CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Prioritizace na switchi (802.1p)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Prioritizace na switchi (802.1p) Příspěvek č. 1 

Používáte někdo %subj%? Byl jsem donucen to vyzkoušet, neboť nám opět nejede gigové rádio a 150M záloha ceragonem občas nestačí a mě se sekají oblíbené seriály ...

Jenže mám takový divný pocit, že to vůbec nemá vliv. Topologie je asi takto:

Server -> Netgear GSM7212 -> EdgeCore ES4612 => ES4612 -> ceragon -> EdgeCore ES4524D.

Ze serveru to jde untagged, tedy netgear přiřazuje prioritu, momentálně tam mám 6. Vlastní prioritizaci, resp QOS by měla dělat druhá ES4612, úzké místo je totiž jenom ten ceragon, zbytek tras má několikanásobnou rezervu. Mód je WRR na edgecorách, co je na netgearovi ví bůh.

Nikde jinde na síti 802.1p nepoužívám, veškerý ostatní provoz by měl být tedy s prioritou 0.

Jenže i když potřebuji v podstatě jen pár megabit takto zajistit, zjevně to nefunguje.

__________________

www.khnet.info

Old Post 09.09.2011 v 08:57
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 2 

Jestli ma ceragon nejaky buffer, tak ti prioritizaci rozbije. Zakladem shapingu je vytvorit si na shapovacim zarizeni bottleneck, aby to bylo to misto, kde se tvori delsi fronta, nez za nim.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 09.09.2011 v 10:49
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 3 

Jestli má ceragon buffer, to nevím. Ale podle mě by to přeci mělo být fuk - už ten switch to do něj musí posílat správně, přednostně to s vyšší prioritou. Default class má weight 4, kdežto ta prioritní 12.

Spíš mi přijde, že to ten blb netgear neznačkuje. Akorát to nemám jak ověřit.

__________________

www.khnet.info

Old Post 09.09.2011 v 10:58
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 4 

For je v tom, ze jestli posila ten switch linkovou rychlosti a fronta se tvori v ceragonu ktery o prioritach nic nevi, tak data skrz switch protecou temer beze zmeny.
Pozn.: autor nevi nic o ceragonu.
Na analyzu bych mohl pujcit 100Mbit hub.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 09.09.2011 v 11:03
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz