CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Alix vs. VIA EPIA
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
fighter
Newbie

Registrován: 29.11.2005
Příspěvků: 1

Alix vs. VIA EPIA Příspěvek č. 1 

Zdravím.

Mám menší síť s cca 18 lidmi (7 wired, 11 wireless) a chci postavit nový router / server / nat (hraniční prvek).

Rozhoduji se, kterou platformu použít. Zda Alix s LX800 nebo Via EPIA s 1 GHz C7 procesorem.

Celkovy provoz pocitam max. 20 Mbps. Jde mi samozrejmě o nízkou spotřebu (což splňují obě platformy).

Tento hraniční prvek bude mít za úkol samozřejmě NAT a nějaký routing mezi VLAN. Dále na něm bude jednoduchý web server se statistikama a interníma informacema pouze pro vnitřní potrřebu. FTP server taktéž pro vnitřní potřebu (konfigurace, FW apod.). Bude zajišťovat nějaké statistiky pomocí IPtables a RRD tools. Časem asi také shapping a QoS.

Postačí mi jeden LAN port, jelikož provoz bude veden pomocí trunku (ukončení VLAN bude řešit jiný prvek - HP 1700-8).

Zajímalo by mě, která ze zmíněných platforem se pro tyto účely hodí více a pokud na toto postačují obě, která přežije další rozšíření sítě (nepočítám s více než 40 uživateli).

Dále jsem tady četl nějakou debatu k Intel Little Valley, která se týkala sběrnice (přerušení?) a tím i nevhodnosti k síťovému použití. Nestačila by i v případě, že veškerý provoz by byl řešený pomocí 1 síťovky (tedy pomocí trunku)?

A poslední dotaz: Pokud budu Asus používat pouze jako bridge pro jednotlivé VLAN (tedy každou VLAN z trunku vyvedu na jeden samostatný port = v žádné VLAN nebude nikdy více než 2 porty) bude ho přetěžovat broadcast storm (pokud by někde v této L3 síti vznikl). Zvládá linux něco jako broadcast storm controll?

Díky za všechny odpovědi.

Naposledy upravil fighter 12.03.2008 v 12:38

Old Post 03.03.2008 v 13:08
fighter je offline   Click Here to See the Profile for fighter   Find more posts by fighter   Click here to Send fighter a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz