CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > HOWTO HW routeru
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kenny
Junior Member

Registrován: 19.10.2002
Příspěvků: 160

Re: Dotaz Příspěvek č. 49 

Old Post 11.02.2005 v 10:37
kenny je offline   Click Here to See the Profile for kenny   Find more posts by kenny   Click here to Send kenny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 50 

Otazka pro odborniky za 5 bodu: jaky myslite ze maji vliv velikosti L1 a hlavne L2 cache na routovaci vykon? Fakt by me to zajimalo... kdyz maji sitovky DMA pristup, tak datovy obsah packetu pres CPU asi vubec nepujde, takze jejich vyznam mozna nebude tak veliky. Jedine pri nejakych extra velikych routovacich tabulkach by se mohlo stat, ze by se nevesla do cache a CPU by ji musel neustale nahravat z RAM a to by urcite zpusobilo velike zpomaleni. Otazkou je, kolik L2 zabira jadro a ostatni procesy v linuxu a kolik tedy zbyva na routovaci tabulky. Dalsi vliv na to budou urcite mit latence pristupu do RAM, takze CPU rodiny K8 s integrovanym pametovym radicem v CPU by meli mit velkou vyhodu.

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 01.11.2005 v 10:30
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Příspěvek č. 51 

Old Post 01.11.2005 v 11:38
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

Pouze routovat ? Příspěvek č. 52 

Vážení pánové.
Když jsem tady četl, co navrhujete pro routování, úplně mi to vyrazilo dech. Polovina mých routerů v síti je na stařičkých CPU486. Nikdy jsem ani nepostřehl, že by to mělo nějaký vliv na propustnost sítě.
Mám na nich SmotthWall Express 2.0 Linux.
Mám zapnuté pouze routování a Traffic Graph.

Na pouhé routování, stačí kdejaký krám.
Pokud chcete pouze routovat a nic víc, je docela dobrej BMRT-16 od firmy Satca. Ten stojí kolem 2000,-Kč, je to spolehlivevý (Linux-inside) stroj s routerem, 16-port switchem, Firwallem, QoS (bandwidth), Shedullerem atd.

Pokud chcete od routeru pokročilejší funkce, jsem samozřejmě pro nějaké výkonnější železo.

Old Post 01.11.2005 v 23:30
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: Pouze routovat ? Příspěvek č. 53 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Naposledy upravil petrik 04.11.2005 v 09:14

Old Post 04.11.2005 v 09:11
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

Pouze routovat ? Příspěvek č. 54 

Máš recht!
Právě jsem vyměnil stařičký páteřní router CPU486 za Pentium 200. Doba odezvy při pingu skrze router so sítě se dramaticky snížila z 8ms na 3ms.
Ten starý prevít to pěkně brzdil.
Už to chtělo změnu.

Old Post 05.11.2005 v 00:45
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
riddick
Newbie

Registrován: 25.02.2005
Příspěvků: 80

Via procesory Příspěvek č. 55 

Old Post 12.01.2006 v 06:33
riddick je offline   Click Here to See the Profile for riddick   Find more posts by riddick   Click here to Send riddick a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrAnKiE IV
Newbie

Registrován: 29.10.2005
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 56 

Old Post 27.07.2007 v 16:41
FrAnKiE IV je offline   Click Here to See the Profile for FrAnKiE IV   Find more posts by FrAnKiE IV   Click here to Send FrAnKiE IV a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz