CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > VPN stálé připojení
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Xampik
Newbie

Registrován: 08.02.2007
Příspěvků: 46

VPN stálé připojení Příspěvek č. 1 

Zdravím,

mám VPN server puštěný na mikrotiku, připojuju se pomocí VPN defaultně ve windowsech (XP), typ: PPTP

jde o to, že když se mi pc restartuje, musím manuálně dávat připojit se k serveru, je jiná možnost jak se připojit ? třeba že bych stáhnul jiný klient a dal ho do služeb, aby se spustily sami po startu ?

Zkoušel jsem OPENVPN ale z toho jsem fakt mimo, protože je co celkem složité nastavit, já mám jen uživatelské jméno, heslo a adresu serveru, žádný certifikát apod. (nevyžaduji na tom bezpčnost), jenom potřebuju bejt s kámošem v jedné síti ... :(

Kerio VPN client mi nefunguje ... prostě napíše, že se nelze připojit k serveru, v defaultním klientu na Windows XP jede ...

Old Post 04.04.2010 v 17:50
Xampik je offline   Click Here to See the Profile for Xampik   Find more posts by Xampik   Click here to Send Xampik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Xampik
Newbie

Registrován: 08.02.2007
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 2 

už to mám vyřešené, ještě bych se rád zeptal jak vyřešit tuto situaci:

Mám VPNko puštěné na mikrotiku, typ: PPTP

Můžu přidávat klienty a ptá se mě to na IP adresu klienta a serveru. Jak mám postupovat, když na jednom VPNku bude puštěn server (z kterýho potečou data) a ostatní co jsou napojeni na mojí VPNku budou pouze tahat. To mám každému přidělit IP serveru i klienta ?

Jinak koukám, že to tu celkem umřelo, si pamatuju před několika lety, jak to tady žilo :( ....

Old Post 05.04.2010 v 07:43
Xampik je offline   Click Here to See the Profile for Xampik   Find more posts by Xampik   Click here to Send Xampik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zetneteork
Newbie

Registrován: 16.01.2005
Příspěvků: 6

adresy Příspěvek č. 3 

VPN u klientu nastavujes tak, ze jim das samozrejme verejnou adresu, pripadne muzes jim pridelit adresu. Jinak adresu obstarava VPNserver ktery ma prideleny adresni prostor pro vpn podsit.

Old Post 05.04.2010 v 11:03
zetneteork je offline   Click Here to See the Profile for zetneteork   Find more posts by zetneteork   Click here to Send zetneteork a Private Message   Click Here to Email zetneteork     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Xampik
Newbie

Registrován: 08.02.2007
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 4 

Old Post 05.04.2010 v 16:41
Xampik je offline   Click Here to See the Profile for Xampik   Find more posts by Xampik   Click here to Send Xampik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:36.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz