CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Porovnání MikroTik R52 a CM9
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Porovnání MikroTik R52 a CM9 Příspěvek č. 1 

Zajímalo by mě zda má někdo praktické zkušenosti s kartou MikroTik R52 /v porovnání s CM9. Uvažuju o nasazení v RB532. Jeden ks jako spoj v 5G a druhý jako AP v 5G pásmu.. která karta bude lepší.... OS Mikrotik.

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 27.09.2006 v 20:46
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medvedkov
Newbie

Registrován: 30.07.2006
Příspěvků: 62

Příspěvek č. 2 

to by mě taky zajimalo...kupcim asi tu r52 a uvidim

Old Post 21.11.2006 v 09:34
Medvedkov je offline   Click Here to See the Profile for Medvedkov   Find more posts by Medvedkov   Click here to Send Medvedkov a Private Message     Visit Medvedkov's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
longer
XXX + KFC

Registrován: 11.01.2004
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 3 

r52 je to same jako cm10, coz neni zrovna zadnej zazrak, doporucuju investovat tech par korun navic do cm9, to jsou vyborny karty...

__________________

Old Post 21.11.2006 v 13:52
longer je offline   Click Here to See the Profile for longer   Find more posts by longer   Click here to Send longer a Private Message   Click Here to Email longer   Visit longer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medvedkov
Newbie

Registrován: 30.07.2006
Příspěvků: 62

Příspěvek č. 4 

cau. o Cm 10 jsem uz neco cet..a fakt des a hruza,dikes za doporuceni jinak bych byl pak treba smutnej.Neco jako fcera..bavil jsem se po icq s jednim clovickem o routerbordu 153 a rek mi svoje skusenosti a taky raci ruce pric.Nakonec jsem zvolil Rb 532 + CM9 a to bude snat no problemus

Old Post 21.11.2006 v 14:48
Medvedkov je offline   Click Here to See the Profile for Medvedkov   Find more posts by Medvedkov   Click here to Send Medvedkov a Private Message     Visit Medvedkov's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Příspěvek č. 5 

Old Post 21.11.2006 v 15:25
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 6 

Dneska jsem koupil R52 (protože CM9 neměli a nějak nestíhám a prostě jsem je vzít musel). Instalace a konfigurace v RB OK. Na stole spojeno 54Mbit, reálně 23Mbit. Jdu je dávat na 3,7km link s 2* PAR24Pro. Tak pak napíšu jak to dopadlo..

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 21.11.2006 v 18:44
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 7 

Tak mám problém - RB 153 se ¨s R52 seká. Skoro každých 30 minut, prostě hrůza. Spíš ale bude na vině TEN RB153.

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 01.12.2006 v 22:27
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

R52 je dobrá karta s dobrou citlivostí, podle mojich přibližných testů je citlivostí a výkonem srovnatelná s CM9.

Jediný bug na který jsem prozatím narazil je že neběhá v pasivních redukcích v některých starých deskách, např. nějaké iBX a s370 VIA, narozdíl od CM9 která běhá všude.

Old Post 01.12.2006 v 22:32
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 9 

Zpět k problému RB 153 a R52. Ta mini PCI je v tom nevinně, seká se to i s CM9. jinak pokud to jelo těch pár minut tak to jelo OK.

__________________

Rád se hrabu v čemkoliv......
BOK.Net Vejprnice

Old Post 01.12.2006 v 23:32
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 02.12.2006 v 15:23
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
longer
XXX + KFC

Registrován: 11.01.2004
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 02.12.2006 v 15:32
longer je offline   Click Here to See the Profile for longer   Find more posts by longer   Click here to Send longer a Private Message   Click Here to Email longer   Visit longer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukic
Junior Member

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 105

RB 153 Příspěvek č. 12 

RB 153 je srot od vyroby, ale da sa to rozbehat stabilne. Prvy tyzden som si uzil, ale teraz 10 dni uptime (predtym tak 3 dni max).

Treba:

1) updatnut BIOS - 2.5
2) updatnut Mikrotik - 2.9.37 (neviem ako to beha s 2.9.38, pred 10 dnami este nebola)
3) vyhodit CM10 a dat CM9

Takto prezije dokocna (co mne je skor na smiech) flood medzi 2 ethernetmi (realne tak 20 Mbit max, wlan vtedy skoro vobec nechodi). Predtym sa to zosypalo do 1 minuty.

RB153 vidim ako idealnu hracku, inak sa to realne neda pouzit. Tych 5 ethernetov a 3 miniPCI to neutiahne, takze ostava mi este rozriesit hlavolam, ze aky zamer mal ten, co to navrhoval :-)))) Zatial som dosiel k 1, ze to navrhoval daky predajca/marketingovy manager.

__________________

Lukic

Old Post 03.12.2006 v 15:39
lukic je offline   Click Here to See the Profile for lukic   Find more posts by lukic   Click here to Send lukic a Private Message     Visit lukic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 13 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Naposledy upravil petrik 03.12.2006 v 23:47

Old Post 03.12.2006 v 23:33
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 14 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 04.12.2006 v 12:49
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:26.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz