CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Žumpa > Pomůže někdo radou nad zlato??
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
začátek
Newbie

Registrován: 11.06.2004
Příspěvků: 11

Unhappy Pomůže někdo radou nad zlato?? Příspěvek č. 1 

Ahoj! potřeboval bych poradit s nastavením a s komponenty.Mám od poskytovatele 18dB anténu,jejich AP (asi určitě v režimu klient) a potřebuji to připojit do ASUSe WL500b,na který připojím 4 PC ethernetovým kabelem a 2 PC přes WiFi.K ASUSovi dám ant 24dB,na druhou stranu taktéž 24dB,a teď co tam mám dát za AP-to bude pod střechou,cca 7m od antény,k PC to bude cca 20m UTP(ethernetovým?) kabelem.Mohu tam dát Dlink 700AP ???Nebo poraďte něco levného a slušného-ASUS 330??,napájení 220V pod střechou je.A teď to nastavení-provider nebyl schopen nastavit ASUSe,tak aby internet byl na WAN portu a na LAN 1-4 ty 4 PC.Toho nastavování je na ASUSovi docela dost,tak prosím nějakého dobráka ,který by mi s tím pomohl.A je možné aby se všechny PC v této síti viděli??-resp. aby šlo z jednoho PC přenášet data do druhého-to už je asi jedno jestli po drátech nebo vzduchem.V tomto oboru jsem lama-začátečník,tak se na mne nezlobte,člověk se stále učí.Za připadné odpovědi předem děkuji.

Old Post 09.01.2005 v 21:21
začátek je offline   Click Here to See the Profile for začátek   Find more posts by začátek   Click here to Send začátek a Private Message   Click Here to Email začátek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OYEB
Newbie

Registrován: 14.09.2004
Příspěvků: 4

Huhu Příspěvek č. 2 

V režimu AP funguje asus automaticky s Inetem na WAN a ethertnetem na LAN portech, tam není žádné nastavování. Samozřejmě že je možný postavit dobrou sí? se sdílenými daty, tiskárnamy atp. Jinak nerozumim tomu schematu podle me by to melo bejt AP------ASUS-------počítače ne ?

Old Post 25.01.2005 v 14:16
OYEB je offline   Click Here to See the Profile for OYEB   Find more posts by OYEB   Click here to Send OYEB a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Pomůže někdo radou nad zlato?? Příspěvek č. 3 

__________________

Old Post 25.01.2005 v 19:53
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
začátek
Newbie

Registrován: 11.06.2004
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 4 

Možná máš na výběr 10 nebo 100 providerů,ale já ne! Sorry že jsem tu obtěžoval.

Old Post 25.01.2005 v 20:04
začátek je offline   Click Here to See the Profile for začátek   Find more posts by začátek   Click here to Send začátek a Private Message   Click Here to Email začátek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak
Team Leader
zastupce cloudu 10.27


Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 755

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 25.01.2005 v 20:09
ptak je offline   Click Here to See the Profile for ptak   Find more posts by ptak       Visit ptak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
začátek
Newbie

Registrován: 11.06.2004
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 6 

Mám to pro sebe a přibuzenctvo,tak jim naštěstí nic nestavím,ještě to tak.No a s tím nastavením jsem to možná už dokopal alespoň zatím k nějaké funkčnosti. Pár telefonů do JOYCE , nějaká ta odborná literatura a hokus pokus.Ale zatím to vše jedu po kabelu,na vzduch se chystám příští měsíc,tak se ještě uvidí.Zatím čus a WIFI zdar!!

Old Post 25.01.2005 v 20:22
začátek je offline   Click Here to See the Profile for začátek   Find more posts by začátek   Click here to Send začátek a Private Message   Click Here to Email začátek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:47.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz