CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Ztišení ventilátoru v notebooku - hledám odborníka!
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Ztišení ventilátoru v notebooku - hledám odborníka! Příspěvek č. 1 

Zdravím,

mám zásadní problém s jedním notebookem - je v něm stolní P4 na 2 GHz a protože to dost topí a notebook je víceméně noname (UMAX), větrák dělá strašnej hluk.

Já bych potřeboval někoho, kdo je shopnej toho notebooka rozebrat aniž by něco zničil a k tomu větráku mi přidat do série nějakej rozumnej odpůrek (myslím, že snížení otáček výrazně sníží hluk a přitom tam ještě bude teplotní rezerva).

Zkoušel jsem to rozebrat sám, ale ani po vyšroubování všech šroubků se to nerozpadlo - myslím, že tam budou nějaká zacvakávátka či co.

__________________

Michal Klečka

Old Post 05.06.2003 v 14:19
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marel
Newbie

Registrován: 29.07.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 2 

Co mas presne za typ ?
Ja mam ActionBook 575T a ten vetracek obcas taky docela prudi :-/
A to ikdyz neni skoro vubec vytizenej tak vetrak furt jede...

Old Post 06.06.2003 v 05:59
marel je offline   Click Here to See the Profile for marel   Find more posts by marel   Click here to Send marel a Private Message   Click Here to Email marel   Visit marel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 3 

ano, mam take 575T. Pokud je to v siti, bezi vetrak stale, nekdy dokonce i na druhy stupen, coz je neposlouchatelne. Na baterku jeste obcas vypne.

Volal jsem do gcc.cz, coz je autorizovanej servis a tam mi rekli, ze se s tim nic delat neda, cemuz neverim. Dokazal bych si s tim poradit, jenom to rozebrat.... zadna plomba tam neni, jde jenom o to vymyslet, jak to rozlozit na dve pulky.

Jinak to ve skutecnosti zadny umax neni, vyrabi to CLEVO computers, na jejich www najdes i novy bios.

__________________

Michal Klečka

Old Post 06.06.2003 v 13:07
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marel
Newbie

Registrován: 29.07.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 4 

No panecku to sem ani nevedel..
Ale za ty penize :-)

Kazdopadne co se tyce vetraku se da prave v biosu neco nastavit - nejak sem potom nepatral co to presne znamena ale myslim ze to ma prave souvislost s vetrakem a noutem napojenym na el. sit.

Dystak na to jukni.

Old Post 06.06.2003 v 22:31
marel je offline   Click Here to See the Profile for marel   Find more posts by marel   Click here to Send marel a Private Message   Click Here to Email marel   Visit marel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 5 

to co je v biosu nazvany jako processor throtling je pouze nastavovani nasobice. Tj pri provozu na baterky se snizi nasobic a procak pak mene topi a mene zere proudu. S vetrakem to nema nic spolecneho.

Skutecne nikdo z czfree nepracuje v nejake notebookove dilne ci servisu?

__________________

Michal Klečka

Old Post 07.06.2003 v 15:11
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 6 

Kdyz jsem jeste chodil na prumku (asi pred 6-ti lety), tak jsem byl na praxi v servisu notebooku - Oasa Computers.
Moje zkusenosti jsou takove, ze to je potreba najit skutecne vsechny sroubky - byvaji docela rafinovane skryte napr. pod nalepovacimi gumovymi nozickami. A pokud tam jsou plastove zapadky, tak pouzit trochu primereneho nasili
Nekdy bylo potreba nejdriv vyndat klavesnici nebo baterii a pod ni byly dalsi srouby.
Ale v podstate to neni nic sloziteho a kdyz umite zachazet se sroubovakem, tak nevidim problem to rozebrat. Ja to v tom servisu taky delal bez jakekoli pripravy nebo zaucovani

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 08.06.2003 v 11:49
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

chlazeni Příspěvek č. 7 

No ja jsem resil jeden comp na kopci.
A dobre mi to jelo s Peltierovym clankem.
Cili ventak ven a clanek misto chladice.

-=RYS=-

Old Post 08.06.2003 v 19:53
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 8 

ten notebook je v zaruce - musi se tam dat jenom jeden odpurek tak, aby sel pripadne zase vyndat a nikdo si niceho nevsiml.

__________________

Michal Klečka

Old Post 08.06.2003 v 19:57
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:36.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz