CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > AP+ROUTER v jednom..??
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ryandunn
Newbie

Registrován: 23.03.2005
Příspěvků: 10

AP+ROUTER v jednom..?? Příspěvek č. 1 

Dobrý den, jsem fakt uplným začátečníkem v této oblast.. mám tedkon pripojení typu - provider - externí anténa - kabel 10m - wifi karta v PC (jinak pásmo 2,4ghz)... a brzy budu PC prodávat a kupovat místo něj NOŤASE ...tak už začínám řešit jak se budu připojovat.notebooka určitě budu kupovat s wifi.... tak sem se chtěl zeptat jestli by šlo napojit mojí externí anténu do jedné krabičky (abych nemusel kupovat router a jěště AP, zdá se mi to moc složitý), která by mě bezdrátově šířila net po domě do notebooku... takže router + ap.. jestli takovýho něco existuje ..???? díky moc za každou pomoc..

Old Post 19.12.2006 v 10:17
ryandunn je offline   Click Here to See the Profile for ryandunn   Find more posts by ryandunn   Click here to Send ryandunn a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ryandunn
Newbie

Registrován: 23.03.2005
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 2 

tzv. jednu anténu na AP pro příjem a druhou pro vysílání bezdrátu ... existuje takový AP??? třeba s nějakýma neoficiálníma ovladačema??

Old Post 29.12.2006 v 13:01
ryandunn je offline   Click Here to See the Profile for ryandunn   Find more posts by ryandunn   Click here to Send ryandunn a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 3 

Routerboard RB532, ale spis bych to resil klientskym AP a AP v modu AP zvlast, vyjde to levneji a jako amaterovi se ti to bude lip davat dohromady..
Pokud je tvuj provider CZfree friendly, urcite ti prideli libovolne mnozstvi lokalnich IP adres, takze zadny router s natem nebudes potrebovat. Pokud ne, udelal bych kombinaci hw klient a za nej pripojeny hw router. Konkretni modely ti asi doporuci spis provider, bude vedet co je s jeho siti kompatibilni..
Ten Routerboard je elegantni reseni, ktery je rozsiritelny az na 4 bezdratovy rozhrani, ale bylo by to pro tebe asi dost slozity na konfiguraci..

__________________

Naposledy upravil superweb 30.12.2006 v 12:12

Old Post 30.12.2006 v 12:08
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ryandunn
Newbie

Registrován: 23.03.2005
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 4 

Old Post 30.12.2006 v 14:15
ryandunn je offline   Click Here to See the Profile for ryandunn   Find more posts by ryandunn   Click here to Send ryandunn a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 5 

no linksysy bych zrovna nedoporucil, ale to je tezky, nekdo s nima ma treba dobry zkusenosti..obzvlast s tim klientem to prokonzultuj s providerem, jako AP by mel tento jit ok..je otzaka jestli ti da dostatek Ip adres pro vsechny kompy, v opacnem pripade potrebujes jako ap neco co umi NAT

__________________

Old Post 30.12.2006 v 15:29
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ryandunn
Newbie

Registrován: 23.03.2005
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 6 

jj skusim to s ním probrat, třeba mi něco doporučí.... a proč mi nestačí jedna IP adresa??? co tím myslíš jako kompy?? budu mít jenom notebooka a pouze tím se budu připojovat... dikes

Old Post 30.12.2006 v 15:53
ryandunn je offline   Click Here to See the Profile for ryandunn   Find more posts by ryandunn   Click here to Send ryandunn a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radlice
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 95

Příspěvek č. 7 

kup si cc a c wl2204

ten eternet co ti vede do kompu strc do wan portu toho apcka nastav mu tu ip co mas ted v kompu

po wifi toho apck a po lanech (4x) pak budes natovat libovolnej rozsah

to wifi si ale zabezpec aspon na mac

Old Post 31.12.2006 v 03:11
radlice je offline   Click Here to See the Profile for radlice   Find more posts by radlice   Click here to Send radlice a Private Message   Click Here to Email radlice   Visit radlice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ryandunn
Newbie

Registrován: 23.03.2005
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 8 

2RADLICE: nějak sem to nepochopil.... já žádnou eternetovou přípojku do PC nemám.. jsem připojenej přes wifi.. řešili sme tady s kolegou dvě AP jeden v režimu klient a druhy jako v modu AP.. a ptal sem se ho k čemu budu potřebovat více IP adres.... jedno AP můj problém nevyřeší, skus přečíst celej topic.. díks čus

Old Post 31.12.2006 v 09:56
ryandunn je offline   Click Here to See the Profile for ryandunn   Find more posts by ryandunn   Click here to Send ryandunn a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 9 

k cemu vice IP! no kazda krabicka bude potrebovat IP! tzn. ze klient jedno IP. AP druhy IP a notrebook treti IP :-) osobne bych to resil nejakym RB nebo Wrapem ale pro tebe bude asi nejlepsi nejak krabicka ktera umi udelat NAT z wireless a slouzit jako klient aby sis udelal vlastni sit a nemel problemy s pridelovanim IP a pak si dat drouhou krabicku jako klasicke AP a to uz muze byt naprosto cokoliv napr. AWAP 608 nebo ovis 5460 atd.

Old Post 31.12.2006 v 19:06
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz