CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Nulový odpor na anténě
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
AngelG
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 86

Question Nulový odpor na anténě Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil AngelG 24.05.2008 v 10:11

Old Post 24.05.2008 v 10:01
AngelG je offline   Click Here to See the Profile for AngelG   Find more posts by AngelG   Click here to Send AngelG a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 2 

záleží jak je anténa uvnitř udělaná, např pokud je uvnitř biquad tak bude mít nulový odpor,.. nebo pokud je tam dipol s balunem,. případně více sfázovaných dipolů,... takhle neni možné jednoznačně říct jestli je to oka nebo ne,... Skus k někomu vzít tu anténu a porovnat ji s jinou existující anténou na jeho zařízení,... tim zjistíš jestli je anténa vadná nebo je vadné tvoje zařízení.

Old Post 24.05.2008 v 11:12
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AngelG
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 3 

Osobně si myslím, že to asi anténou nebude, protože pak by byl příjem signálu mizerný pořád.

Aktuálně úroveň přijímaného signálu periodicky v průběhu pár desítek vteřin stoupá (a zas klesá) od "no signal" k "excellent", vypadá to, jako když odchází wifi karta.
Navíc reportuje absolutně zkreslené číselné hodnoty a ukazuje neměřitelný šum, což je nesmysl (ani jednou za 7 let tu taková situace nenastala).

Počítám, že za Orinoco Gold nenajdu takovou kartu, aniž bych kvůli tomu musel předělávat konektor k externí anténě (pigtail) ... takže asi nějakou starší, funkční...

Koukal jsem po shopech, že se nabídka wifi karet docela dost omezila a většinou mají i nižší citlivost.

Mohli byste mi poradit vhodnou, dostatečně výkonnou a citlivou náhradu?

Old Post 24.05.2008 v 11:33
AngelG je offline   Click Here to See the Profile for AngelG   Find more posts by AngelG   Click here to Send AngelG a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jirkaa
Newbie

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 73

Wi-fi karta Příspěvek č. 4 

Old Post 24.05.2008 v 11:43
jirkaa je offline   Click Here to See the Profile for jirkaa   Find more posts by jirkaa   Click here to Send jirkaa a Private Message   Click Here to Email jirkaa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 5 

To vypada, ze ti v karte odesel prepinac vnejsi/vnitrni antena, co je v konektoru. Zkus tlacit rukou kablik od anteny do karty a pritom merit.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 24.05.2008 v 18:08
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AngelG
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 86

bastlení Příspěvek č. 6 

To jsem vůbec netušil, že v MMCX konektoru je nějaký přepínač.
Víš to jistě? Je v tom prostředním female pinu?

Jinak, zkoušel jsem se do té karty (Avaya Silver) nějak dostat / rozebrat jí, ale zatím se nepoštěstilo. Ale nějak by to jít mělo, ne?
Pokud někdo víte, jak do ní jít..

Jinak, klientský software ukazuje 34dB zisk při -102dBm šumu a -95dBm signálu (už to samo o sobě je podezřelý údaj), tj. "signal excellent"; přičemž údaj o šumu zůstává stále konstantní (což neodpovídá skutečnosti).

Windows klient ukazuje naopak "no signal".

Jediná šance asi testnout kartu na jiném PC, zkusit se do ní podívat a pak asi už jen koupit jinou.

Naposledy upravil AngelG 24.05.2008 v 18:27

Old Post 24.05.2008 v 18:19
AngelG je offline   Click Here to See the Profile for AngelG   Find more posts by AngelG   Click here to Send AngelG a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AngelG
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 7 

News:

Včera už si karta vůbec neťukla, jen svítila/blikala, ale žádnou síť už nebylo vidět po celý den.
Dokonce ani v airodumpu, který normálně těch sítí odhalí asi 50.

Tak jsem ji večer rozebral, zjistil jsem, že tam není co poladit, tak jsem jí zas složil
Jinak, ten anténní konektor v sobě žádný viditelný přepínač nemá, prostřední kolík je tam napevno... za hodku jí jdu testnout ke kolegovi s notebookem.
Pokud bude vadná, tak asi koupím tu USB z Jirkova linku a budu shánět RSMA konektor (Nko mám a tenký koaxiál taky, nechce se mi dávat za redukci 3 stovky)... doufám, že ho někde zvlášť seženu.

Ideálně bych koupil náhradu ve formě stejné pcmcia karty, jako Zcom XI-325H nebo Orinoco, ale na inzerci po netu se zatím nikdo neozval.

Naposledy upravil AngelG 26.05.2008 v 08:00

Old Post 26.05.2008 v 07:54
AngelG je offline   Click Here to See the Profile for AngelG   Find more posts by AngelG   Click here to Send AngelG a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 8 

Ten prepinac neni videt, je v tom konektoru a je to nejcastejsi zavada, zejmena, pokud se casto pripojuje-odpojuje ten konektor.
Da se uplne odstranit a kablik pripajet primo do karty.

Old Post 26.05.2008 v 08:11
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 9 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 26.05.2008 v 16:24
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AngelG
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 10 

Ok, to bych mohl ještě zkusit.

Ještě jeden dotaz - může ten rozbitý přepínač způsobovat, že se nic nedá naladit ani na zabudovanou anténu?

Vzal jsem tu kartu notebooku, přímo pod access point a dokázala naladit stěží ESSID a nakonektit se na 1Mbit/s, takže asi nefunguje ani ta integrovaná anténa.

Kartu jsem měl 7 let ve stolním PC, konektor jsem vyndaval za tu dobu asi tak 5x. Takže jdu znovu smontovat pigtail a pájet Za zkoušku nic nedám.

Tu USB kartu si asi koupím taky, aspoň budu mít záložní řešení.

Naposledy upravil AngelG 27.05.2008 v 12:10

Old Post 27.05.2008 v 11:46
AngelG je offline   Click Here to See the Profile for AngelG   Find more posts by AngelG   Click here to Send AngelG a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 11 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 27.05.2008 v 13:13
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AngelG
Newbie

Registrován: 08.07.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 12 

Konektor jsem odpájel, abych zjistil, že je plně funkční... takže ani následné připájení natvrdo nepomohlo.

Nakonec jsem koupil od i4wifi kartu TP-Link 551G, s kterou mám zase jiný problém - viz nové vlákno.
Už bych se z toho fakt pos...

Old Post 28.05.2008 v 13:38
AngelG je offline   Click Here to See the Profile for AngelG   Find more posts by AngelG   Click here to Send AngelG a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz