CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > POE - délka kabelu UTP WISpStation board
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mpcz
Newbie

Registrován: 28.08.2003
Příspěvků: 87

POE - délka kabelu UTP WISpStation board Příspěvek č. 1 

Ahoj,
nemá někdo prosím OVĚŘENOU zkušenost, jak dlouhý může být UTP CAT5 od zdroje a splitru (18V) k desce WispStation?
Dnes odpoledne jdeme montovat a zjistil jsem, že UTP si klient natáhl sám a má skoro 60 metrů.
Nebo je nutné použít POE na 48V? Tam by byla zase komplikace s chybějícím vstupem WispStation-u na 12V ....
Dík.
mpcz, 29/03/2009

Old Post 29.03.2009 v 09:13
mpcz je offline   Click Here to See the Profile for mpcz   Find more posts by mpcz   Click here to Send mpcz a Private Message   Click Here to Email mpcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mpcz
Newbie

Registrován: 28.08.2003
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 2 

Old Post 31.03.2009 v 09:20
mpcz je offline   Click Here to See the Profile for mpcz   Find more posts by mpcz   Click here to Send mpcz a Private Message   Click Here to Email mpcz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
richik
Newbie

Registrován: 17.08.2002
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 3 

Taky mam zkusenost, ze na 60m kabelu neni problem napajet Ovislinka 12V, jede to taky spolehlive.

Norma je vzdycky to, co musi byt dodrzeno... Takze tam musi byt samozrejme nejaka rezerva (i kdyz nevim, zda-li existuje PoE norma na 12V, 18V ci 24V). Jeden cas jsem testoval taky dosah ethernet segmentu, napojil jsem konce 305m UTP klubka, sitovky mezi sebou komunikovali (nezjistoval jsem vsak tenkrat, zda-li absolutne bez chyb, bez vadnych ramcu).

Old Post 31.03.2009 v 09:25
richik je offline   Click Here to See the Profile for richik   Find more posts by richik   Click here to Send richik a Private Message   Click Here to Email richik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 4 

Tak já myslím že není problém to spočítat ne? stačí znát jaký bude mít odpor na 1km a ztoho lze snadno dopočítat podle napětí a proudu jaky bude ubytek...

Old Post 31.03.2009 v 12:18
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 5 

Nez zacnete tahat kabel tak doporucuju zmerit odpor na celem klubu. Si pak clovek udela rychle obrazek o tom, jak vyrobce sidi na medi a na delce.
Jsem nedavno resil problem s prapodivnym chovanim ovislinku s napajenim pres UTP. Ping na ovislink OK, prihlaseni taky OK, ale radio blblo jako v prostredi se silnym rusenim a slabym signalem. Po delsim hledani bylo zjistena na jednom miste porusena izolace a voda natekla do UTP lanka. Delka byla zrovna tak akorat ze to blblo s 12V spinanym i originalnim zdrojem. Po vymene kabelu jelo vse OK. Na inkriminovanem miste izolace jednotlivych zil vypadala neporusene a zily byly uplne zelene.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 31.03.2009 v 13:08
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
richik
Newbie

Registrován: 17.08.2002
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 6 

Coz takhle pouzivat pokud mozno stale stejne kabely? Moje zkusenosti rikaji, ze to same plati take o zarizenich... Pokud znam stabilni a spolehlive zarizeni, nebudu za zadnych okolnosti kupovat treba o 30% levnejsi neoverenosti

Old Post 31.03.2009 v 22:37
richik je offline   Click Here to See the Profile for richik   Find more posts by richik   Click here to Send richik a Private Message   Click Here to Email richik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz