CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 5GHz > Compex WPE54AG - jak na transparentní mód
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
MarekBrezik
Junior Member

Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 156

Compex WPE54AG - jak na transparentní mód Příspěvek č. 1 

Jen krátký dotaz, potřeboval bych nahradit současný WRT312 v modu bridge tímto Compexem, problém ovšem je, jak to vlastně správně nastavit ...

Situace je následující:

-------------------verejna IP/privatni IP---------------
ISP --- WRT --- ROUTER/FIREWALL/IPSEC --- LAN

Tedy jinak řečeno, potřebuji docílit stavu aby byl Compex plně transparentní na IP i fyzické vrstvě, protože provider registruje MAC adresu routeru a také až na něj potřebuji projít s veřejnou IP.

U původního řešení to bylo vcelku jednoduché, protože WRT lze zkonfigurovat do podoby WiFi/WAN bridge a LAN jsem používal jako management, což u tohoto Compexu nejde, když má jen jediný port. Tedy otázka zní, jak tohle nakonfigurovat ??

Logika mě velí přepnout do modu Wireless Ethernet Client, kdy by měl být plně transparentní, s tím že jej předem nakonfiguruju na správné parametry na WiFi straně (tedy aby se asocioval kam má se správnými parametry) a následně jej nechám bez možnosti jakékoliv správy, protože se na něj vlastně již v zapojení nijak nedostanu, nemá svou IP, tedy jde defakto o "mrtvou krabičku".

Uvažuji správně, nebo je to nějak jinak ...

díky za každou radu, důvod proč mě to motivuje změnit je fakt, že ten Straighcore umírá a Comex se mě tady válí ...

Old Post 25.11.2008 v 10:10
MarekBrezik je offline   Click Here to See the Profile for MarekBrezik   Find more posts by MarekBrezik   Click here to Send MarekBrezik a Private Message   Click Here to Email MarekBrezik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz