m a ma plnej signal. Ta krabicka od Pringles ma zrejme moc maly prumer (optimum je asi 86 mm jesli se dobre pamatuju, "kostelecke parky" )

__________________

Old Post 03.11.2002 v 20:22
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radekter
Newbie

Registrován: 27.10.2002
Příspěvků: 56

Příspěvek č. 61 

mozna hloupy dotaz ale prece. kdyz bude na AP vsesmerova antena ( da se predpokladat), jakou mohu pouzit antenu pokud se budu chtit pripojit? mohu pouzit plechovku nebo ne? diky za odpo

Old Post 03.11.2002 v 20:24
radekter je offline   Click Here to See the Profile for radekter   Find more posts by radekter   Click here to Send radekter a Private Message   Click Here to Email radekter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 62 

Muzes pouzit plechovku

Musi sedet polarizace anten. Vetsinou se pouziva horizontalni nebo vertikalni, coz vyresis natocenim polechovky (dratek horizontalne - H polarizace, dratek vertikalne - V polarizace)

Take se pouziva kruhova polarizace, ovsem pouze na p2p spojich.

__________________

Old Post 03.11.2002 v 20:31
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marosh
Junior Member

Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 141

Plechovka Příspěvek č. 63 

Nejlepsi by bylo zbastlit plechovku, zapojit a fungovat Ale chtelo by to nejakej amaterskej navod. Ja ani nevim, jak ma vypadat ta sonda,nebo co.. a natoz jak daleko to musi bejt ode dna ty plechovky... Nejakej planek s postupem vyroby typu: Kup parky, sněz párky... by neškodil...

__________________

... :-/

Old Post 03.11.2002 v 20:35
Marosh je offline   Click Here to See the Profile for Marosh   Find more posts by Marosh   Click here to Send Marosh a Private Message   Click Here to Email Marosh   Visit Marosh's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 64 

__________________

Old Post 03.11.2002 v 20:39
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz