CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > AP nebo jen wifi přijímač?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Ronny_Bleat
Newbie

Registrován: 03.05.2004
Příspěvků: 36

AP nebo jen wifi přijímač? Příspěvek č. 1 

Pár dotazů?
1) Když nemám jak to vypadá dle mapy přístup na žádný AP mám tu testovat a kupovat nějakou wi-fi, nebo Můžu použít k připojení AP? zdali to jde? Jestli nemusí mít AP svůj vlastní komp, a já nebudu muset mít druhej z wifi kartou abych se na AP připojil? nebo když se pomocí LAN připojím ke svému AP budu ho též moci užívat?

2) Někde jsem četl, že některé AP mají napajení pomocí ethernet kabelu?

3) šíří se signál i pod vysílačem? Tzn. když budu sedět 6m pod anténou tj tak o dvě patra níž připojím se na AP? (barák cihla)

4) existuje nějaký most AP vs AP nevíte kolik to stojí a jak to funguje? je to něco jakou ROUTER?

Díkec za HELP!
PS: Jsem novice tak se ptám asi blbě

Old Post 27.05.2004 v 19:50
Ronny_Bleat je offline   Click Here to See the Profile for Ronny_Bleat   Find more posts by Ronny_Bleat     Click Here to Email Ronny_Bleat   Visit Ronny_Bleat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

pro nováčka Příspěvek č. 2 

rámcově:

1. pokud podle mapy není bod, tak zatím se není kam připojit. Ale lze zanést vlastní polohu do mapy a označit jako Nód plánovaný.
To jako informaci pro další zájemce.
WiFi techniku lze zatím připravovat teoreticky - číst hlavně toto fórum a zjiš?ovat, co a jak.

Pokud by šlo o propojení s kamarády, tak jeden z nich musí realizovat zařízení AP a ostatní budou klienty. To je třeba na hraní her po síti atd. Aby byl přístup na Internet, je třeba mít se kudy připojit a to je právě blízký AP a nebo vlastní přípojka do Netu jako třeba ADSL, UPC a podobně.

WiFi zařízení mohou i nemusí mít u sebe PC, záleží na výběru.
Ve FAQ lze najít prodrobnosti a odkazy.

2. Ano, některé zařízení AP lze napájet vyhybkou přes kabel počítačové sítě (např. výrobky 3com).

3. signál se šíří všema směry bez ohledu na směrovost antény. Takže doma pod anténou se signálem AP je možno třeba s notebookem a PC kartou využívat pohodlně bezdrát.

4. Existují kombinace s rootrem (např. 3com, dlink atd) a režimy spojení na bázi most (AP to AP), která jsou vhodná pro propojení dvou drátovaných sítí do jedné. Je to ale nejdražší způsob propojování.

Old Post 28.05.2004 v 07:32
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ronny_Bleat
Newbie

Registrován: 03.05.2004
Příspěvků: 36

Re: pro nováčka Příspěvek č. 3 

Díky za vyčerpávajíci odpověd!
Jsem rád, že jsou stále ještě tací kteří rádi pomohou!

Měl bych ještě pár! Na mapce jsem NODE: Ronny_Bleat
Když koupím a postavím AP. Nebudu rušit okolní AP? (Vím že existují nějaké kanály.)

Když koupím to AP co má v sobě CPU! Jak se takové AP nastavuje? STejně musí být tažená LAN ne?
A taky bych rád věděl jestli když budu mít své AP připojené pomocí LAN ne pomocí wifi... Budu moci sdílet data a připojovat se k okolním MAC nebo IP klientům, kteří budou mít wifi připojené na mé AP?

Old Post 28.05.2004 v 16:54
Ronny_Bleat je offline   Click Here to See the Profile for Ronny_Bleat   Find more posts by Ronny_Bleat     Click Here to Email Ronny_Bleat   Visit Ronny_Bleat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Tak jak to vidím.... Příspěvek č. 4 

Teď jde o to, bude-li ta sí? mimo CZFree nebo s ní spojená.
Pro spojení s CZFreeNet je hned trojice AP v okolí: Na západ je TBeryMaves (500 metrů daleko,street access), na jihovýchod je Tbery (433 metrů, full AP), na sever Tomcat-berk.

Kanálů je 13 a zjistit obsazenost lze nejlíp všesměrovkou a na střeše nebo aspoň poblíž a notebookem s PC kartou. Nejvhodnější je kanál, který má kolem +-2kanály volno.

Každé AP se řídí programem z počítače (dodaný v balení s AP) a pro základní použití bývá přednastaven. Často se využívá Webstránka, kde lze pohodlně řídit AP a? už s Windows nebo Linuxu. (Iexplorer, Netscape,Opera,Avant,aj.)

LAN se tahne podle potřeby tak, aby AP byl vystaven na nejlepším místě pro radiový provoz a počítač může být poměrně daleko až 100metrů po twistu.

Připojení k AP je pak celkem libovolné, klienti drátoví i bezdrátoví mohou sdílet prostředky v síti.

Pokud by se tisklo, je třeba doinstalovat doplněk pro tisk po bezdrátu.

Old Post 28.05.2004 v 17:31
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ronny_Bleat
Newbie

Registrován: 03.05.2004
Příspěvků: 36

Re: Tak jak to vidím.... Příspěvek č. 5 

Nebylo by možné se s tebou sejít osobně pozvu tě na pivko! Nebo na cokoliv a pokecáme?

Jínak Tbery na jedné straně je pod kopcem a na druhá straně vysílá přez panelák a jak jsem se dočetl, tak panaelová konstrukce je smrt pro signál!!

mám totiž docla špatná výhledy ze střechy! Kámo díkec moc, že takhle radíš! Moc mi to pomáhá! A jsem tiu dlužníkem, takže jestli to pivko piješ rád zaplatím! Odkud jsi? NODE na mapě nemáš? Pokud podle podobného NODE co jsem na mapě hledal jsi z PHA4?
Jinak máš- li ICQ tak moje je : 127472679 tel:723623521 .

Pokud budeš mít někdy trochu času měl bych pár otázek!
Jinak já jsem z PHA 8 Kobylisy, ale PHA 4 (krč,braník,lhotka,modřany) mi nedělá taky problém!! Myslím to vážně!
Budu ti možná připadat jako malý dítě, ale to je každý, který se o něco zajímá a chce to pochopit!

Old Post 28.05.2004 v 22:55
Ronny_Bleat je offline   Click Here to See the Profile for Ronny_Bleat   Find more posts by Ronny_Bleat     Click Here to Email Ronny_Bleat   Visit Ronny_Bleat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 6 

rada je nejlevnější investice :-)
Ostatně čtením tohoto fóra se dovíš podstatně víc, než ti tu napovídám. To je jen taková zaváděcí informace. Já čerpám rovněž z tohoto a je to celkem vzato jediná cesta, jak to poznat do všech podrobností. Z praktického hlediska je ale nejlepší najít nejbližšího kolegu , to už kvůli praktickému navázání na místní poměry, ty já nemohu odhadnout.

Old Post 30.05.2004 v 06:08
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

Ještě doplnění Příspěvek č. 7 

Odpovědi na toto téma jsou velice kvalitně zpracované... smekám klobouk. Ale ještě chci říct to,že tam nebylo řečeno o tom,že WIFI signál je někdy duchařina.To znamená ,že občas je na místech kde by to člověk nečekal.Stačí však změna o metr(uvažuji když není přímá viditelnost na AP) a už tam není. To je podobný případ i z panelákem. V archivu bylo již popsáno více témat o tom že mají signál i přes panelák. Jestli ten signál panelák obteče či ho prostřelí nebylo zjištěno,ale důležité zda ten signál je nezarušený a tudíž použitelný.Problém vyvstane třeba za půl roku,když si nějaký majitel bytu v paneláku usmyslí mít taky AP na střeše a zarušuje pak Tvá dosud dobře fungující vysílání a není s ním třeba možná domluva.Nemusí mít třeba ani AP stačí když je tam jako klient a vysílá širokou anténou.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 30.05.2004 v 10:18
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ronny_Bleat
Newbie

Registrován: 03.05.2004
Příspěvků: 36

Díky moc!!! Příspěvek č. 8 

Koupil jsem si knížku WI-FI je to tam super posané docela mě to zasvětilo do Wlan. Taky jsem ztratil to že wifi je super!! Je možná dobrá jen na ten sdílenej net a nebo na hraní her či firemní sí?!!! Ale na stahování dat to asi moc není... Ačkoli 11MB/s co jsou dnes hodně rozšířené Wifi karty vím že jsou i 54 a dnes i 100MB/s ale tohoto železa spousta lidí nemá, jelikož je i někdy dost drahé... Takže ještě z Wifi chvilku počkám, možná si postavím to AP a budu si jen tak testovat !!! jelikož k internetu mám jiné připojení... Ještě jednou všem díky za zasvěcení do WIFI!!!!
Ronny_Bleat

Old Post 02.06.2004 v 17:49
Ronny_Bleat je offline   Click Here to See the Profile for Ronny_Bleat   Find more posts by Ronny_Bleat     Click Here to Email Ronny_Bleat   Visit Ronny_Bleat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz