CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > TX vs. RX
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Příspěvek č. 17 

Old Post 25.11.2002 v 14:58
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Re: XI-626 vs. Net Stumbler Příspěvek č. 18 

Old Post 25.11.2002 v 15:03
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

tak sme na tom asi stejne Příspěvek č. 19 

Dneska jsem nastavil antenu smerem na JH. 24dB sito, 5m H155, Linux. Na JH je taky 24dB sito. Smerujem se s phiLem na stejnou antenu.
Strasne mi kolisa signal od JH. Zarucene to neni kabelem ani antenou.

Problem je nekde na trase/v dejvicich. Mam tady este svoje lokalni AP a z toho je signal v pohode, dokud nevystrsim antenu kliente ven (AP i klient predtim vevnitr). Jak je antena klienta venku tak kolisa signal. Vzhledem k tomu, ze to lokalni AP, je hodne blizko, tak je to v pohode, ale na ty 3,5km co je to na JH kolisa kvalita spojeni od 34/92 do 10/92. Podle chovani - tedy chvili je signal stabilni, pak do toho neco zakrici a silene se to rozhodi - sazim na ruseni necim tady v dejvicich. (Od phiLa jsem 700m daleko, ne v ceste na JH, a vzhledem k tomu, ze mi to dela i s tim lokalnim ap, tak to musi bejt neco zdejsiho a docela intenzivniho.)

Nodu je tu par, vetsina je jich bez identifikace a vetsina se jich cas od casu ztraci presne jak psal phiL.

Tusite nekdo jak odhalit toho "skudce"?

Naposledy upravil covex 16.01.2003 v 19:28

Old Post 16.01.2003 v 19:25
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

re Příspěvek č. 20 

Caues. U mne vicemene porad stejny ... Signal Strenght ~20-33%, link quality ~6-26% .. furt se to meni, porad to preskakuje. Spojeni presto vetsinou drzi (ale stava se, ze to vypadava, posledni dobou cim dal tim vic zda se mi).

Je tu ale takovej zvlastni efekt, upstream jede mnohonasobne lip nez downstream. Dam priklad - LOC, clovek, kterej je taky na JH AP, kdyz zkusime FTP (at uz ja nebo on, to je fuk), upstream k nemu mi jde chvilema az 250kb/s (prumerne tak 150-200) a downstream jde 5kb/s ... Je to fakt strasne divny. A jeste divnejsi je, ze tohle je jakoby na 1 datovej stream. Kdyz dam z toho jeho FTP stahovat napr. neco pomoci Download Acceleratoru pres 5 streamu, tak to jde 5x5kb =25kb (treba). Podobne mi to funguje i u inetu (po cechach pohoda, do zahranici je to zly, ale to je czf obecne). Kdyz stahuju napr. z mp3.technol.cz, tak mi to jde treba 11kb/s .. muzu stahovat 5x11kb/s , ale ne 1x55kb/s ...... tusi nekdo, v cem by mohl bejt problem?

Jedna veledulezita vec - ted jeden clovek z Orechovky zkousel vcera chytat JH, ma antenu 14db, 10m kabel a rikal, ze ho chyta naprosto perfektne. :O Hardware ma Avayu. Dnes se mi s nim jeste nepovedlo spojit, ale tuhle zalezitost budu rozhodne sledovat, protoze pokud by z orechovky chytal JH nejak perfektne, znamenalo by to, ze opravdu tady v ty nasi linii ja/covex -> JH je naky svinstvo :<<<

Old Post 16.01.2003 v 20:52
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Question ? Příspěvek č. 21 

jeste me napadlo, netusis v jakym stavu se nachazi to AP na letny a spejchare? tam se taky neco budovalo :O a mam pocit, ze jeste jedno AP v dejvicich se buduje ... Mozna by nebylo uplne na skodu zalozit nejakej novej thread DEJVICE A OKOLI, a prekopirovat tam tyhle posledni prispevky :O Ujme se toho nekdo?

Old Post 16.01.2003 v 21:49
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Re: re Příspěvek č. 22 

Old Post 16.01.2003 v 22:15
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

Re: Re: re Příspěvek č. 23 

Old Post 12.02.2003 v 01:37
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lada Zuzjak
Junior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 170

Re: Re: Re: re Příspěvek č. 24 

Old Post 12.02.2003 v 14:07
Lada Zuzjak je offline   Click Here to See the Profile for Lada Zuzjak   Find more posts by Lada Zuzjak   Click here to Send Lada Zuzjak a Private Message   Click Here to Email Lada Zuzjak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 25 

Mno me tedka po návratu z hor cekalo rapidni zhorseni pripojeni na JH :-/ Nevim jestli to vzniklo tim squelym upgradem anten na JH anebo jestli nejakej kokot z dejvic, co to tam dost smazi, mi rusi signal. Jede mi to nekdy i 5min na signal goood, ale vzdycky tak max. po 5 minutach to spadne, ztrati to signal a pochvilce se to pripoji :-/ Tocil jsem antenou jako o zivot, signal se sice trochu lepsi/horsi, ale bohuzel nemuzu zabranit te pravidelnym petiminutovym vypadum signalu :-(

Je to fakt dost soda :-(

nemate nekdo napady cim by to mohlo byt??

__________________

=node karlos-orechovka=

Old Post 14.02.2003 v 22:31
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lada Zuzjak
Junior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 170

Příspěvek č. 26 

Old Post 14.02.2003 v 23:15
Lada Zuzjak je offline   Click Here to See the Profile for Lada Zuzjak   Find more posts by Lada Zuzjak   Click here to Send Lada Zuzjak a Private Message   Click Here to Email Lada Zuzjak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Příspěvek č. 27 

__________________

=node karlos-orechovka=

Naposledy upravil [Y2k]Trinit][ 15.02.2003 v 10:57

Old Post 15.02.2003 v 10:53
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz