CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Žumpa > OT Blaboleni z vlakna : Volná pásma - 24, 80, ...GHz
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Re: Bojkot firmy KPE? Příspěvek č. 1 

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Old Post 08.08.2011 v 12:54
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Re: Bojkot firmy KPE? Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 13:41
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Bojkot firmy KPE? Ne, asi jenom odkaz na stránky výrobce HW Příspěvek č. 3 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 14:07
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Re: Re: Bojkot firmy KPE? Ne, asi jenom odkaz na stránky výrobce HW Příspěvek č. 4 

Užij si s rodinou, já jdu zapisovat objednávky...
Ale vážně. Není v zájmu nikoho z nás smířit se s prodejem jakékoliv technologie nesplňující zákonné požadavky na kvalitu. To není relativní, to je fakt.
V tom našem malém českém bordýlku se určitě někdo myslí, že se na to nepřijde, případně se zase normy přizpůsobí a bude vymalováno! Jenže si uvědomme, kam to povede - pásma nebudou použitelná a jediný funkční spoj bude ten koordinovaný, za velkého úpění peněženky.
Jak jsem již napsal - máme za sebou homologace pro několik našich produktů, aktuálně další probíhají. Může někdo z MikroTik - LNB šumařů doložit kompletní shodu s ETSI EN 301 751 třeba číslem měření u autorizovaného orgánu?

Není možné dodávat UBNT, nebo MikroTik 10 GHz bez této shody - prohlášení o shodě psané na koleně bez měření hodláme napadat. Nestavíme spoje ve shodě s platnými nařízeními proto, aby si z nás někdo dělal prdel.

Proto platí výzva pro všechny slušné ISP - půjčte mi to do labu a ověříme si parametry... Dále ČOI a tak dále. Zvýhodníme Vás, pokud kontrolovaný spoj nesplní ETSI požadavky. Pokud splní, s díky vrátím a Vy budete mít klid v duši.

Nemířím na 1. anténní, ale na všechny potencionální podvodníky, dovozce srabu z Číny, patlaly z Polska a další stavěče podle různých podob Amatérského rádia.

Pravidla prostě musí platit pro všechny. Očůrávání je česká vlastnost - ale tímhle už bychom si vážně pouze nakáleli do vlastních hnízd. . Dneska už různým dodavatelům hodně otrnulo - protože normálním vývojem není možné dál konkurovat.

CE (ne)znamena China Equipment.

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Old Post 08.08.2011 v 14:56
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Re: Re: Bojkot firmy KPE? Ne, asi jenom odkaz na stránky výrobce HW Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 17:18
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 6 

Michale prohlasenim o shode si muzes vytrit tak leda rit ... pokud nemas CE tak je prohlaseni o shode jen kusem papiru co si napise na kolene kde jaky stryc z ciny

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 08.08.2011 v 18:26
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Re: Re: Re: Re: Bojkot firmy KPE? Ne, asi jenom odkaz na stránky výrobce HW Příspěvek č. 7 

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Naposledy upravil REJJA 08.08.2011 v 18:54

Old Post 08.08.2011 v 18:42
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 18:42
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 9 

no jo Michale ale pokud si vyrobce veri a vi, ze dela vse koser .. tak projede komplet kolecko CE a dostane sve CE cislo a ma vse na vybornou .... ale to uz jsou jini vyrobci nez ty :P

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 08.08.2011 v 18:51
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Re: Re: Re: Re: Re: Bojkot firmy KPE? Ne, asi jenom odkaz na stránky výrobce HW Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 18:55
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 18:59
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Příspěvek č. 12 

Je nutné za každou cenu chránit investice našich klientů. Je opravdu dobře, že nám hrozí zaplavení trhu ve volných pásmech levné spoje na bázi MIMO a jiných produktů?
Někomu to asi může vytrhnout trn z paty. Ale většině to přinese pouze další nutnost koordinace každého důležitějšího spoje v profesionálním pásmu.

Situaci lze popsat ze dvou stran - všichni víme, že je potřeba stavět spoje s co nejvyšší kapacitou v nezarušených pásmech. Všichni si uvědomujeme, jaký je problém s 5 GHz. Je řešením takového problému zničit 10,5 GHz? Tím se dá pouze prohrát.

Jděte a vylobujte si PTP pásmo například 9,2 - 9,8 GHz, nebo jinde! Operátoři by mohli požadovat uloupnutí části přídělu, ale místo toho se moc těší na pololegální spoje založené na MKT.
Já nevedu žádný boj proti levným spojům, to snad musí pochopit i M.Peterka. Vyzývám k troše zdravého rozumu. Každý trochu schopnější středoškolák dokáže postavit nějak funkční spoje na MKT. Co bude výsledek- pravděpodobně 10 GHz rušička, bez základních parametrů obvkylých pro tyto spoje. Kdo bude moc, začne zvedat výkon, to už je zcela obvyklé. Za chvíli bude tenhle svrab metastázovat celý český ISP bussines.
Normy ETSI a regulace od ČTÚ jsou často pekelně svazující, ale v zásadě jsou potřeba.
Podívejte se na chování telekomunikačních úřadů v Německu, anebo v Rakousku. Tam by za nasazení MKT bastlů hrozilo 3 měsíce vězení na tvrdo. Máte někdo pocit, že v Německu nefunguje Internet? Vím, že CZ je světový unikát v počtu bezdrátových ISP. Každé podnikání má svoje omezení - dodržujme alepospoň ta důležitá.

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Old Post 08.08.2011 v 19:21
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 08.08.2011 v 20:15
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
REJJA
Junior Member

Registrován: 11.05.2007
Příspěvků: 205

Příspěvek č. 14 

__________________

REJJA
rejja@email.cz
602743934
nenechávejte mi soukromé vzkazy, pište maily. Příspěvky vyjadřují moje soukromé názory, nikoliv názory společností, které mně zaměstnávají.
Díky za pochopení, pokud jste tohho schopní.

Old Post 09.08.2011 v 09:26
REJJA je offline   Click Here to See the Profile for REJJA   Find more posts by REJJA   Click here to Send REJJA a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 09.08.2011 v 10:07
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaw
Newbie

Registrován: 04.11.2003
Příspěvků: 68

prosba na administrátora +80G rekord Příspěvek č. 16 

Lidi!!
Aniž bych chtěl zasahovat do ostré diskuse, mám pocit, že je to z ohledu tématu OUT OF TOPIC, proto bych administrátora, aby přesunul příspěvky neodpovídající problematice 80G pryč do témat 10G.

To který LNC z východu je homologovatelný a který ne stejně nevyřešíme ( a není to jádrem pudla!!!) a o kvalitě resp. užitné hodnotě rádia nechť si rozhodnou zákazníci. Až jednou nastane doba a začne fungovat ČTÚ jako aktivní, kvalifikovaný a nestranný regulátor, a začne kosit zařízení, které do pásma svými parametry nepatří, bude líp VŠEM ostatním dobré vůle. Pokud neumřeli, tak žijí do dnes.


Jinak abych dal ještě nějakou relevantní 80GHz informaci z radioamatérských lesů a hájů, abych šokoval P.T. providery, tak zrovna v posledním čísle časopisu DUBUS (modří už vědí) byl ohlášen rekord ve spojení v pásmu 76GHz (zase amatéři!!!) na vzdálenost 228km. Na obou stranách bylo zařízení výkonově trošku horší než naše AL80GE (obě strany 45cm parabola, cca 30mW=14dBm, modulace SSB, citlivost RX bych odhadoval někde u -115dBm).
Ve výpočtu mi vychází nějakých 177dB na trase, kumšt byl v tom, vyčíhat takové podmínky, aby útlum v atmosféře byl nejmenší. To jenom k dosahu, když jsou ideální podmínky.

S pozdravem
Vojta, vývoj ALCOMA alias (resp. taky)
OK1VAW radioamatér.

Old Post 09.08.2011 v 11:15
vaw je offline   Click Here to See the Profile for vaw   Find more posts by vaw   Click here to Send vaw a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz