CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > HostAP 0.4.4 - kouse router?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

HostAP 0.4.4 - kouse router? Příspěvek č. 1 

Mam takovy problem.
Delal jsem nejake zmeny na AP, daval jsem mimo jine HostAP 0.4.4 na zaklade doporuceni z IRC ze je OK, misto 0.1.2.
Ovsem router se ted kouse (dnes 3x za den). Driv vydrzel bez problemu treba 3-4 mesice.
Minimalne dvakrat to koncilo takhle:
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: NETDEV WATCHDOG: wifi2: transmit timed out
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: wifi2 Tx timed out! Resetting card
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: wifi2: CMD=0021 EVSTAT=0000 OFFSET0=0000 OFFSET1=0000 SWSUPPORT0=8a32
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: wifi2: scheduled card reset
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: hostap_pci: wifi2: resetting card
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: wifi2: Original COR value: 0x32
Sep 26 12:12:09 shraamka kernel: prism2_hw_init: initialized in 180 ms
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: NETDEV WATCHDOG: wifi2: transmit timed out
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: wifi2 Tx timed out! Resetting card
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: wifi2: CMD=0021 EVSTAT=0000 OFFSET0=0000 OFFSET1=0000 SWSUPPORT0=8a32
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: wifi2: scheduled card reset
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: hostap_pci: wifi2: resetting card
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: wifi2: Original COR value: 0x32
Sep 26 12:12:15 shraamka kernel: prism2_hw_init: initialized in 190 ms

Muzete nekdo poradit?
Nebo je nekdo kdo mu tahle verze problemy nedela abych hledal chybu jinde?
AP ma desku s Intel chipsetem 865g, 3x 626 z toho 2x v Master.

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 26.09.2005 v 20:17
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Re: HostAP 0.4.4 - kouse router? Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 26.09.2005 v 23:21
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 3 

Hodil jsem zpatky 0.1.2 - doporucujes teda 0.3.9? Pokud to bude delat dal, je to necim jinym. Ta 0.4.4 dala vetsi propustnost a trochu lepsi ping zda se, kdysi jsem zkousel 0.2.2 nebo .3 a tam jsem mel stejny problem myslim.

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 27.09.2005 v 08:45
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 4 

Spíš si tam dej jiný firmware, hostap 0.4.4 je asi nejstabilnější a nejrychlejší který jsem kdy měl na routerech. Zkus tam hodit fw 1.8.0 Mrkni na naše stránky, jsou tam zdrojáky s celkem důležitýma úpravama...

__________________

czela.net

Old Post 27.09.2005 v 11:45
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 5 

Od 1.8.0 me nekdo odrazoval.
Mam tam ve vsech trech 1.7.4.
Moc se mi do toho flesovani nechce, jde to kdyztak downgradovat?

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 27.09.2005 v 13:39
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 6 

A nejaky primy link na neco o tom by nebyl?
Obavam se ze pri absenci vyhledavani se budu k necemu proklikavat dlouho.

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 27.09.2005 v 13:42
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 7 

__________________

czela.net

Old Post 27.09.2005 v 13:56
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 8 

A cim se lisi? Je upraveny tak ze je mozne pres nej flashovat, nebo jak? Popisu jsem si tam zadneho nevsimnul...
FW uz je teda ale koukam 1.8.4 - nemam ji dat?

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 27.09.2005 v 14:06
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 9 

Použij diff, podporuje txpower a sensitivitu, obnovuje nastavení i po resetu karty, samozřejmě FW nahrávat můžeš, nedoporučuji nic novějšího, zkoušel jsem poslední a byly horší, nevím jak 1.8.4, ale 1.8.3 určitě, proto se raději drž toho co už někdo před tebou zkusil a jede to

__________________

czela.net

Old Post 27.09.2005 v 14:23
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 10 

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 27.09.2005 v 14:53
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 27.09.2005 v 17:52
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 12 

Hmm hmm.
To neznam kde pouzit (pro jadro?), ale priznam se ze ted jsem tam byl a hledal jestli to v BIOSu nejde vypnout (APIC). Je to Intel deska a nejde.
Ale vzdycky to tak bylo.
Zapinal jsem SATA radic (SATA disk tam neni, ale potrebuju tam HDD vymenit tak jsem myslel na SATA), takze jsem ho ted vypnul.
Uvidime rano. Libata, podporu SATA mam zakompilovanou do jadra, ale jen do novyho, do staryho ne.
Dnes se mi overilo ze to pada i s 0.1.2 protoze jsem prisel domu, stahnul maily a AP spadlo.
Takze se postupne pokusim navratit ke starymu stavu, coz znamena misto 2.4.31 jadra nahodit stary 2.4.26 a nebo vyhodit Atherose a dualport LAN, pokud to bude delat i potom tak si ji pudu asi hodit.
Kazdopadne se to porad kouse pri resetu karty, tentokrat wlan2 a jak je videt, wlan2 je zvlast.
Zejtra bych mel mit resetator, doufam.
Otazkou je jestli by se normalni IRQ nasly, protoze potrebuju tam mit 6 PCI karet (muzu ted ozelet jeden LAN port).
Zbavit se LAN (a tim IRQ) bych asi mohl jedine pouzitim switche s VLAN ktery by umel pro Ronji nastavit 10Mbit FD.
Kouse se nam i jiny stroj kde je ta sama deska ale lepsi CPU, jsou tam jen 2 karty a do logu to ale nic pri zakusu nenapise, tak jsme se shodli jestli by to nebylo tim SATA, protoze tam SATA disk je.
No zitra budu zas chytrejsi, ale uz me nebavi porad lezt do kopce.

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 27.09.2005 v 18:06
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 27.09.2005 v 18:33
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 14 

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 28.09.2005 v 09:10
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jointer
Member

Registrován: 05.07.2002
Příspěvků: 405

Příspěvek č. 15 

Tak zatim to vypada ze tak na 95% pomohlo vypnuti SATA radice v BIOSu, protoze se to od vcerejska nekouslo, pokud by to tim nebylo tak by to zatuhlo uz tak dvakrat.
Podotykam ze SATA disk tam neni, jen jsem zapnul radic...

__________________

>>----------------<<
ALL YOUR WI-FI ARE BELONG TO US!
JOIN(T) US!

Old Post 28.09.2005 v 10:22
jointer je offline   Click Here to See the Profile for jointer   Find more posts by jointer   Click here to Send jointer a Private Message     Visit jointer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz