Zobrazení Jediného Příspěvku
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Kdo mi dal pravo? Příspěvek č. 1 

Byl jsem tu tazan v nekolika prispevcich "kdo ze mi dal pravo" a "z jakeho titulu chci mazat nejaka AP (resp. oznacovat non-czf ... sorry )
Priznam se ze jsem jen cekal kdy se tahle vitka objevi, abych na ni mohl reagovat, protoze tahle otazka se primo nabizi.

V czfree uz se nejakou dobu pohybuji a vidim zasadni problem v jedne veci. V czfree neexistuji zadna zavazna pravidla, ani nikdo kdo by mohl z nejake svoji pozice rozhodovat o nekterych dost zasadnich otazkach. V praxi to tedy znamena, ze se tu fakticky o nicem nerozhoduje a vlaste si tu kazdy dela co chce.
Pred casem tu mel Fyzik snahu ustanovit nejakou takovou instituci, ktera by mela nejake slovo v ramci uskupeni czfree. Jednalo se o zalozeni NGO. Bohuzel za svoji snahu sklidil dost drsnou kritiku od "obhajcu svobody".
Ti sami obhajci svobody kteri tenkrat kritizovali Fyzika za jeho angazovanost v cause NGO, ti rovnez kritizuji fakt, ze v mape je neporadek a anarchie a rovnez kritizuji me ze se pasuji do pozice kdy chci rozhodovat o nejakych zasadnich otazkach. Proste mi pripada ze kritizuji vse, aniz by navrhli nejake reseni.

Uznavam ze moje "iniciativa", kdy sam sebe pasuji na jakehosi "soudce" czfree je velmi diskutabilni. Na druhou stranu si musime vybrat ... bud budeme mit anarchii, nebo nejaka pravidla ktera se budou muset dodrzovat a ktera budou vymahatelna, nebo bude nejake uskupeni s rozhodovacimi pravomocemi (NGO, zastupci cloudu, apod.) a nebo to proste bude fungovat jako doposud, kdy se proste nekdo s patricnymi opravnenimi rozhodne a zacne konat na vlastni pest!

Ja osobne bych rozhodne preferoval jiny system, nez autoritarsky (nedemokraticky). Nicmene tento nedemokraticky system mi porad pripada mnohem lepsi, nez anarchie (ktera panuje v mape ted)!
Ti z vas, kteri nezaregistrovali fakta, ktera pisi na connected foru ohledne zneuzivani mapy, vezte, ze se zda, ze v mape je velka cast (desitky procent) APcek, ktera vubec nepouzivaji czfree rozsahy, nejsou vubec propojeni do czfree a ani o toto propojeni nemaji zajem, komercni firmy, ktere pouze provozuji internet, .... proste body ktere v mape nemaji co delat (na cemz se myslim shodneme vsichni).
Vy, zastanci svobody (Azzie, Carlosi, Boodine, Danny, ...) mi reknete, co chcete delat s temito APcky? Kdo ma rozhodovat o jejich odstraneni z mapy? Zadna realna rozhodovaci instituce tu neni. Pripustime tedy anarchii jen proto abychom se nechovali nedemokraticky?
Drive nez zacnete kricet na me, jakym pravem ze chci rozhodovat o jinych nodech v mape, angazujte se nejprve v ustaveni instituce, ktera bude schopna tyto veci delat jmenem czfree. Pak ja necham sveho sebepasovani se na soudce a nebudu dale v mape rejpat. Do te doby nez tato instituce vznikne, si jmenem svych opravneni tuto funkci hodlam privlastnit ja!

__________________

Old Post 02.01.2005 v 17:45
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[zavřít toto okno]