CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Aktualni sit a jeji financovani
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Guru
Newbie

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 17 

Ja jsem se dival na ty Orinoco Silver, uvadej 10Mb - 150m, to asi je bez antenty, chapu-li to dobre. Kdyz se k tomu pripoji externi antena (jako ze se asi da, berte me jako laika), podle kvality anteny (tedy zisku, potazmo ceny) se odviji zvyseni dosahu. Je nejakej zavaznej duvod rozhodovat se mezi lepsi a horsi antenou? Vzdyt je to par kusu dratu :-) Mely by bejt stejne drahy (teda vlastne levny). A jestli tomu tak neni, tak je to hanba, a zase chce nejaka velka firma vydelat na nas uzivatelich :-(

Old Post 16.04.2002 v 18:34
Guru je offline   Click Here to See the Profile for Guru   Find more posts by Guru   Click here to Send Guru a Private Message   Click Here to Email Guru   Visit Guru's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jrichard
Newbie

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 18 

dobry vecer,

je super takhle sdilet konektivitu ale co ty naklady?
kdyz to napr. me bude stat 10tis. a pak nejaky naklady na AP (ty plati kdo?) + pripojeni do netu. To je dost penez...teda alespon pro me.
Rad bych se zucastnil tohohle projektu a ta myslenka je super......je moznost si s nekym promluvit na tohle tema treba telefonicky? nebo nejakej online chat? Zajimaji me proste ty prakticke zalezitosti plany jsou jasne (proste co za co dostanu). Asi se nedokazu presne vyjadrit sorry.

R.

Old Post 16.04.2002 v 19:18
jrichard je offline   Click Here to See the Profile for jrichard   Find more posts by jrichard   Click here to Send jrichard a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 19 

Guru > K Orinoco kartám a anténám. Vyrábí se 2 typy PCMCIA karet, jedna s vestavěnou anténou (dobrý tak v bytě, pro nás nepoužitelný), a druhá s externím konektorem (právě tu používáme). Dalším podstatným výdajem jsou konektory a kabel (100 m asi 5k). Podle délky kabelu (a měl by být co nejkratší, čím kratší tím menší ztráta v db) se pak zvolí anténa. Nejlépe asi testem od nejmenší (a tedy nejlevnější), dokud se nedostane potřebná síla signálu a tedy rychlost. Ceny antén jsou od tisíce do několika tisíc, takže v případě, že se připojuješ na krátkou vzdálenost a signál je dobrý, bude anténa stát málo a vice versa. Neplatíš žádné zbytečné zisky firem, prostě platíš za kvalitu signálu . Nečekej, že se na 10km spojíš s anténou za litr .

jrichard > Jak už jsem zmiňoval, ty zaplatíš za hardware na své straně, tedy kolem 10k. Není to málo, ale opět říkám možnosti obrovské. AP hradí ten, kdo přes něj poskytuje připojením ostatním, tedy na Andělu například já. To samé se týče konektivity, teď jí platím já, a mohu si dovolit poskytnout ostatním 32kbps zdarma - na rychlejší linku mi samozřejmě musí její uživatelé přidat, jsem omezen cenou další firmy, za kterou dostanu internet já... Do budoucna, až se spojí více AP dohromady, tak můžeme v rámci společného fondu zakoupit jednu nebo ještě lépe více VELMI rychlých linek a sdílet je v rámci celé sítě - výhody jsou jasné, všichni dostanou ty nejlepší ceny, navíc zde budou dohody o roamingu, takže i v případě výpadku linky jedné se uživatelé automaticky přeroutují do jiné. Navíc můžeme s výhodou postavit centrální systém transparentího webového cachování a ušetřit tak linku od zbytečného webového zatěžování. No nejvíc stejně asi zaberou služby typu FTP a Kazaa . Máš-li nějaké další nejasnosti, neváhej se zeptat, myslím, že právě tohle fórum je k řešení těchto technických otázek to nejlepší místo.

Old Post 17.04.2002 v 12:33
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Guru
Newbie

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 20 

Jo zni to dobre :-) Akorat to chce na nekoho videt. My na nikoho zatim nevidime, bohuzel. Tedy jestli se nepletu... Ale nas vyhled mate na fotce.

Old Post 17.04.2002 v 13:46
Guru je offline   Click Here to See the Profile for Guru   Find more posts by Guru   Click here to Send Guru a Private Message   Click Here to Email Guru   Visit Guru's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alprop
Moderator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 114

levne komponenty Příspěvek č. 21 

Old Post 14.05.2002 v 14:28
alprop je offline   Click Here to See the Profile for alprop   Find more posts by alprop   Click here to Send alprop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
holochip
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 10

Question Docela dobry misto Příspěvek č. 22 

Lidi coz takhle jeden bod na Babe praha 6 dejvice je to na kopci, 4 patro. nikde nic a vyhled na prahu smer petriny, centrum, a docela slusny.. )) akorat to ma hacek. jsem trosku sitovy nymand.. takze do toho moc nevidim ale projekt freenet se mi fakt hodne libi.. ) a penize na zarizeni by se taky nekde splasily.. mozna )

Old Post 30.05.2002 v 20:42
holochip je offline   Click Here to See the Profile for holochip   Find more posts by holochip   Click here to Send holochip a Private Message   Click Here to Email holochip   Visit holochip's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

vidis na letnou ? Příspěvek č. 23 

vidis na letnou (stadio) ?

Old Post 30.05.2002 v 23:29
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
holochip
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 24 

na letnou jako na stadion ne.. (

Old Post 31.05.2002 v 09:27
holochip je offline   Click Here to See the Profile for holochip   Find more posts by holochip   Click here to Send holochip a Private Message   Click Here to Email holochip   Visit holochip's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Grifin
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1

Arrow Připojit Příspěvek č. 25 

Hi velice me tohle tema zajima, mel jsem chut i zaplatit UPC za spojeni na internet ale marne rekli mi ze na Bohnice kaslou. Takze bydlim v Bohnicích vydim na hotel SOL a vysoky panelak ve Vratislavské, pokud jiz nekdo zasitoval jeden z techto bodu tak bych byl fakt rad se podelit o pristup na inet. Myslim ze mausalni platba je jasna.

Old Post 12.06.2002 v 06:39
Grifin je offline   Click Here to See the Profile for Grifin   Find more posts by Grifin   Click here to Send Grifin a Private Message   Click Here to Email Grifin   Visit Grifin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
48
Newbie

Registrován: 18.06.2002
Příspěvků: 16

dalsi mista Příspěvek č. 26 

ahoj nabizim strechu k dispozici

bydlim nad domem odboraru mame to hodne z kopce tak by asi nemel byt problem urcite vidim:

bydlim ve vlkova 29

jinonice, petrin zizkov spodni cast ... ,strahov, hradcany, brevnov, kobylisy, troja, dablice, vetsi cast holesovic /bohuzel nevim kde je dana ulice/ a dasli mista ktera jsem neidentifikoval ....

Old Post 18.06.2002 v 16:31
48 je offline   Click Here to See the Profile for 48   Find more posts by 48   Click here to Send 48 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
film
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 27 

Co se NIXu tyce, tak to neni zase takova sranda. Primarne to chce kazdopadne vlastni AS (autonomni system) k tomu pochopitelne konektivitu s BGP-4 routingem, vlastni LIR (local internet registry) - to je minimalne cca 2800 EUR rocne. To je jen technicky predpoklad pro vstup do NIXu.

__________________

Filip Malina

Old Post 27.06.2002 v 23:39
film je offline   Click Here to See the Profile for film   Find more posts by film   Click here to Send film a Private Message   Click Here to Email film     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:57.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz