CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Pomůžete s komplexním řešením pro 2 počítače?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ajda
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 4

Question Pomůžete s komplexním řešením pro 2 počítače? Příspěvek č. 1 

To co tu napíšu asi vyděsí kde koho z vás , nebo? toho nebude málo. Tak doufám, že se ale najde alespoň jedna osoba, která odpoví
Takovýchto dotazů je tu sice hodně, ale také jsem z toho vytvořil vcelku komplexní dotaz, přidal odkazy a myslim, že by mohl pomoci i dalším v budoucnu. Nic tu není až tak ucelené, tak uvidíme, co vznikne z tohoto.

K věci:
93m od mého okna je AP Phenix. Viditelnost je přes 1-2 stromy. (Když dám anténu od 2 metry dál na balkón, tak je tam jen ten jeden strom.)
Co potřebuji (nehledám to nejlevnější, ale to nejlepší:
1) Připojit se a mít za tim dva počítače, které půjdou nezávisle na sobě - řešení AP s routerem (dole jsem dal odkaz na některé, o kterých jsem se zde dočet)? Asi vítězí ten poslední Vigor, ale přeci jen se raději zeptám, je přeci jen o 1500 - 2000 dražší.
2) Zabezpečení (Linux se mi sice líbí jako princip a fandim mu, ale u mě přichází v úvahu jedině řešení pod Win XP). HW firewall - nevite o něčem spolehlivem? (Jinak sám mám firewall od Zone Labs, ale čekám zvýšený výskyt otrapů, co lidem otravujou život, nebo? při dileupu k tomu neměli moc času se ke mě dostat. Chci mít jistotu - relativní
3) Co anténa na takovouto vzdálenost, aby "prostřelila" strom, ale nepřesahovala vyzařovací normy? Stim je tu strašná spousta diskusí, ale nikde nic moc konkrétního a tak 300 názorů. Spousta lidí na regulaci výkonu kašle, ale nechci mezi ně patřit.

Díky za vaše názory a jdu si užívat připojení:-)


AP s routery, co jsem našel. Co si o nich myslíte, nebo něco jiného? Zdá se mi, že ten Vigor je supr, taky za nejvíc peněz. Co vy na to?

ASUS WL-500b Router/AP/Switch 11 Mb/s
http://www.elity.cz/catalog/catalog/product_info.php?products_id=277 (cca 3000 bez DPH)

US Robotics - Wi-Fi Access Point a Router - 802.11g TURBO (100Mbps)
http://alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=43932 (cca 3500 bez DPH)

3Com Wireless 11b Cable/DSL
http://www.elity.cz/catalog/catalog/product_info.php?products_id=257 (cca 3150 bez DPH)

DrayTek Vigor 2200We
http://www.inwifi.cz/eshop/index.php?sid=e960db779a8afb463bf111ace9592d3b&go=items&item=67&cat=6&sub=17 popis (cca 5000 bez DPH)

Old Post 22.01.2004 v 16:36
ajda je offline   Click Here to See the Profile for ajda   Find more posts by ajda   Click here to Send ajda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Re: Pomůžete s komplexním řešením pro 2 počítače? Příspěvek č. 2 

Old Post 23.01.2004 v 15:24
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_K5_
Newbie

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 97

moje zkušenost Příspěvek č. 3 

Nevím kolik je na tom pravdy, ale dočetl jsem se, že tam kde ostatní selhávají, hw AP od D-LINKů pořád pilně přenášejí. Takže v tom bych viděl šanci "skrz ty stromy". DWL-900AP+ má garantováno 100m v budovách (co je jsou oproti tomu stromy ) a 400m v otevřeném prostoru na anténě typu "pendrek". S lepší anténou to bude jen lepší. Já jsem se chtěl připojit rychle, takže jsem koupil to co bylo skladem, anténu jako "kráva" 18dB a DWL-900AP+, což je na těch mých cca 100-150m zbytečný luxus, ale nechtěl jsem čekat, až budou k mání levnější "obyčejnější" směrové antény (směrová anténa byla podmínkou pro připojení). Výkon mám stažený na 25% a jede mi to na plnou rychlost. A abych nezapomněl, na 20 m dlouhém kabelu LX-195 (a dlouhý "tenký" kabel se taky moc nedoporučuje, ale jak je vidět, D-Linku je to jedno a anténě taky )

Jestli ti nevadí PC navíc, pak se podívej po routeru/firewallu např. m0n0wall /jsem naprosto spokojen/, IPCop /moc se mi nedařilo rozchodit/, Devil-Linux /jen pro linux guru/ - že m0n0wall není Windows - to vůbec nevadí, protože se konfiguruje "klikáním", jako kdyby Windows byl a ani nebudeš potřebovat switch/hub, protože do m0n0wallu dáš tři sí?ovky za 99 Kč a on se ti jako swič bude chovat (pokud budeš chtít) s možností každý počítač "omezit" směrem dovnitř i ven jinak.

Kdyby tě to zaujalo, sdělím podrobnosti v poště.

__________________

*** Kladno, to je to město ***

Old Post 23.01.2004 v 16:22
_K5_ je offline   Click Here to See the Profile for _K5_   Find more posts by _K5_   Click here to Send _K5_ a Private Message     Visit _K5_'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ajda
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 4 

Díky za náměty, asi mi chvilku dá, než se tim prokoušu (zvláště odpovědí od Technika, nebo? 1000 a jedné věci tady nerozumim, ale učení je hold život:-)
Až něco vymyslim, nebo dám dohromady, tak to sem taky šoupnu, aby to sloužilo i dál. Nemám teď zrovna moc času, ale musim s tim pohnout, tak uvidíme.

Adam

Old Post 27.01.2004 v 22:38
ajda je offline   Click Here to See the Profile for ajda   Find more posts by ajda   Click here to Send ajda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:55.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz