CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > ProsÍm Pomoc
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
DanielBernatek
Newbie

Registrován: 05.06.2012
Příspěvků: 6

Unhappy ProsÍm Pomoc Příspěvek č. 1 

Dobrý den, prosim vás smím se zeptat a poradit s jedním problémem. Mám vlastní server na jedné hře(minecraft 1.2.5). Server mi jede přes soubor RUN.BAT(@echo off
set bindir=%~dp0
"%ProgramFiles%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xincgc -Xmx1G -jar "%BINDIR%\craftbukkit-1.2.5-R1.0.jar"
PAUSE)

Je to multiplayerový server, ale problém je v tom že se tam smím přihlásit jen já a brácha(jen PC v ložnici a obýváku našeho bytu). Nevím jestli problém není v tom že ostatní mají jiného poskytovatele sítě, nebo že nemají router. Z našeho routeru nám na PC s jiným poskytovatelem sítě ani nejde pingnout. Velmi rádi bychom hráli všichni s routerem i bez a s jakýmkoli poskytovatelem sítě. Nevíte prosím co s tím. Jestli potřebujete podrobnější info tak napište jaké a ja odepíši. Předem děkuji.

Old Post 05.06.2012 v 15:23
DanielBernatek je offline   Click Here to See the Profile for DanielBernatek   Find more posts by DanielBernatek   Click here to Send DanielBernatek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
solny
Team Leader
zastupce cloudu 10.11


Registrován: 19.10.2003
Příspěvků: 273

Příspěvek č. 2 

Podle toho co popisujes tak hadam, ze problem bude v tom, ze nemas na routeru povolene mapovani prislusneho portu na ten pocitac, kde ten server bezi.

Musis si nejdriv zjistit, na kterem portu ten server posloucha - bud z dokumentace nebo prikazem "netstat" a potom na routeru nastavit, ze chces povolit prichozi spojeni z internetu na tento port a presmerovat ho na IP adresu pocitace v siti - tzn. port forwarding.
Konkretni nastaveni portforwardingu je potreba zkonzultovat s dokumentaci k tvemu routeru.

Hodne zdaru,

P.

__________________

http://gandalf.brevnov.czf
http://search.brevnov.czf

Old Post 06.06.2012 v 13:22
solny je offline   Click Here to See the Profile for solny   Find more posts by solny   Click here to Send solny a Private Message   Click Here to Email solny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanielBernatek
Newbie

Registrován: 05.06.2012
Příspěvků: 6

Díky Příspěvek č. 3 

Zkusil jsem to, ale nejsem příliš dobrý angličtinář tak jsem to přeložil v google.Bylo to trochu polopatě ale šlo to číst. Takže: Zadal jsem příkaz netstat. Objevilo se několik portů, zvolil jsem ten poslední. Zadal jsem ho do nastavení routeru a kolonka Port Triggering. Tam jsem do těch příchozích portů zadal port: 6881 V pohodě to přijalo. Pak jsem port změnil i v nastavení svého serveru z 25565 na 6881, ale píše to něco na způsob neexistující port. Nevíte v čem dělám chybu? Jetli to není tím že jsem ostatní kolonky nechal volné? Ale stejně mi to přijalo? Opravdu si s tím nevím moc rady. Jo a: Opravdu si mislíte že je chyba v tomto? Jestli by to potom nešlo jen mi a ne i bráchovi. I když pravda je že používáme stejný router. Děkuji předem za další nápady.

Old Post 06.06.2012 v 18:16
DanielBernatek je offline   Click Here to See the Profile for DanielBernatek   Find more posts by DanielBernatek   Click here to Send DanielBernatek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 4 

Takovyhle router jsem mel v ruce a neco mi rika, ze Port Triggering neni ta spravna volba. To povoluje nejaky port na zaklade odchoziho (?) provozu na jinem portu. Potrebujes neco jako Virtual Servers nebo Port Forwarding.

To cviceni s netstatem melo slouzit k tomu, abys do routeru zadal port, na kterem bezi hra, nikoli naopak. Hry byvaji hloupe a jine porty nezerou.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 06.06.2012 v 22:03
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 5 

Netstat poustej v teto forme, pak Ti ukaze i ktery otevreny port patri ke ktere binarce. Kdyby to neklaplo, tak zamen koncove "tcp" za "udp"

netstat -abnop tcp

L.

BTW: Hledej pripadne i neco jako javaw.exe, javovy programy se nekdy hlasej binarkou interpreteru.

__________________

Old Post 07.06.2012 v 08:04
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanielBernatek
Newbie

Registrován: 05.06.2012
Příspěvků: 6

Všem moc děkuji za snahu.... Příspěvek č. 6 

....ale nevím jestli nemusím na routeru někde ještě povolit IP adresu toho PC který chce hrát můj server. Rozhodně bych to radši zkusil, ale je tu problém: Dám DHCP, adress reservation, a přidám tam tu IP. Zkoušel jsem to i jinde ale vždy to píše:Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

Myslel jsem ještě zkusit přidat tu IP do LAN adress ale to je adresa mého routeru no né??? Nevím si rady. Prosím o další rady. Díky moccc!!!!

Old Post 16.06.2012 v 17:16
DanielBernatek je offline   Click Here to See the Profile for DanielBernatek   Find more posts by DanielBernatek   Click here to Send DanielBernatek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 7 

To zni jako nejaka blbost.
Asi budes muset popsat konfiguraci svoji site - co je propojene s cim, jak a jake to ma adresy. Pak bude blbost objevena.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 16.06.2012 v 21:43
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanielBernatek
Newbie

Registrován: 05.06.2012
Příspěvků: 6

Možná Příspěvek č. 8 

-nemůže být problém v tom že nemám hamachi???? Mám to jen pres craftbukkit
- vtom něco bude:zkopírováno z 1 mého comentu:problém je v tom že se tam smím přihlásit jen já a brácha(jen PC v ložnici a obýváku našeho bytu)
- používáme totiž tentýž router
-poslední co mě napadá jestli nevadí že můj server nejede na mé veřejné IP protože mi pak skolabuje celý server

Old Post 19.06.2012 v 17:39
DanielBernatek je offline   Click Here to See the Profile for DanielBernatek   Find more posts by DanielBernatek   Click here to Send DanielBernatek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanielBernatek
Newbie

Registrován: 05.06.2012
Příspěvků: 6

Ach jo Příspěvek č. 9 

Zdá se že "blbost" se vůbec vyřešit nedaří. Vyzkoušel jsem vše co mě napadlo. Chci se zeptat je stále jedním z vás pan Rolenc? Je to otec mého bývalého spolužáka. A jestli ano tak se vás těd zeptám na děsně blbou otázku a tudiž očekávám i blbou odpověď, ale bylo by fain kdyby to šlo s odpovědí normální: Pan Rolenc, nemílím-li se bydlí stále blízko mého bydliště. Je mi teprve 13 let takže se bojím že bych to nevyřešil a pan Rolenc mě i zná... Nepodařilo se mi s ním přes e-mail spojit... Nebyl by někdo moc prosím ochotný "asi nejspíše právě pan Rolenc" se na to podívat??? To je ta blbá otázka. Byl bych velmi vděčen, zaplatit vám asi moc moci nebudu ve svých 13 ale nevím jak bych vám mohl pomoci. Strašně moc to pro mě znamená. Jestli ne tak hold ne no Pokud možno bez výsměchu odpověď. Budu vděčen.

Old Post 21.06.2012 v 17:00
DanielBernatek je offline   Click Here to See the Profile for DanielBernatek   Find more posts by DanielBernatek   Click here to Send DanielBernatek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb2
Newbie

Registrován: 08.02.2012
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 10 

No ve 13 si nemuzes treba dovolit platit sitoveho odbornika, ale mel bys mit dost casu si neco o sitich nastudovat a treba se sitarem casem stat..aspon ti ten tvuj minecraft muze byt k necemu dobry i v zivote V tvem veku jsme s kamarady docasne LANky na hrani staveli celkem bezne. Knizek i online zdroju je dostupnych vic nez dost..

Jinak kdyz nedokazes srozumitelne popsat strukturu site slovy, muzes zkusit Malovani..

__________________

www.czspeed.net

Old Post 21.06.2012 v 19:22
superweb2 je offline   Click Here to See the Profile for superweb2   Find more posts by superweb2   Click here to Send superweb2 a Private Message     Visit superweb2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanielBernatek
Newbie

Registrován: 05.06.2012
Příspěvků: 6

no,no Příspěvek č. 11 

Server atd... vytvořit umím, na malování ti s prominutím kašlu, ale táta mi na routeru zablokoval co se dalo a sám si s tím moc neví rady a já tam nechci nic pokazit...Prosba stále platí. Moc prosím

Old Post 22.06.2012 v 14:39
DanielBernatek je offline   Click Here to See the Profile for DanielBernatek   Find more posts by DanielBernatek   Click here to Send DanielBernatek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb2
Newbie

Registrován: 08.02.2012
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 12 

No myslel jsem to dobre, vzhledem k tomu ze nejsi schopen popsat situaci v textu nejaky obrazek typu

PC kamarada - router - internet - router - muj server by mohl k objasneni problemu pomoci.

Nikde si nepopsal, jestli se pocitace vubec vzajemne vidi a nejde jen ten herni server(tj treba pres ftp se spojite, pingnete se..)..

v principu pokud je to tak jak jsem napsal vyse, musis mit verejnou IP a na server naforwardovat porty, ktere hra pouziva ke komunikaci - to se doctes zrejme v dokumentaci k hernimu serveru.
A nebo si pomoci nejakym resenim ala hamachi. Pak budete jakoby na stejne lance.

Btw mozna vhodnejsi by bylo diskutovat to na nejake diskuzi kolem te hry a multiplayeru.

__________________

www.czspeed.net

Old Post 23.06.2012 v 15:23
superweb2 je offline   Click Here to See the Profile for superweb2   Find more posts by superweb2   Click here to Send superweb2 a Private Message     Visit superweb2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
adwardrob
Newbie

Registrován: 10.12.2012
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 13 

i lyk this post.. keep it up

__________________

Old Post 10.12.2012 v 11:57
adwardrob je offline   Click Here to See the Profile for adwardrob   Find more posts by adwardrob   Click here to Send adwardrob a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pondshus2
Newbie

Registrován: 04.11.2013
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 14 

__________________

Naposledy upravil pondshus2 20.09.2022 v 21:17

Old Post 09.12.2013 v 11:31
pondshus2 je offline   Click Here to See the Profile for pondshus2   Find more posts by pondshus2   Click here to Send pondshus2 a Private Message     Visit pondshus2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:00.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz