CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > CzFree Antenna Workshop
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Deu
Node #1

CzFree Antenna Workshop Příspěvek č. 1 

Ve čtvrtek 22. května proběhne od 16:00 v Centru pro současné umění na Brusnici další workshop pro nové členy, tentokrát zaměřený na výrobu Wi-Fi antén, nutných k připojení do komunitní sítě CzFree.Net. Lektor: Petr Simandl.
Více informací: simandl_@_mujmail.cz[/email]
Přihlášky: [email]petr.stehno@fcca.cz, cena workshopu: 200,- Kč. Spojení:
Centrum pro současné umění, Jelení 9, Praha 1 - tram 22 a 23, zastávka
Brusnice - přímo naproti zastávce tramvaje přes silnici.

Naposledy upravil simandl 18.05.2003 v 00:20

Old Post 17.05.2003 v 10:05
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
Dealer s cizími osobními daty
zástupce 10.33

Co se bude dít Příspěvek č. 2 

Ahoj lidi,
každý kdo přijde by měl odejít, pokud nebude klást odpor, s vlastnoručně vyrobenou anténou quad, tak jak jí vyrábím já.

Probereme si i druhy kabelů a konektory RSMA a N a jejich připojování na koax. Dále si ukážeme jak se dají připojit dvě a více antén na jeden kabel.
Vše se podřídí maximálnímu poměru výkon/cena. Nečekejte nějaké profi přeměřování a ladění antén. Důsledně uplatňuju postup "vyrobit, vyzkoušet a když nevyhovuje, tak sehnat/koupit/vyrobit něco lepšího než quad". Při nákladech kolem 30Kč a čtvrt hodině výroby se mi přemýšlení zdá jako ztráta času. Zatím jsem takhle vyrobil asi dvacet quadů.
Každý si může vyrobit anténu s N konektorem (je to dražší o ten konektor) a nebo bez konektoru, kterou letuju přímo na přívodní kabel. Pokud si někdo přinese konektory a kabel, tak mu ukážu, jestli bude zájem, jak se konektor na kabel přidělává. Pokud si někdo přinese anténku ke kartě xi626 a bude mít zájem tak ukážu jak jí vykuchat a připojit na koax.
Fotky toho co vyrábím najdete na stránkách
http://www.simandl.cz/stranky/czfre...teny/anteny.htm
http://www.simandl.cz/stranky/czfre...y/konektory.htm

Seznam materiálu:
plech 7x15cm a to nejlépe pocínovaný (ferona holešovice, plechovka, ten přinesu)
CU drát 1,5mm v průměru a metr dlouhý (elektro, obi a pod.)
koax H1000 2cm (ten přinesu nebo www.lica.cz, www.i4.cz )
koax H125 CU PE 10cm (ten přinesu nebo www.lica.cz )
konektor N female na panel (N panel Z s maticí) (www.rasel.cz nebo i4)
asi 6x10x18cm plastovou krabičku na potraviny (obi nebo domácí potřeby a pod.)
trubičkový cín
kalafunu
koax a konektory dle libosti
anténku ke kartě xi626

Seznam nářadí:
rovné nůžky na plech
rýsovací jehlu
(aku)vrtačka
vrtáky na kov
kulatý pilník na kov
(regulovatelnou) páječku
ostrý nůž
pinzetu
lihový fix
lupénkovou pilku
pilku na železo
svěráček
klíč č.18 na matku N konektoru
kombinačky
kus prkna jako pracovní desku
šupléru a nebo posuvné měřítko
pravítko
a kulatou (já mám bakelitovou tubu na malé vrtáčky ) tubu nebo trubku o vnějším průměru asi 38mm na kterou namotáme smyčky

Je mi jasný že jsem teď vyjmenoval půlku dílny ale berte to s rezervou. Já to snad přinesu všechno ale prosím nespoléhejte na to.

Byl bych rád kdyby jste si přinesli hlavně plech, drát, plastovou krabičku, páječku a trubičkový cín.

Začínáme v 16:00 a za dvě hodiny by mělo být vymalováno i pokud budete klást aktivní odpor.

síla s Vámi

Tak connected.prosek.czf a connected.czf máme. A co osvobodíme teď?
Navštivte wiki rady CZFree.Net a připomínky/návrhy k činnosti rady neváhejte napsat do konference rady
Petice Zrušme komunisty

Naposledy upravil simandl 20.05.2003 v 15:06

Old Post 19.05.2003 v 17:34
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64

Příspěvek č. 3 

Zdravim

Ja prijdu a podle toho jak jsem se narychlo s simou dohodl mu tam trochu pomuzu. Rozhodne nemam potrebu si vyrabet biquada, uz mam dva a tretiho jsem vyrobil z toho druheho. Zitra vyrobim ctvrteho, specialne upraveneho na pridelani k parabole

http://www.rokaglass.com/zstepanek.

privezu fotky.

privezu si kabel, konektor a trubku a budu se snazit si vyrobit, nebo aspon zacit vsesmerovku.

Jinak tam budu od toho abych poradil, zdarma a nezistne, predevsim to.

To Sima: doufam ze to beres taky tak a ze me budes brat jako nekoho kdo ti chce aktivne pomoct. Mozna protoze jsi u me vynalezce prvni tridy, za ten pigtail z antenky. Uz mam na svedomi dva.

Zdenek

Zdenek Stepanek

Radni CZFree - http://wiki.czfree.net/wiki/Rada_CZFree.Net, CZFree.NET Varnsdorf, www.gavanet.czf (.org)

Old Post 20.05.2003 v 21:34
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xDream
Newbie

plech Příspěvek č. 4 

Cau, byl jsem ve Ferone Holešovice U Pergamentky 11 (otevreno 7:00-16:00) a pocinovanej plech nemaj. Medenej plech maj, ale v min rozmeru 1x1m 0,55mm za cca 550,-. Z toho by bylo 70 anten, tolik jich zas nepotrebuju.

Vemte mne nekdo kus vhodneho plechu. Jinak mam plechovku.
dik

Old Post 22.05.2003 v 08:36
xDream je offline   Click Here to See the Profile for xDream   Find more posts by xDream   Click here to Send xDream a Private Message   Click Here to Email xDream   Visit xDream's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

pohoda Příspěvek č. 5 

plechu mám dost na asi deset antén. Měděnej plech má jednu velkou nevýhodu a tou je velká tepelná vodivost kvůli které se na něj poměrně špatně letují koaxy. Je pak nutné použít větší výkon a letovat delší dobu než u pocínovaného plechu a to dá pěnové izolaci koaxu docela dost zabrat. Takže když měděnej plech tak radši slabší.

Dneska ráno jsem si schválně zvážil bágl a má deset kilo
Snad jsem na nic nezapoměl...

Navštivte wiki rady CZFree.Net a připomínky/návrhy k činnosti rady neváhejte napsat do konference rady
Petice Zrušme komunisty

Old Post 22.05.2003 v 09:41
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Příspěvek č. 6 

se divím, že ještě nikdo nezačal prudit, že za to chcete 200,-
a že jste voškliví kapitalisti s doutníkem a cylindrem.

Old Post 22.05.2003 v 18:21
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7 

quote:
Originally posted by dodo

Víš, já si myslím, že by teď a tady bylo naprosto zbytečný prudit ohledně ceny workshopů, protože tyhle otázky už byly důkladně probrány po zveřejnění nabídky prvního workshopu...

...Z každého nástroje se v jistém okamžiku stává kladivo...
...Pakliže selžou všechny možnosti, je na čase přečíst si návod...

Old Post 22.05.2003 v 19:00
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xDream
Newbie

ohlas Příspěvek č. 8 

worksop byl dobrej. dost mne to pomohlo, sam bych se s tim moril o dost dyl. Tak uz mam antenu.
dik

Old Post 22.05.2003 v 20:07
xDream je offline   Click Here to See the Profile for xDream   Find more posts by xDream   Click here to Send xDream a Private Message   Click Here to Email xDream   Visit xDream's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64

Příspěvek č. 9 

Zdravim

Tak, vzhledem k me zapometlivosti jsem vlak domu samozrejme nestihl, ale uz jsem doma, ta sranda me stala 90Kc za jizdenku na vlak, kterou jsem si iniciativne koupil uz kdyz jsme prijel do prahy protoze jsem tusil, ze na vlak domu budu naskakovat az kdyz se bude rozjizdet.

Jinak si myslim, ze se to povedlo a ukusim neco podobynho casem udelat i v decine, uvidim podle zajmu.

Zdenek

Zdenek Stepanek

Radni CZFree - http://wiki.czfree.net/wiki/Rada_CZFree.Net, CZFree.NET Varnsdorf, www.gavanet.czf (.org)

Old Post 22.05.2003 v 23:12
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chvatal
Junior Member

Příspěvek č. 10 

quote:
Originally posted by dodo

Priznam se, ze jsem minule prudil ja (ale bez kapitalistu, doutniku a cylindru). On totiz ten inzerat na ten minulej workshop vyznel (aspon pro mne) jinak, nez to zrejme autori minili. Ale teprve kdyz jsem se poradne pohrabal na inetu, tak jsem zjistil, ze se vsechny workshopy (i ty ktery se netykaji wifi) na uvedenem miste konaji priblizne za stejnou cenu. Takze asi na tom vydelavaji predevsim provozovatele Centra pro současné umění (netusil jsem ale, ze nakonfigurovat poc, nebo udelat antenu pro wifi je soucasné uměni - i kdyz vlastne svym zpusobem je).

Doufam, ze to co jsem ted napsal, budou vsichni brat s rezervou, a ze se mi neozve nekdo z "panu nahore" : uz zase prudis? A co jsi udelal ty pro czfree? A pro ty, co by to opravdu zajimalo, tak jsem toho opravdu asi moc neudelal, jen jsem do Vrsovicko-Nuselske CZFree infrastruktury vrazil cca 36.000 a zridil v Nuslich pod hlavickou CZFree jeden full AP. Howgh.

ALEX, node <P E G A S> v Nuslich

Old Post 22.05.2003 v 23:46
chvatal je offline   Click Here to See the Profile for chvatal   Find more posts by chvatal   Click here to Send chvatal a Private Message   Click Here to Email chvatal   Visit chvatal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr Stehno
Workshopy v Jelení

současně i umění Příspěvek č. 11 

quote:
Originally posted by chvatal
Takze asi na tom vydelavaji predevsim provozovatele Centra pro současné umění (netusil jsem ale, ze nakonfigurovat poc, nebo udelat antenu pro wifi je současné uměni - i kdyz vlastne svym zpusobem je).

No, byl bych rád kdyby se současné umění začalo ubírat tímto směrem, už bych v FCCA tyto výhradně technické workshopy nemusel obhajovat. Ale já už vlastně nemusím, dnešní workshop byl tak viditelně užitečný že to přesvědčilo i mé kolegy kteří hledí na současný počítačový svět s despektem. Do teď jsme dělali dílny zaměřené jen na kreativní programy - střih videa, web, grafika - které jsou pořádány především pro uměleckou komunitu a ta je pro FCCA neodiskutovatelně cílová. Dílny na antény a Linux jsou v FCCA skutečně tak trochu diskutabilní, ale jak už jsem řekl - nikdo z kolegů na mě za to skrz prsty nekouká a to taky díky tomu že nejsou vyloženě prodělečné. Po dnešku je jasné že CzFree dílny můžeme dělat v FCCA dál. Já předpokládám že to bude tak jednou měsíčně. Petr Simandl udělá další dílnu na antény znovu v srpnu (asi), Carlos přislíbil PHP workshop a DEU pokračování Router Workshopu. Nemáte ještě někdo chu? přispět CzFree komunitě nějakým UNIX/Linux školením ? Stačí i jednotlivé terminálové aplikace, správa systému, nebo distribuce Linuxu a jejich odlišnosti .

Petr Stehno

-
Mějte se hezky a buďte Mordorsoft free : ) ---> MacOS, Linux

Old Post 23.05.2003 v 01:11
Petr Stehno je offline   Click Here to See the Profile for Petr Stehno   Find more posts by Petr Stehno   Click here to Send Petr Stehno a Private Message   Click Here to Email Petr Stehno   Visit Petr Stehno's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xDream
Newbie

Re: současně i umění Příspěvek č. 12 

quote:
Originally posted by FCCA-Jelení9

No, byl bych rád kdyby se současné umění začalo ubírat tímto směrem, už bych v FCCA tyto výhradně technické workshopy nemusel obhajovat. Ale já už vlastně nemusím, dnešní workshop .....cuted...
Petr Stehno

-
Mějte se hezky a buďte Mordorsoft free : ) ---> MacOS, Linux

No myslím, že 200 Kč za posezení na lavičkách a spotř€bu proudu za 10Kč je docela dost. Stejně dobrou službu by udělala i zahrádka u nějaké hospody a bylo by to i s občerstvením

Ale pravda je to blizko u hradu, tak to má něco do sebe. Cenu jsem vědel dopředu tak jsem věděl do ěeho jdu, tak to je OK.

Old Post 23.05.2003 v 08:24
Petr Stehno
Workshopy v Jelení

Re: Re: současně i umění Příspěvek č. 13 

quote:
Originally posted by xDream

No myslím, že 200 Kč za posezení na lavičkách a spotř€bu proudu za 10Kč je docela dost. Stejně dobrou službu by udělala i zahrádka u nějaké hospody a bylo by to i s občerstvením Ale pravda je to blizko u hradu, tak to má něco do sebe. Cenu jsem vědel dopředu tak jsem věděl do ěeho jdu, tak to je OK.

Kdyby jsi podobné akce organizoval sám věděl by jsi že je potřeba počítat mnohem více položek. Zkus svému nadřízenému říci že uděláš akci pro nějakou skupinu nadšenců v prostorách firmy (a? je laskavě uvolní a sežene stoly) které budeš věnovat zhruba dva dny svého času (práce za kterou Tě platí půjde stranou), budeš mailovat, telefonovat atd. a vybereš za ni třeba 600,- .
Tenhle workshop skutečně mohl být levnější - nebylo třeba počítačů, projektoru atd., ale 200,- je takové minimum abych ty dílny vůbec mohl v FCCA navrhnout k uskutečnění. Při jednom z prvních Linux workshopů se vybralo 600 Kč a kolegyně která má na starosti finance mi řekla že jsem nevydělal ani na zalití čaje : )))) .

Tak se nezlob příště přijď zas

Petr Stehno

Naposledy upravil Petr Stehno 23.05.2003 v 09:26

Old Post 23.05.2003 v 09:21
Petr Stehno je offline   Click Here to See the Profile for Petr Stehno   Find more posts by Petr Stehno   Click here to Send Petr Stehno a Private Message   Click Here to Email Petr Stehno   Visit Petr Stehno's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xDream
Newbie

Re: Re: Re: současně i umění Příspěvek č. 14 

quote:
Originally posted by FCCA-Jelení9

Kdyby jsi podobné akce organizoval sám věděl by jsi že je potřeba počítat mnohem více položek....

přijdu.

Old Post 23.05.2003 v 09:47
simandl
zástupce 10.33

Co bylo Příspěvek č. 15 

Takže nejdřív pár fotek. Víc jich víc nemám ale tuším že tam fotilo pár dalších lidiček a tak se třeba někde objeví i fotka nějaké hotové anténky, na kterou jsem zapoměl

Sešlo se osm zájemců o výrobu antény a kromě toho přijel i zdenek_dc s ukázkou svých antén. Bylo hezky a tak jsme byli venku na dvoře.
Antén se vyrobilo jen sedm, protože jeden ze zájemců si dělal jen poznámky. První dokončená anténa byla asi po 45 minutách práce, a byla verze bez konektoru. Docela mě překvapilo že kromě téhle všichni dělali verzi s konektorem. Ale je to asi logický. Já jsem ze začátku taky všechno konektoroval, než jsem přišel na to, že konektory jsou nespolehlivý, pracný a drahý. Chce to čas a navíc v začátcích se taková první anténa používá na měření signálu u všech možných zájemců a tak se konektor hodí.

Asi jako největší problém (všeobecně) jsem pozoroval to, že lidi nemají moc praxe v pájení a práci s pájkou. Nebyl na to čas ale pozornost je třeba věnovat i použité páječce. Je dobré mít šroubky pro připevnění pájecího očka dobře dotažené a nejlepší je, podle mých zkušeností tzv. "věčné pájecí očko".
Jako takové malé domácí cvičení si zkuste nastříhat 12 pěticentimetrových měděných drátů o průměru 1,5 mm a sletujte si z nich krychly.
Pěknou pravidelnou krychličku se všemi spoji hezky lesklými. Lesklý pájený spoj je vizitkou pečlivé práce a je o dost kvalitnější než spoj matný a potrhaný.
Sežeňte si někde obyčejnou čirou kalafunu (v hudebních potřebách mají kalafunu na smyčce a nebo já používám "smolu na prase" používanou při zabíjačkách).

Ovšem pocínovat a letovat N konektor s trafopájkou se dá přirovnat k pilování banánem a tak mám obavu že bez výkonější pájky se jiný než nekvalitní spoj vyrobit nedá.

Času bylo dost a tak poslední anténu jsme dokončili v pohodičce asi o půl osmé. Já si dal k večeři pivo a bramboráky a jelo se domů.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz tak se klidně ptejte. Buď tady a nebo mi napište PMko.

hezký den

Petice Zrušme komunisty

Old Post 23.05.2003 v 10:08
sosak
Newbie

Příspěvek č. 16 

... s tim nabizeni se k dotazum bych setril ... ja se ptal po ICQ a se zlou jsem se potazal!!!

Old Post 23.05.2003 v 10:30
sosak je offline   Click Here to See the Profile for sosak   Find more posts by sosak   Click here to Send sosak a Private Message   Click Here to Email sosak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás