CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Polepení plechovky
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Lord Mystic
Newbie

Registrován: 14.08.2003
Příspěvků: 13

Zasra.ej dub Příspěvek č. 17 

__________________

MS-K7T Pro2A, AMD Duron 1300MHz, 512MB SDRAM PC133, GeForce2 Ti 64MB, SB Live 1024!, HDD Saegate Barracuda IV 60GB 7200, DVD-ROM Asus E616 16/48, CD-RW Plextor 48/24/48, DVD-R/RW Pioneer DVR-A05

Old Post 17.10.2003 v 11:40
Lord Mystic je offline   Click Here to See the Profile for Lord Mystic   Find more posts by Lord Mystic   Click here to Send Lord Mystic a Private Message   Click Here to Email Lord Mystic   Visit Lord Mystic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 18 

Experimentuj - nejdrive v idealnich podminkach, pak
v praxi. Jina cesta k odhaleni priciny neexistuje.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 17.10.2003 v 15:36
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 19 

Jinak moje prvni kabely byly chybove, promer
je dle jiz zminene rady na zkrat a na kontakt.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 17.10.2003 v 15:37
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Zasra.ej dub Příspěvek č. 20 

Old Post 17.10.2003 v 16:58
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord Mystic
Newbie

Registrován: 14.08.2003
Příspěvků: 13

Už jsem to našel Příspěvek č. 21 

Tak jsem našel závadu. Byla v instalaci. Origoš soft dodávaný k wi-fi kartě nejel a když jsem ho odinstaloval a nastavil klasicky přes windows, tak to jelo. V parametrech karty jsem ještě musel nastavit nějaký hodnoty. Kdyby jsem ten počítač neodtáhl k AP na půdu a na kráto to nezkusil, tak hledam závadu na anténě ještě dnes. Sám jsem překvapen že mi můj první kabel chodí ).

Jinak ten stoletej dub fakt není ani nejmenší šance pokácet :(. Ovšem podařilo se mi ho tou plechovkou propálit - signál sice velice nízký, rychlost 1mbit, ale jede to a na základní spojení to jakž takž stačí.

1) Jen jsem strašně chtěl poprosit ještě o jednu radu. Můžete mi někdo napsat jak udělat lepší plechovku - trychtýř - aby to bylo levný a zvládnul to i průměrně šikovný člověk (já) nebo alespoň sem hodit pár odkazů na to kde to najdu - jaká vlákna tady...

2) A druhá prosba - můžete mi sem taky hodit odkaz nebo poradit jak udělat anténu ze satelitní paraboly? Mám možnost jich pár mít, myslím že jsem někde viděl že se střed dělá taky z plechovky. Myslím že satelitní parabolou by se ten dub měl propálit ještě líp než jen plechovkou...

Jinak moc díky všem, hodně jste mi pomohli při mém prvním spojení na delší vzdálenost vzduchem...

__________________

MS-K7T Pro2A, AMD Duron 1300MHz, 512MB SDRAM PC133, GeForce2 Ti 64MB, SB Live 1024!, HDD Saegate Barracuda IV 60GB 7200, DVD-ROM Asus E616 16/48, CD-RW Plextor 48/24/48, DVD-R/RW Pioneer DVR-A05

Old Post 20.10.2003 v 05:34
Lord Mystic je offline   Click Here to See the Profile for Lord Mystic   Find more posts by Lord Mystic   Click here to Send Lord Mystic a Private Message   Click Here to Email Lord Mystic   Visit Lord Mystic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 22 

Satelitni parabola ma v ohnisku drzak konvertoru, tam se umisti ta plechovka dirou k parabole. Je potreba si trochu pohrat se vzdalenosti na nejlepsi signal. Pokud tam chybi drzak konvertoru, je nutno spocitat ohnisko (nebo odhadnout a vyzkouset.) Pozor, mela by to byt tzv.stredovka, tedy ty co se pouzivaly drive. U Offset parabol to jde taky, ale jsou jinak skloneny, nekde tady ve foru byl navod a mam za to ze celkem dobrej navod je na hkfree.org

Old Post 20.10.2003 v 06:25
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Honza V.
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 134

Ještě k troubleshootingu Příspěvek č. 23 

Jedenáct let oživování elektronických systémů mi dalo tyto zkušenosti:

1) "Všechno je v drátech" - zkontrolujte zapojení, zkraty v konektorech atd., speciálně u vícepólových konektorů doma dělaných (RJ45, Cannon atd.) velké riziko rozpojení / zkratu / přepólování.

2) Pokud jedu ven, snažím se vzít si celý řetězec 2x, abych mohl diagnostikovat chybný článek postupným vyměňováním všech komponent. (Znamená to obvykle ještě pytel redukcí navíc, ale vyplatí se.)

3) Tři hodiny na stole = hodina na střeše (ve výměníku, ve strojovně chlazení... doplň dle svého Top 10 hnusných míst). Příprava předem se vyplácí.

4) Uschovávám všechny instalačky všech verzí, nejnovější někdy není nejlepší.

5) Návody k použití bývají lepší v angličtině. Obvykle se vyplatí je číst předem.

... to jen tak na okraj... btw. přes stromy to fakt neprojde, v listí bývá voda = _dost_ dobrý stínění pro 2,4 GHz.

.. jo eště jsem zapomněl:

6) dobít všechny baterky

7) zkontrolovat dongly (ale to tady moc nehrozí )

__________________

Co shoří, neshnije. hell.jspoj.czf

Old Post 20.10.2003 v 22:33
Honza V. je offline   Click Here to See the Profile for Honza V.   Find more posts by Honza V.   Click here to Send Honza V. a Private Message   Click Here to Email Honza V.   Visit Honza V.'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord Mystic
Newbie

Registrován: 14.08.2003
Příspěvků: 13

Re: Ještě k troubleshootingu Příspěvek č. 24 

__________________

MS-K7T Pro2A, AMD Duron 1300MHz, 512MB SDRAM PC133, GeForce2 Ti 64MB, SB Live 1024!, HDD Saegate Barracuda IV 60GB 7200, DVD-ROM Asus E616 16/48, CD-RW Plextor 48/24/48, DVD-R/RW Pioneer DVR-A05

Old Post 21.10.2003 v 05:47
Lord Mystic je offline   Click Here to See the Profile for Lord Mystic   Find more posts by Lord Mystic   Click here to Send Lord Mystic a Private Message   Click Here to Email Lord Mystic   Visit Lord Mystic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Re: Ještě k troubleshootingu Příspěvek č. 25 

Old Post 21.10.2003 v 08:37
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord Mystic
Newbie

Registrován: 14.08.2003
Příspěvků: 13

Re: Re: Re: Ještě k troubleshootingu Příspěvek č. 26 

__________________

MS-K7T Pro2A, AMD Duron 1300MHz, 512MB SDRAM PC133, GeForce2 Ti 64MB, SB Live 1024!, HDD Saegate Barracuda IV 60GB 7200, DVD-ROM Asus E616 16/48, CD-RW Plextor 48/24/48, DVD-R/RW Pioneer DVR-A05

Old Post 21.10.2003 v 09:34
Lord Mystic je offline   Click Here to See the Profile for Lord Mystic   Find more posts by Lord Mystic   Click here to Send Lord Mystic a Private Message   Click Here to Email Lord Mystic   Visit Lord Mystic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Re: Ještě k troubleshootingu Příspěvek č. 27 

Pořiď si obyčejný nejlevnější multimetr/zkoušečku (stojí od 150Kč) a zkontroluj jestli je spojení mezi "živými" na obou koncích a jestli není zkrat "živý-stínění". Vysokofrekvenční vlastnosti běžným měřákem nezjistíš, ale zásadní chyba se téměř vždy zjistí už tou zkoušečkou.

Křivý kolíček ani přímé připájení stínění k plechovce nevadí. Jenom pozor aby se to časem nějak neulomilo/neuklepalo. Spíš trochu vadí že ananaska je hodně krátká, můžeš jí nastavit ještě jednou plechovkou s odříznutým víčkem i dnem. Kolíček můžeš o 1-2mm zkrátit. Ale výraznější zlepšení dosáhneš jedině s trychtýřem.

Na měření/lovení signálu pod win je nejlepší Netstumbler, ale pokud vím tak funguje jen s některými chipsety.

Old Post 21.10.2003 v 10:38
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JirkaF
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 97

Příspěvek č. 28 

Old Post 02.11.2003 v 23:33
JirkaF je offline   Click Here to See the Profile for JirkaF   Find more posts by JirkaF   Click here to Send JirkaF a Private Message   Click Here to Email JirkaF     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz