CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Co pouzit na routery notebooky?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jihrad
Newbie

Registrován: 02.07.2002
Příspěvků: 6

Lightbulb Příspěvek č. 1 

Tak me napadlo jestli by neslo pouzit na routery misto velkych PC stare vyrazene notebooky s rozbitym displayem. Pri instalaci se to pichne na monitor nebo pres seriovej port na terminal. PCMCIA sloty jsou snad uplne ve vsech typech a na bezny router bude stacit naky pentium 100+- , takze cena by mohla bejt dosti prizniva. Dokonce by bylo jednodusi napajeni protoze pri 10 Mbit/s siti se daji pouzit volny pary v TPku.. jo a jeste to mame rovnou s UPSkou Otazka je zda se nekde daji sehnat (vyrazene kusy z firem a tak podobne).

Old Post 12.07.2002 v 11:08
Jihrad je offline   Click Here to See the Profile for Jihrad   Find more posts by Jihrad   Click here to Send Jihrad a Private Message   Click Here to Email Jihrad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Arrow Příspěvek č. 2 

Old Post 12.07.2002 v 12:39
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jihrad
Newbie

Registrován: 02.07.2002
Příspěvků: 6

Diky Příspěvek č. 3 

Jak se rika ... prisel sem s krizem po funuse

Old Post 12.07.2002 v 13:17
Jihrad je offline   Click Here to See the Profile for Jihrad   Find more posts by Jihrad   Click here to Send Jihrad a Private Message   Click Here to Email Jihrad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Wink Příspěvek č. 4 

Pujdes do toho ?
S tim shanenim je sice problem, ale myslim, ze to za to stoji. Bud to chce znameho ve firme co repasuje/opravuje notebooky (ale myslim, ze ho stejne radeji rozeberou a rozprodaji vyhodneji na nahradni dily), nebo si dat inzerat - ja ho sehnal behem tydne pres annonci.

Old Post 12.07.2002 v 13:23
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jihrad
Newbie

Registrován: 02.07.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 5 

Pujdu, ale az zjistim jestli se vubec dostanu na strechu... :(
Rad bych odskousel reseni napajeni pomoci TPkabelu kombinovane se siti.. preci jen se jeden kabel taha lepe. Urcite dam vedet jestli neco vykoumam...

Old Post 12.07.2002 v 13:40
Jihrad je offline   Click Here to See the Profile for Jihrad   Find more posts by Jihrad   Click here to Send Jihrad a Private Message   Click Here to Email Jihrad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
netdave
@Node #1

Registrován: 01.06.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 6 

Ono, s tema router-notebookama to mozna nebude tak zhave - problemem je prave PCMCIA.

Kdyz jsem tu zkousel nejakou pentium 133 s pci/pcmcia redukci (neco podobneho je v noteboocich) a orinoco kartou, tak jsem prenasel 400kb/s a zralo to 100% procesoru... Zatim jsem se tim nezabyval, ale bacha na to!

__________________

: d at n . cz
: PMka nectu, kontaktujte me pouze mailem...

Old Post 12.07.2002 v 15:36
netdave je offline   Click Here to See the Profile for netdave   Find more posts by netdave   Click here to Send netdave a Private Message   Click Here to Email netdave   Visit netdave's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 7 

netdave: To je ale zatraceně vážná věc. Chceš tím říct, že ono staré pentium za pár šupů jako router nebude dostatečně výkonné pro tento účel ? To by bylo pěkně v háji. Nemůže být třeba problém v tom, že ta PCI redukce chce specifikaci PCI 2.2, které prostě takhle starý počítač nemůže mít a tudíž to dělá psí kusy ?

Tohle téma je myslím natolik závažné, že by si zasloužilo vlastní thread.

Old Post 12.07.2002 v 22:24
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 8 

To by ale melo byt softem. Ja taham po moji 386DX 40Mhz 8MB win95 + winroute s dvema isa sitovkama vpohode 380kb jako by se nechumelilo. Jen to ma ping 4ms,ale podle me by zvladla kolem 1Mb. Otazka je,jestli ta wifi karta je plne HW, jestli za ni neco nedela procak. Co treba encryptovani dat?

Old Post 12.07.2002 v 23:12
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 9 

No každopádně by to chtělo vyzkoušet s realnýma kartama na reálném kompu tohoto kalibru, aby pak nevyšlo najevo, že to bude chtít nikoliv P150, ale 1,5Ghz a navíc ještě dvouprocesorové :( Vždy? si vem, že v takovém typickém node/AP bude alespoň jedna mikrovlná karta (spíš ale dvě), pak další skrz kterou to bude komunikovat s kompem (či HUBem a více kompy) po baráku a navíc třeba ještě nějaká dlaší AUI sí?ovka pro případné Ronji. To už je docela velký záhul a to se ještě vůbec nebavím o nějakém kryptování.

Navíc staré počítače nemají specifikaci PCI 2.2, která je vyžadována PCI redukcemi, takže orinoca/avayi půjdou do ISA, k tomu další ISA s AUI pro ronju + další kartice (tentokrát snad už konečně PCI) směr místní uživatel(é). To už bude zázrak, když bude mít ten poč dostatek správných slotů a co teprve ten šílený pohyb dat po sběrnici (hlavně po té ISA :( )

Fuj, až mě z toho zamrazilo, co jsem tady teď napsal. Řekněte mi prosím někdo, že jsem pesimista a že to ve skutečnosti všem běhá s prstem v nose, budu š?asten že nemám pravdu.

Old Post 13.07.2002 v 20:37
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Příspěvek č. 10 

Testoval jsem notes s celeronem 333Mhz a v pohode to beha proti amd133pr75(nejakej silenej board) s avaya redukci (karty taky avaya). Nedelejte paniku - mozna neco fungovat nebude, ale nebude to ani obecny problem.

Old Post 14.07.2002 v 18:16
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 11 

Nechci dělat paniku, ale rád bych slyšel někoho, komu takový node co jsem poposal, bez problémů chodí na předpokládaných P100-150 šunkách.

Old Post 14.07.2002 v 19:33
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeffPC
Newbie

Registrován: 15.05.2002
Příspěvků: 17

Prehrivani? Příspěvek č. 12 

Sam zadny notebooky nemam, ale kdyz jsem jednou mel jeden pujcenej, tak jsem si vsim ze se trochu (nekdy i vic nez dost) zahrival. Je pravda ze takova 486 vyda min tepla nez P III 750 MHz, ale nekde tu ve foru bylo napsano ze se normalni stolni pocitac sekal kvuli teplu naschromazdenymu na pude. Pridat dalsi vetrak k stolnimu PC vetsinou nebyva problem, ale notebook je prece jenom neco uplne jinyho.

Jeff.

P.S. Jinak je to zajimavej napad (to o tom UPS) :-)

Old Post 19.07.2002 v 05:26
JeffPC je offline   Click Here to See the Profile for JeffPC   Find more posts by JeffPC   Click here to Send JeffPC a Private Message   Click Here to Email JeffPC     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
root
Team Leader
zastupce cloudu 10.23


Registrován: 09.05.2002
Příspěvků: 312

Team Member: MOD

Příspěvek č. 13 

Ja si myslim, ze notebooky snasi prehrivani mnohem lip nez normalni pocitace. Kdyz si das normalni notebook na klin a budes na nem delat, tak ho tam za chvilku neudrzis a funguje dal. Pokud ho nechas lezet s volnymi vetracimi otvory, tak nema sanci se prahrat na miste, kde se neprehreje i normalni pocitac s deseti vetrakama.

Old Post 19.07.2002 v 08:19
root je offline   Click Here to See the Profile for root   Find more posts by root   Click here to Send root a Private Message   Click Here to Email root     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daryl
Newbie

Registrován: 17.06.2002
Příspěvků: 32

wireless && P100-200 Příspěvek č. 14 

Ja jsem provozoval mraky serveru (ehm ..mraky ..ok tak asi 10-15) s redukcemi a orinoco (wireless card) + dalsi 1-2 PCI sitovky a bylo to bez znatelnyho problemu. Samozrejme jsem to provozoval na Linuxu. Zkousel jsem jak ISA tak PCI redukce. Myslim si, ze tyto obavy jsou trosku prehnane. Na slabsich masinach to ISA sloty vyresi ..)))

Jestli jsem ale pochopil, tak problem byl s notebookem a PCMCIA slotem v nem. Mozna bych se zamyslel nad moznosti problemu prave tam.

Old Post 19.07.2002 v 09:12
Daryl je offline   Click Here to See the Profile for Daryl   Find more posts by Daryl   Click here to Send Daryl a Private Message   Click Here to Email Daryl   Visit Daryl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz