CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Redukce MS-147 -> RSMA, podomacku
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mildew
Newbie

Registrován: 20.01.2007
Příspěvků: 12

Redukce MS-147 -&gt; RSMA, podomacku Příspěvek č. 1






Pokusil jsem se vyrobit redukci ms-147 -> RSMA a protoze vysledek neni tak hrozny jak jsem ocekaval, davam sem navod. Pokud by se nekomu chtelo zamyslet se nad tim, jestli je pouzitelna, jestli by se na ni neco melo zmenit (material, nejaka soucast) apod., tak bych byl rad, kdyby se k tomu vyjadril. Pigtail s timto konektorem stoji kolem 600,-. Existuje i originalni redukce, ale v zadnem obchode v CR jsem ji nenasel a v prepoctu stoji taky kolem 500-600,- ... Tady je slibovany navod:

Pouzite soucastky/material:
- (reverzni) SMA konektor, samec na 5mm kabel, krimpovaci
- telekomacka redukce (takova ta stara zdirka) -> RJ11, jsou v ni dratky, ktere jsem pouzil jako vodic uvnitr redukce. Material: pravdepodobne mosaz
- pruzinka (soucastka z meho stareho notebooku, viz. dale a foto)
- penove kolecko z baleni dvd/cd (vysekl jsem z neho formickou dielektrikum do redukce), neni moc idealni, ale nic lepsiho jsem nemel po ruce.
- cin

Specificke nastroje:
- Vrtak o prumeru 3.1mm + pakova(rika se tomu tak?) vrtacka

Zacneme od nejdulezitejsiho kroku, vrtani. Pouzity SMA konektor ma vnitrni prumer otvoru pro kabel 3mm, vnejsi je ~3.5mm. Sirka MS-147 konektoru v karte je ~3.1mm. Takze presna vrtacka je docela nutna. Hlouba vrtu by mela byt minimalne ~2.5mm (od oka, kdo chce at si to zmeri presne). Dira, ktera uz je v konektoru sice vrtak vede, ale je potreba davat pozor na to, aby osa vrtaku byla presne na ose konektoru, steny jsou po vrtani docela tenke. V idealnim pripade by jejich tloustka mela stacit, ale i kdyz mi s vrtanim pomahal kamos, nepodarilo se nam docilit tohoto idelaniho stavu (asi protoze to byla vrtacka minimalne 50 let stara a vrtak kmital do stran). Dalsi na rade je jadro redukce. To jsem vyrobil spojenim koliku SMA konektoru a dratu z RJ-11 konektoru. Do koliku jsem nahazel kousky cinu, vlozil drat a zatavil. Dielektrikum jsem vyseknul z penove podlozky(?), ktera byla v baleni cistych dvd jako vypln prazdneho mista. Jako forma dobre poslouzila soucast z SMA konektoru na 3mm kabel (viz. foto). V dalsich krocich se uz jen seskladaji vyrobene soucasti. Dielektrikum se navlece na jadro, to se vlozi do SMA konektoru a redukce je hotova. Male vylepseni spociva v nasazeni vhodne pruziny na tu cast konektoru, ktera se promenila v MS-147 konektor. Cela redukce se da pak zasroubovat pevne do karty a pruzina zaroven chrani steny pred prasknutim.

Old Post 10.02.2007 v 01:11
mildew je offline Click Here to See the Profile for mildew Click here to Send mildew a Private Message Find more posts by mildew Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
mildew
Newbie

Registrován: 20.01.2007
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 2 

Old Post 10.02.2007 v 01:14
mildew je offline   Click Here to See the Profile for mildew   Find more posts by mildew   Click here to Send mildew a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvas
Newbie

Registrován: 10.11.2003
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 3 

čauky, nemohl by mi to někdo vyrobit ? já jsem dosti nešikovnej...zajímala by mě funkčnost, jestli to jede vpohodě ?

Old Post 11.05.2008 v 08:50
Dejvas je offline   Click Here to See the Profile for Dejvas   Find more posts by Dejvas   Click here to Send Dejvas a Private Message   Click Here to Email Dejvas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 4 

Ahoj,
pěkný. Nemáš prosím fotku jak je to zamontovaný do karty? Jak se to tam šroubuje?
Mám tu dvě karty CB9, který by měly mít ms-147, tak se to pokusím vyrobit. Jako materiál na vniřní dielektrikum by se možná dalo použít dielektrikum z nějakého 5mm kabelu. A pokud by se nepředpokládalo časté sundavání, tak jako materiál na středový kolíček by se dalo použít nějaké měděné jednodrátové jádro. Mělo by to pak komplet rozměry jako kabel a teoreticky by mohla sedět i impedance po celé cestě redukcí. Ale to z broznu bude určitě trvanlivější.

hezký den

__________________

Old Post 11.05.2008 v 11:57
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvas
Newbie

Registrován: 10.11.2003
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 5 

Old Post 11.05.2008 v 12:22
Dejvas je offline   Click Here to See the Profile for Dejvas   Find more posts by Dejvas   Click here to Send Dejvas a Private Message   Click Here to Email Dejvas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mildew
Newbie

Registrován: 20.01.2007
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 6





Old Post 11.05.2008 v 13:23
mildew je offline Click Here to See the Profile for mildew Click here to Send mildew a Private Message Find more posts by mildew Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 7 

__________________

Old Post 11.05.2008 v 20:21
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 8 

Ježíši, to jsou bastly... Jako máme na pořádný spoj, ale na pigtail už ne?

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 11.05.2008 v 22:09
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 11.05.2008 v 22:55
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 12.05.2008 v 09:35
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvas
Newbie

Registrován: 10.11.2003
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 11 

teď se možná zeptám blbě,ale nemá to někdo na prodej..
žáden obchod to nemá skladem..

Old Post 12.05.2008 v 09:53
Dejvas je offline   Click Here to See the Profile for Dejvas   Find more posts by Dejvas   Click here to Send Dejvas a Private Message   Click Here to Email Dejvas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 12 

Old Post 12.05.2008 v 10:25
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
casio007
Newbie

Registrován: 12.02.2006
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 13 

To vypada strasne. Navic nepovolena uprava ve VF casti.

Old Post 12.05.2008 v 16:30
casio007 je offline   Click Here to See the Profile for casio007   Find more posts by casio007   Click here to Send casio007 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvas
Newbie

Registrován: 10.11.2003
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 14 

Old Post 13.05.2008 v 07:42
Dejvas je offline   Click Here to See the Profile for Dejvas   Find more posts by Dejvas   Click here to Send Dejvas a Private Message   Click Here to Email Dejvas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:09.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz