CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > meranie dat
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tuxo
Newbie

Registrován: 14.10.2002
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 1 

xcel by som sa spytat cim merate prenesene data pre rozne ip adresy

Old Post 08.11.2002 v 20:00
tuxo je offline   Click Here to See the Profile for tuxo   Find more posts by tuxo   Click here to Send tuxo a Private Message     Visit tuxo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
core
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 2 

ntop - ten mi hroutil system, jinak fajn
cacti - takovy klikatko pres web
ipac-ng - tohle ted pouzivam, prida si pravidla do iptables, lze nastavit jednotlive IP, porty ...

Old Post 14.11.2002 v 21:27
core je offline   Click Here to See the Profile for core   Find more posts by core   Click here to Send core a Private Message   Click Here to Email core     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuxo
Newbie

Registrován: 14.10.2002
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 3 

mmno ja uz pouzivam sasacct je to male genialne a rychle mera to okamzitu rychlost + prenesene data in/out celkovo.)

nefiem ten ipac-ng som rozmyslal ze skusim este uvidim

Old Post 14.11.2002 v 22:36
tuxo je offline   Click Here to See the Profile for tuxo   Find more posts by tuxo   Click here to Send tuxo a Private Message     Visit tuxo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
core
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 4 

ty co jsem psal jsou jsou spis na dlouhodobe mereni a statistiky
jestli chces okamzitou rychlost, tak to nevim

Old Post 15.11.2002 v 19:06
core je offline   Click Here to See the Profile for core   Find more posts by core   Click here to Send core a Private Message   Click Here to Email core     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 5 

Používám nTop (jedu na FreeBSD a počítač mi to nehroutí, ale je pravda že v práci na SuSE mi způsobuje z neznámých důvodů sem tam zatuhnmutí počítač - interval 2 - 35 dnů). Pokud může někdo doporučit něco easy nejlíp kontrolovatelnýho přes web co pojede na FreeBSD, tak by mě to určitě zajímalo (defacto potřebuju vedět in/out data, propustnost a časy kdy se tam co tahalo - graf nejlíp).

P.S
teďka koukám tady na MRTG, to by snad taky něco takovýho mohlo zvládnout (ale vyžaduje to k běhu snad apache)

Old Post 16.11.2002 v 12:36
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
core
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 6 

Nejsem si jisty, zda to tuhnuti zpusoboval ntop, ale co jsem ho dal pryc tak je to cca 14 dni v pohode. Navic ten pocita slouzi jako bridge, tak se to treba nejak nemelo rado.
Jinak mrtg je uz celkem stare. Kazdych pet minut sbira data pres SNMP (nebo i scripty) a generuje grafy (ty lze samozrejme sledovat pres web). Naslednik mrtg jsou rrdtools. Na ty existujou nadstavby: vyse uvedene cacti - to se komplet ovlada pres web - OK kdyz neni moc objektu na sledovani. Jinak umi samozrejme sledovat i zatez, pamet ... Nebo cricket - ten se hodi na spoustu routeru - jdou tam delat hromadne konfigurace. Pak jsou i dalsi, ale ty uz neznam

ps. ze bych presel na FreeBSD ? :-)

Old Post 16.11.2002 v 13:28
core je offline   Click Here to See the Profile for core   Find more posts by core   Click here to Send core a Private Message   Click Here to Email core     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 7 

Jo MRTG je stary, ale da se s tim zase sledovat spousta veci podle toho co clovek potrebuje. Jeste docela pekny jsou darkstats (takovej odlehcenej nTop)...

Old Post 17.11.2002 v 21:16
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuxo
Newbie

Registrován: 14.10.2002
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 8 

akoze podobne kraviny ako mrtg a ntop su onicom most powerful je rousse.pm.org/sasacct, !!

mera to statistiky max rychlosti a taktiez prenesene data


mrtg uz ked tak tak + rdd .)

Old Post 17.11.2002 v 21:25
tuxo je offline   Click Here to See the Profile for tuxo   Find more posts by tuxo   Click here to Send tuxo a Private Message     Visit tuxo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

iptraf Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 12.12.2002 v 14:11
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
core
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 10 

ipraf je gut. Sice se mi myslim ve Woodym neznal k jinym rozhranim nez eth*,
ale nova verze ze zdrojaku je ok. Ze zacatku mi delalo trochu problem, ze
vypisuje kazdej paket, na coz spotrebuje dalsi paket a tak se pekne
rekurzivne zahlti linka, ale staci nastavit rozumne interval zobrazovani
(akorat mi chvilku trvalo nez jsem na to prisel :-).
SASacct vypada dobre, urcite vyzkousim...

BTW: nevite, jestli je nejaky ncurses programek na prochazeni
(a meneni) iptables pravidel? Nasel jsem akorat ipmenu, ale nic moc.
(a to jeste chtel objc :-()

Old Post 13.12.2002 v 12:26
core je offline   Click Here to See the Profile for core   Find more posts by core   Click here to Send core a Private Message   Click Here to Email core     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
festr
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 11 

nejgenialnejsi meric je iftop (konsolovej) dokaze poscitat toky z jednotlivejch ipcek, takze to clovek nemusi scitat

Old Post 18.12.2002 v 23:13
festr je offline   Click Here to See the Profile for festr   Find more posts by festr   Click here to Send festr a Private Message   Click Here to Email festr   Visit festr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz