CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Orinoco a Linux
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mrx111
Newbie

Registrován: 15.10.2002
Příspěvků: 78

Příspěvek č. 1 

Je tu nekdo, kdo ma rozchozene Orinocco PCMCIA s redukci pro PCI v Linuxu ? Mam RH 7.3 a po instalaci se nainstalovala podpora PCMCIA a vse chodilo bez problemu s original Lucent redukci do ISA slotu (ta na 2 karty). Pak jsem si koupil od Atlantisu jejich redukci do PCI (je tam nejaky chipset od TI), ktera se v Linuxu detekuje jako yenta_socket a za se, ze vse na prvni pohled chodi, ale pokud chci provest nejakou sitovou operaci s orinocem, tak dostanu hlastku eth1 card timeout, reseting card a samozrejme to nechodi. Co s tim ? Je to verzi PCI sbernice ? Mam to ve stare 486/DX4 s PCI BIOS revision 2.10. Da se nekde za rozumne penize sehnat chodici redukce pro moje reseni ?

Old Post 13.11.2002 v 21:08
mrx111 je offline   Click Here to See the Profile for mrx111   Find more posts by mrx111   Click here to Send mrx111 a Private Message   Click Here to Email mrx111     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 2 

Old Post 13.11.2002 v 21:51
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haton
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 31

jo jo Příspěvek č. 3 

me to zase pise:

Nov 30 17:02:33 localhost kernel: PCI: No IRQ known for interrupt pin A of device 00:06.0. Please try using pci=biosirq.
Nov 30 17:02:33 localhost kernel: Yenta IRQ list 0000, PCI irq0
.....


uz mam vsechno co potrebuju na pripojeni a kousnul jsem se na instalaci pcmcia karty:(

Old Post 14.11.2002 v 12:39
haton je offline   Click Here to See the Profile for haton   Find more posts by haton   Click here to Send haton a Private Message   Click Here to Email haton   Visit haton's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: jo jo Příspěvek č. 4 

Old Post 14.11.2002 v 13:33
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simlike
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 37

přiřazení irq Příspěvek č. 5 

Ahoj

můj problém je úplně stejný, ale přiřazení irq skoro nic nevyřešilo. Po startu se zavedou všechny moduly bez problémů pokud zadám samotný iwconfig vypýše se mac adresa ap a kvalita signálu takže spojení evidentně, alespoň směrem ke mně funguje, ale jak chci použít jakoukoliv sí?ovou službu tak to vypíše výše zmíněnou hlášku eth0: transmit time out eth0: Tx time out! Reseting card. Porblém je stejný s jádrem 2.2.20 2.4.18 2.4.19 2.4.20 pre 11 i s různými ovladači orinoco_cs wavelan2_cs. Karta ve win98 chodí bez problémů.

__________________

sim

Old Post 22.11.2002 v 14:18
simlike je offline   Click Here to See the Profile for simlike   Find more posts by simlike   Click here to Send simlike a Private Message   Click Here to Email simlike     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haton
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 31

jo jo Příspěvek č. 6 

Presne, to mi delalo taky, dal jsem tam win98 a taky nic. Hlasilo mi to konflikt v pozadavku preruseni, daval se automacky 00 , kdyz jsem ho rucne prehodil tam kde bylo volno , tak karta pipla, ale mela spatnej driver, kterej sem teda znovu nainstaloval, ale zase se automacky dal pozadavek preruseni 00. A tak dokola, tak nevim. V biosu nastavit nic nemuzu
Jakub

Old Post 25.11.2002 v 15:45
haton je offline   Click Here to See the Profile for haton   Find more posts by haton   Click here to Send haton a Private Message   Click Here to Email haton   Visit haton's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogol
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 73

Re: jo jo Příspěvek č. 7 

Old Post 26.11.2002 v 11:52
gogol je offline   Click Here to See the Profile for gogol   Find more posts by gogol   Click here to Send gogol a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haton
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 31

to gogol Příspěvek č. 8 

Cau,
to gogol:
pripadil jsem do
kernel /vmlinuz-2.4.18-17.7.x ro root=/dev/hda5 pci=bios,biosirq

jak si mi rikal a uz to nabehlo, resp. nehlasi to zadne chyby pri startu a karta se rosviti. Jak ale pridat kartu jako eth1?

Pro avayu to pouziva wvlan
V modules.conf jsem napsal radek pro sitovku
alias eth0 3c509
pro avaya jsem zkusil napsat:
alias eth1 net2k=pci



ale nepoznalo to. Takze kdyz dam ifconfig, tak mi to vypise jen lo a eth0 a ta pcmcia tam neni.
Jakub

Old Post 29.11.2002 v 12:36
haton je offline   Click Here to See the Profile for haton   Find more posts by haton   Click here to Send haton a Private Message   Click Here to Email haton   Visit haton's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogol
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 73

Re: to gogol Příspěvek č. 9 

Old Post 29.11.2002 v 15:08
gogol je offline   Click Here to See the Profile for gogol   Find more posts by gogol   Click here to Send gogol a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
haton
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 31

dik Příspěvek č. 10 

Super, diky, nejak uz to doufam dopadne. Stejne to nejspecha, protoze uz sem spojeni zkousel a mame dost ruseni, takze to musime pristi tyden vyzkouset z jinou antenou
Jakub

Old Post 29.11.2002 v 15:22
haton je offline   Click Here to See the Profile for haton   Find more posts by haton   Click here to Send haton a Private Message   Click Here to Email haton   Visit haton's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
renes
Newbie

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 1

pci=bios.biosirq Příspěvek č. 11 

Ahoj

zkusil jsem to a stejne to nejede kdyz dam ifconfig nebo iwconfig tak to normalne vypise parametry karty, zna to mac adresu AP a vypise to i silu signalu a SNR takze urcite signal prijimam. Ale jak chci treba pingnout tak je problem stejny viz vise TX time out... V lspci -v to prave nezna irq na tom slotu co je redukce neni mozny pri startu nejak primo priradit tomu slotu irq. Hledal jsem neco takovyho pro setpci a nic jsem nenasel. Nejakou volbu jako je v setpnp kde se irq da priradit.

Old Post 30.11.2002 v 23:03
renes je offline   Click Here to See the Profile for renes   Find more posts by renes   Click here to Send renes a Private Message   Click Here to Email renes     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

typ pci Příspěvek č. 12 

neni to tim, ze ty pci-pcmcia redukce jsou pro novy pci? tudiz 486 ani obycejny pentia nepadaji v uvahu? tusim jsme to kdysi resili a skoncili na isa redukci..

Old Post 12.12.2002 v 21:34
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simlike
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 37

pci to nebude Příspěvek č. 13 

Obávám se že PCI slotem to nebude, protože obě desky na kterejch to zkouším jsou dosti nové jednou to je FIC s Pentiem III 750 a podruhý MSI s Athlonem 1GHz, ale bavil jsem se s človíčkem co měl ´plně stejnej problém a zkoušel různý kombinace verzí kernelu, ovladačů a až to nakonec rozchodil sám však neví jak.

__________________

sim

Naposledy upravil simlike 12.12.2002 v 22:19

Old Post 12.12.2002 v 22:08
simlike je offline   Click Here to See the Profile for simlike   Find more posts by simlike   Click here to Send simlike a Private Message   Click Here to Email simlike     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simlike
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 37

pci2pcmcia Příspěvek č. 14 

Konečně jsem našel ten problém. Důvod proč to někdy funguje a někdy ne je ten, že řadiče pci2pcmcia s chipem kompatibilním i82365 nejsou podporovány ovladačem v jádře. S tímto ovladačem fungujou pouze isa2pcmciam řadiče. Takže pokud máte řadič pci2pcmcia a používáte modul i82365 tak nejlépe přeložit ze zdrojáků pcmcia_cs. Toto platí do jádra 2.4. včetně. Testovací jádro 2.5. by mělo mít nové ovladače přímo v sobě.

__________________

sim

Naposledy upravil simlike 18.12.2002 v 22:35

Old Post 18.12.2002 v 22:31
simlike je offline   Click Here to See the Profile for simlike   Find more posts by simlike   Click here to Send simlike a Private Message   Click Here to Email simlike     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:26.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz