CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Útlum stromů
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

priklad Příspěvek č. 17 

spoj "U hrocha" <> "Augustin": plechovka proti 24dBi situ, 155 metru, skrz (minimalne jednu) strechu. Spoj jede i v zime, kdy je strecha zasnezena. A node "U hrocha" je zregulovany. Neni to opravdu vzdycky 100%, ale na spojeni to staci.

Old Post 22.05.2004 v 11:51
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 18 

No ja to planuji takto:

24dB síto > střecha---300m volný prostor---řada stromů---100 m volný prostor < všesměrovka

V případě nouze je ale taky možnost

cca 16 dB Yagi > --- 300m---řada stromů---100m < všesměrovka

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 22.05.2004 v 12:43
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

Moje rada zní. Příspěvek č. 19 

Čím větší vzdálenost tím větší Fresnelova zóna, a podle zásahu stromů(a jiných objektů) do této zóny se dá spočítat ztráta výkonu. Pokud jsou v této zóně objekty, které jde odstranit, tak odstranit a pokud se jedná o stromy, tak buď prořezat(město bude ještě i rádo-protože se to má dělat pravidelně ) a nebo rovnou uřezat ale to se ochranářům nebude líbit...

Obecně platí, že pokud se jedná o řadu stromů(topolů) tak jimi neprosvítí nic, protože je celá fresnelka zasažena a ani není co pořádně prořezávat. Na krátké vzdálenosti lze prostřelit i mokrej listnatej strom(10dB všesměr<->24dB síto odzkoušeno na 300m bez porušení limitů ČTÚ-22Mbps B+ jede za deště naplno)

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 27.05.2004 v 15:06
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: Moje rada zní. Příspěvek č. 20 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Naposledy upravil Red 27.05.2004 v 18:31

Old Post 27.05.2004 v 18:26
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Re: Moje rada zní. Příspěvek č. 21 

__________________

Old Post 27.05.2004 v 18:59
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: Re: Re: Moje rada zní. Příspěvek č. 22 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 27.05.2004 v 20:32
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steebe
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 248

Příspěvek č. 23 

Old Post 27.05.2004 v 22:58
Steebe je offline   Click Here to See the Profile for Steebe   Find more posts by Steebe   Click here to Send Steebe a Private Message   Click Here to Email Steebe   Visit Steebe's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

hmm... Příspěvek č. 24 

Řeknu to asi takhle: sice je hezký, že pod tou střechou si můžeš dělat co chceš, ale je taky pravda, že tam kde už není tvůj pozemek,tomu tak není-a pokud se to někomu nebude líbit tak prostě máš smůlu. Stačí, aby metr za tvým plotkem to jelo víc jak je povoleno a hned máš pokutku:-p Navíc se jedná o oboustranné spojení-tzn. že i protistrana musí šajnit přez, aby tu stěnu stromů prosvítila(což u tý všesměrovky BUDE problém-takže se připrav, že spíš nic nechytíš). Druhá věc je, jak moc reálný je, že k tobě nějaká kontrola přijede. U nás to nastalo dost rychle, protože sem prorazila jedna firma, která se nezastaví před ničím a tak na ostatní(svoji potažmo konkurenci) volá ČTÚ a na tydle lidi prosím pozor.
Pokud se podívám na tohle tak za deště si neškrtneš, protože celá fresnelka bude zapatlaná odraznou stěnou. Za sucha by to už možná jakžtakž šlo, ale víc jak pár Mbps z toho nedostaneš-na to je to fakt moc velká stěna(bez prořezání myslim). Tady bych použil asi jedině síto-síto(s co nejmenším úhlem rozptylu-např. Andrew24dBi) a snažit se prořezat si otvor v tom stromořadí. Přičemž valit v limitech a ktomu použít digitální útlumový článek pro co nejlepší citlivost(já vím, že to je přehnaný:-p).
Nebo zvolit druhou možnost a zkusit oboje antény na co nejvyšší pozici,ale to by chtělo půjčit a vyzkoušet a ne doufat že to náhodou pojede.
BTW: z praxe sem zjistil, že je nejjednoduší takovýto problémy obcházet(ale chápu tvou situaci), než se zkoušet přez ně prokousat. Někdy hodnej soused, kerýmu slíbíš kousek netu ti i docela rád půjčí svoji střechu

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 27.05.2004 v 23:38
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: hmm... Příspěvek č. 25 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 28.05.2004 v 05:44
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

To je jak loterie Příspěvek č. 26 

Hmm,tohle je jak loterie(doslova) spíš se připrav, že ne a pak budeš třeba i mile překvapenej

Je to na malou vzdálenost, takže když to ty i AP vošajníte, řekneme na víc jak 20dB(je to přece jen na vesnici,tak mě nebijte), tak to prosvítí Ale předpokládám, že to u všesměrovky nepude tak lehce a je to i dost vohubu(nevím jaký je u vás Wifiokolí-do cca 5km).

Pokud je to jen provizorka,tak bych se ČTÚ ani nebál, oni maj teď dost práce jinde - Navíc pokud to je koncovka tak to budeš mít stejně přez den vyplý(pokud nejseš sosal) a v noci oni nejezděj-takže žádný strachy. Problém bych neviděl ani tak v tobě,jako v tom AP-to musí jet pořád.

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 28.05.2004 v 09:24
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: To je jak loterie Příspěvek č. 27 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 28.05.2004 v 16:28
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

jojo Příspěvek č. 28 

Doufám že víš že budeš muset použít AP dvě(AP a APklient), nebo on se bude muset připojovat klientem(AP repeater)...neznám AP který by v modu Repeater umělo posílat víc než jen UDP packety ;-)...prostě marketing a peníze sou neúprosné

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 28.05.2004 v 16:41
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: jojo Příspěvek č. 29 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 28.05.2004 v 17:23
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz