CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Problém s pájením :(
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
chrobi
Newbie

Registrován: 14.10.2004
Příspěvků: 4

Problém s pájením :( Příspěvek č. 1 

Zdravim,
předem bych chtěl říct, že toho moc o wifi a o elektrotechnice nevim, ale muj financni stav mi nedovoluje kupovat si drahy "originalni" anteny, tak se snažim zpíchnout si to sám doma a u quadu jsem narazil na tenhle problém.
Koupil jsem si v gm n konektor, samicu s panelem, udelal si krabicu, nastrihal plech atd. Z nakyho navodu na netu jsem zjistil, ze jeden "drat" musi bejt pripojenej na ten kolik uprostred konektoru a ten druhej na stineni, ale za boha me nejde nic pripajet na to stineni. Kdyz uz se nahodou stane ze se to tam chvilku udrzi tak to toho staci trochu "cvrnknout" a cin upadne.

Uz jsem dostal par rad a zadna nepomohla. Zkousel jsem to otrit redidlem (odmasti), trochu prejet smirglem a nic nepomohlo.

Doufám ze mi nedko poradi, predem dik!

Old Post 14.10.2004 v 13:06
chrobi je offline   Click Here to See the Profile for chrobi   Find more posts by chrobi   Click here to Send chrobi a Private Message   Click Here to Email chrobi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pinky
Newbie

Registrován: 02.09.2004
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 2 

Jestli se to stínění skládá z alovalu a drátového opletení tak skutečně k tomu alobalu nic nepřipájíš, na dráty to jde připájet snadno, takže teď už je to na tobě.

Old Post 14.10.2004 v 16:47
Pinky je offline   Click Here to See the Profile for Pinky   Find more posts by Pinky   Click here to Send Pinky a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pinky
Newbie

Registrován: 02.09.2004
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 3 

Sory špatně jsem to pochopil, já jsem se na konekto vybod a připájel to přímo na kabel, jinak prostě kup jinaj konektor a nebo to pořádně prohřej, připájet to půjde jen na Cu;Zn;Sn;Pb(Fe) (a nekteré další) a jejich slitiny.

Old Post 14.10.2004 v 16:50
Pinky je offline   Click Here to See the Profile for Pinky   Find more posts by Pinky   Click here to Send Pinky a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milos
Newbie

Registrován: 20.05.2002
Příspěvků: 60

Re: Problém s pájením :( Příspěvek č. 4 

Old Post 14.10.2004 v 16:57
milos je offline   Click Here to See the Profile for milos   Find more posts by milos   Click here to Send milos a Private Message   Click Here to Email milos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: Problém s pájením :( Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 14.10.2004 v 16:58
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chrobi
Newbie

Registrován: 14.10.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 6 

Old Post 14.10.2004 v 17:08
chrobi je offline   Click Here to See the Profile for chrobi   Find more posts by chrobi   Click here to Send chrobi a Private Message   Click Here to Email chrobi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chrobi
Newbie

Registrován: 14.10.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 7 

Old Post 14.10.2004 v 18:47
chrobi je offline   Click Here to See the Profile for chrobi   Find more posts by chrobi   Click here to Send chrobi a Private Message   Click Here to Email chrobi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pinky
Newbie

Registrován: 02.09.2004
Příspěvků: 39

Příspěvek č. 8 

kalafuna snad není okysličovadlo, podle mně má za vyšší teploty(pájení až hoření) spíš redukční účinky, ale pricip její fukce jsem nikde vysvětlený nenašel.

Old Post 14.10.2004 v 20:45
Pinky je offline   Click Here to See the Profile for Pinky   Find more posts by Pinky   Click here to Send Pinky a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 9 

Old Post 14.10.2004 v 21:52
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VAS
Junior Member

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 10 

porid si pajeci kapalinu stoji +- 30kc je to neco jako kyselina ktera se zazere do toho kovu a prudce tam zvysi teplotu. Pevne pak drzi i takove zbesilosti jako dva pozink plechy proti sobe coz bys normalnimi prostredky k sobe nepripajel ani kdyby se po....

Old Post 15.10.2004 v 07:37
VAS je offline   Click Here to See the Profile for VAS   Find more posts by VAS   Click here to Send VAS a Private Message   Click Here to Email VAS     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

pajeci kapaliny Příspěvek č. 11 

Old Post 15.10.2004 v 16:23
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12 

Old Post 16.10.2004 v 08:52
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chrobi
Newbie

Registrován: 14.10.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 13 

vlada-strizkov: Díky moc, tohle vyzkouším. Mimochodem, jak to tak vypadá jestli chci dělat pořádný antény budu muset koupit novou páječku, kolik tak stojí nějaká průměrná?
Myslel jsem si že stínění konektoru nesmí být spojený s tím plechem (myslím že se tomu říká reflektor ), no nic, tak asi může, koneckonců chybama se každej učí.

Old Post 16.10.2004 v 15:04
chrobi je offline   Click Here to See the Profile for chrobi   Find more posts by chrobi   Click here to Send chrobi a Private Message   Click Here to Email chrobi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 14 

__________________

B!

Naposledy upravil dj-bobr 16.10.2004 v 21:19

Old Post 16.10.2004 v 21:10
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 15 

dj-bobr má pravdu, neregulovaná páječka nebývá drahá. 40W za 90 KČ je výborná koupě, ale já bych se přimlouval za něco silnějšího. Myslím že v OBI jsem viděl 150W asi za 500,-, ale tou cenou si nejsem moc jistý. Když mi vloni při výrobě x-tého trychtýře odešla moje drahá kulma od soudruhů z CCCP (přičemž mě málem zabila), jsem si v bazaru pořídil dvě 100W od soudruhů z ČSSR. Stály 100Kč každá, jednu mám náhradní pro případ že doslouží topné tělísko. Jinak používám ještě klempířskou 350W - při práci s většími kusy plechu je i 100W zoufale málo. Ta 350W ovšem váží asi dvě kila.

S připojením reflektoru na stínění to není úplně jednoznačné, i když taky doporučuju spojit. Propojení symetrických smyček s koaxiálním vedením není tak jako tak úplně košer a je to jeden z důvodů proč u biquadky praktické výsledky zaostávají za hodnotami vypočtenými jednoduchou simulací se zanedbáním způsobu napájení.

Old Post 17.10.2004 v 00:18
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz