CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Jak dělat levné YAGI?
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jean vall jean
Newbie

Registrován: 15.10.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 65 

Tak jsem taky zplodil 10 ti prvkovou yaginu z byvale telvizni anteny. Jsem sam se sebou zklaman neni to zas takova legrace. je to pomerne pracne. Antena sice funguje, ale nejak jsem zni nestastny.
Nejvetsi problemy mi delal dipol. pracne jsem ho uriznul z hlinikoveho kusu 2mm tlusteho plechu. Dost jsem ho odflaknul pac uz bylo pozde v noci. Mam pocit ze na dipolu dost zalezi. Rozmery a roztece ostatnich prvku jsem trafil tak +-0.2mm, ale ten dipol vypada jako bych ho ohnul z hlinikove lzice. Antena celkkove vypada dost sprasene, cela olepena lepidlem. Tu symetrizacni zalezitos jsem udelal jako mnoho predemnou z h155 koaxu. Nejvetsi problem pripajet tu vec na hlinikovej dipol. Nastesti mel otec doma takovou kouzelnou vodicku kerou jsem ten hlinik pocamral a pak to slo pripajet. Snad se m tu antenu jeste podari vylepsit.
Zdar a Silu

__________________

jean vall jean

Old Post 11.08.2004 v 23:17
jean vall jean je offline   Click Here to See the Profile for jean vall jean   Find more posts by jean vall jean   Click here to Send jean vall jean a Private Message   Click Here to Email jean vall jean     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Porew
Newbie

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 66 

Taky prave dokoncuju yaginu, akorat bych potreboval vedet, jak daleko za poslednim prvkem muzu ten jekl ufiknout? Je to jedno?
A jeste jedna vec: podle obrazku z nekterych linku je dipol s tim jeklem spojen vodive a jinde nevodive, tak nevim, jak to ma byt spravne...

Old Post 12.08.2004 v 12:58
Porew je offline   Click Here to See the Profile for Porew   Find more posts by Porew   Click here to Send Porew a Private Message   Click Here to Email Porew     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trhan
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 11

co stim? Příspěvek č. 67 

Konecne jsem dodelal svou YAGI, roztece by meli byt ok jen jsem diry netrefil uplne kolmo. Na te delce tycek je to docela znat a jeste jsem prozatimne docela cunacky pridelal konektor na kablik. Testoval jsem prijem a jsem z toho docela zmateny. Na pechovku jsem mel prijem 22/55 a obcas zmyzel uplne, na YAGI jsem po cca 5 minutovem mireni na AP cca 500m vzdalene chytil signal jen dvakrat 55/100 na nekolik vtrerin a jinak vubec nic. Myslim ze jsem miril na AP dobre, co ted?

Old Post 03.09.2004 v 08:30
trhan je offline   Click Here to See the Profile for trhan   Find more posts by trhan   Click here to Send trhan a Private Message   Click Here to Email trhan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p4vel
Member

Registrován: 13.11.2003
Příspěvků: 446

Re: co stim? Příspěvek č. 68 

Old Post 03.09.2004 v 14:42
p4vel je offline   Click Here to See the Profile for p4vel   Find more posts by p4vel   Click here to Send p4vel a Private Message   Click Here to Email p4vel   Visit p4vel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Příspěvek č. 69 

__________________


- Skeptik

Old Post 03.09.2004 v 16:14
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jean vall jean
Newbie

Registrován: 15.10.2002
Příspěvků: 20

vodicka na hlinik Příspěvek č. 70 

tak z tatika jsem vymamil ze to je kapalina nebo vodicka nevim co rikal na pajeni hliniku. je to takova malinakata ampulka asi jako malej panak. Rikal ze se to pouziva na pajeni neceho na hlinik az ze to prodavaj normalne vd DZI EM (GM) asi nakej obchod s vecma na pajeni a elektroniku nebo co.

Vodicka se chova tak ze se tim hlinik pocamra a vono to syci (asi jako kdyz se dezinfikuje kyslicnikem) no a pak se to na to normalne napaji. Me se z toho ten kabl najedny strane utrhnul, ale kvuli moji neschopnosti, na druhy strne to drzi.

zdar a silu

__________________

jean vall jean

Old Post 03.09.2004 v 19:44
jean vall jean je offline   Click Here to See the Profile for jean vall jean   Find more posts by jean vall jean   Click here to Send jean vall jean a Private Message   Click Here to Email jean vall jean     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamac
Newbie

Registrován: 10.12.2002
Příspěvků: 68

Příspěvek č. 71 

Old Post 03.09.2004 v 22:15
lamac je offline   Click Here to See the Profile for lamac   Find more posts by lamac   Click here to Send lamac a Private Message   Click Here to Email lamac     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 72 

__________________

B!

Old Post 10.04.2005 v 16:00
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p4vel
Member

Registrován: 13.11.2003
Příspěvků: 446

Příspěvek č. 73 

a take nezapomente ze vodik je vybusny, takze pri reakci nekourit a vetrat

btw : kys. chlorovodikova HCL = kyselina solna, tenhle nazev se spis pouziva v tech. vyuziti

Old Post 10.04.2005 v 17:09
p4vel je offline   Click Here to See the Profile for p4vel   Find more posts by p4vel   Click here to Send p4vel a Private Message   Click Here to Email p4vel   Visit p4vel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HAVTOM
Newbie

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 74 

Mam doma nekolik yagin na pasmo kolem 900Mhz a chtel bych je zkusit predelat. Problem je, ze rahno je duty a 15x15mm a prvky maj 8mm prumer.
Vadi to hodne nebo jen trochu, prip. napada nekoho jak zmenit parametry (rozmery)? Pocitat to fakt nechci ... :-)

Old Post 10.04.2005 v 18:41
HAVTOM je offline   Click Here to See the Profile for HAVTOM   Find more posts by HAVTOM   Click here to Send HAVTOM a Private Message   Click Here to Email HAVTOM     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Survivor
Junior Member

Registrován: 25.04.2005
Příspěvků: 137

Příspěvek č. 75 

Poraďte mi nějakej prográmek,kde bych si moh' přepočítat délku prvku a vzdálenosti pro průměr 4mm a 15x15 ráhno. Dík

Old Post 15.05.2005 v 11:06
Survivor je offline   Click Here to See the Profile for Survivor   Find more posts by Survivor   Click here to Send Survivor a Private Message   Click Here to Email Survivor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HappyCZ
Newbie

Registrován: 27.06.2004
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 76 

Zdrafim, potreboval bych poradit ohledne spojeni dipolu a rahna anteny ... ma byt vodive ci nevodive? Furt v tom nemam jasno ... v prispevku c. 47 v tomdle threadu (od zeleneho pantera) je na tom nakresu psano vodive a na webu (laydaak.net) je zas ve vsech navodech spojeni provadeno tak aby bylo nevodive ... Takze jak to ma ve finale vazne byt? Predem diky za help ...

Old Post 29.07.2005 v 17:28
HappyCZ je offline   Click Here to See the Profile for HappyCZ   Find more posts by HappyCZ   Click here to Send HappyCZ a Private Message   Click Here to Email HappyCZ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 77 

Old Post 29.07.2005 v 20:55
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondra.rafaj
Newbie

Registrován: 05.05.2003
Příspěvků: 81

Yagi Příspěvek č. 78 

Přesně tahle yagina je naprosto super ... docela by me zajímalo co by se stalo kdyby jsem dozadu za poslední člen šoupnul nějaky pletivo ... něco jako cipiskuv stit ... jeste to nasmerovat k dipolku jen aby se to nerusilo ... jinak antena typu pan-10 je pekne lojovska na to ze naposled co jsem to sledoval stala asi litr ... nevim jak ted (jo a udelal jsem ji za stovku)

__________________

Icq: 216750055

Old Post 08.08.2005 v 07:46
ondra.rafaj je offline   Click Here to See the Profile for ondra.rafaj   Find more posts by ondra.rafaj   Click here to Send ondra.rafaj a Private Message   Click Here to Email ondra.rafaj   Visit ondra.rafaj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz