CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Délka kabelu k anténě
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: Re: Re: Zajímavé packet loss ? Příspěvek č. 17 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 14.04.2003 v 20:36
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Miker
Newbie

Registrován: 24.10.2002
Příspěvků: 28

A co pigtail? Příspěvek č. 18 

Mate nekdo zkusenosti s max. rozumnou delkou pigtailu? Docela by se mi libilo, kdybych to mohl tahnout tenkym kablikem z ciste konstrukcnich duvodu.

__________________

Miker

Old Post 15.04.2003 v 09:51
Miker je offline   Click Here to See the Profile for Miker   Find more posts by Miker   Click here to Send Miker a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: A co pigtail? Příspěvek č. 19 

__________________

Old Post 15.04.2003 v 10:28
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Re: Re: A co pigtail? Příspěvek č. 20 

__________________


- Skeptik

Old Post 15.04.2003 v 10:49
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 21 

Pochopitelně ano, pak to vychází s novou anténou nepříznivě, ale lze si například koupit MMDS anténu, která má zisk i bez změny dipolu dostatečný a funguje to i na tom 40 m dlouhém kabelu, sice už nic moc, ale přece to jde. MMDS anténa je v ceně 500 až 800 korun a to je výrazně pod hranící nové antény, která by byla třeba i o těch 10 dB méně.

Prostě vše je třeba spočítat poměr cena výkon a je to, neexistuje žádné doporučení, to je prostě nesmysl.

__________________

Old Post 15.04.2003 v 11:14
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hugozhor
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 26

Jak získat dalších 5 - 8 metrů kabelu bez ztráty signálu Příspěvek č. 22 

Old Post 16.04.2003 v 09:27
hugozhor je offline   Click Here to See the Profile for hugozhor   Find more posts by hugozhor   Click here to Send hugozhor a Private Message   Click Here to Email hugozhor   Visit hugozhor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Hehe at zije bastl Příspěvek č. 23 

Koukam at zije matematika.. Ja jsem vykastroval SMA z karty a nasadil jsem tam obyc F konekor. Na to jsem si poridil kvalitnejsi kabel od Cavelu tusim ze to je naka 703N 75 Ohmu no a to jsem protahl asi tak 25 m kabelu. Wifina je naka spice od Linksysu WMP11.. Na konci jsem bez mereni jenom voholil kus stredniho vodice a nechal dva fousy jako protivahu. Spoj je dlouhy asi jen 400 metru, ale na co jsem cumel, je to ze ma sila linku je tak 60-70 procent kvality, nevim kolik to suli v dB, ale vali to sandartne pres FTP tak 900-950 kbytu/s ) Takze naky vypocty se suntkartama me neberou ))

Old Post 16.04.2003 v 14:19
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StoupaLutin
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 87

Thumbs down Re: Hehe at zije bastl Příspěvek č. 24 

Old Post 16.04.2003 v 16:13
StoupaLutin je offline   Click Here to See the Profile for StoupaLutin   Find more posts by StoupaLutin   Click here to Send StoupaLutin a Private Message   Click Here to Email StoupaLutin   Visit StoupaLutin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
George 2
Newbie

Registrován: 03.12.2003
Příspěvků: 1

Question Dotaz. Příspěvek č. 25 

Berete taky ohled na činitel zkrácení - kebelu ? Aby signál z antény dopadl do PC karty v maximu zisku antény a ne mínusu , aby se vám signál nevracel zpět odražen od konektoru u PC karty? Protoře koaxiální kabel by měl být krácen dle činitele zkrácení dle daného typu koax. kabelu. Toto platí hlavně pro vysílání ne tolik pro příjem. Výsledek se dá měřit vhodným PSW metrem pro frekvenci 2.4 Ghz.

Old Post 04.12.2003 v 22:03
George 2 je offline   Click Here to See the Profile for George 2   Find more posts by George 2   Click here to Send George 2 a Private Message   Click Here to Email George 2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Dotaz. Příspěvek č. 26 

Old Post 05.12.2003 v 00:01
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 27 

no nevím jak vy, ale já mám pigtaily co mají útlum 0,75 db, a bleskojistky s útlumem 0,3 db. tak nějak jsem v praxi zjistil že není ani tak problém s vysílacím výkonem jako spíš s citlivostí zařízení, tedy s přijímačem.
Takže když jsou k dispozici antény, cirkulátory, a chm... předzesilovače tak se dá s tím doslova a do písmene čarovat a dělat neskutečné kouzla a to ještě v limitech daných dle GL. a abych to řekl hned na úvod tak ten předzesilovač používat pouze v kombinaci s cirkulátorem a to ještě na přijímací část, tam mi totiž nikdo nic nezakazuje chm....
velkých dosahů se dá docílit pomocí dvou kroků: buď to prostě smažím co to dá, (ale pak taky můžu velkým výkonem odpálit protější stanici), nebo a to mi přijde mnohem elegantnější a zábavnější, zvyšováním citlivosti., pravda je to taky mnohem dražší..... takže čistě teoreticky bych mohl mít v praxi 40dB anténu, 100 metrů rla-10, cirkulátor,předzesilovač, anténu vrazím na stožár, zařízení je někde dole hezky v místnosti včetně předzesilovače a cirkulátorů a myslím, že v tu chvíli jednak nic neporušuji, a dokonce si mohu dovolit střílet spoj až na 40 kiláků.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.12.2003 v 00:58
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cplx
Newbie

Registrován: 02.09.2003
Příspěvků: 12

Vicesmere sireni Příspěvek č. 28 

Old Post 04.01.2004 v 17:35
cplx je offline   Click Here to See the Profile for cplx   Find more posts by cplx   Click here to Send cplx a Private Message   Click Here to Email cplx   Visit cplx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AazZ.infO
Old Post 22.03.2004 22:47
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 29 
Jerem
Old Post 22.05.2004 20:19
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 30 
StoupaLutin
Old Post 23.05.2004 16:28
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 31 
Jerem
Old Post 23.05.2004 20:59
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 32 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz