CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Ostrava - Dubina
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

Měření Příspěvek č. 33 

Xlibor byl u mě prověřit signál a z jeho všesměru je to na -81 dB. Přenosová rychlost z FTP se pohybovala mezi 50-90 kB / sec (podle toho, jak se mi třásla ruka ). Takže závěr - na koncový bod u mě to ještě stačí, na AP by byla u něj nutná směrová anténa (a karta). Jestli bude Kreo dělat AP, asi bych debatu o svem AP považoval za uzavřenou. Dvě takhle blízko sebe je pitomost.

Old Post 14.10.2003 v 09:54
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

APcka Příspěvek č. 34 

Zase takova pitomost delat dve apcka blizko sebe to neni - mluvilo se o tom vicekrat, a vzhledem k ruseni a propustnosti jednotlivych apcek nam nic jineho casem nezbude - meli bychom vytvaret sit slozenou z "mikrobunek" - proste APcko na kazdem kroku - vsesmerovky (lepe sektorovky) nemusi byt nijak silne a naopak muzeme pracovat pod stanovenym limitem. v Hrabuvce je spousta sitechtivych lidi - zacnou se objevovat az se nejake AP rozjede a rozkdikne se to - a na jedno APcko proste neni mozne povesit velke mnozstvi koncaku - pokud se sejde par stahovacu, tak AP a jeho paterni spoje budou permenentne pretizene - proto je jedinym resenim spousta paternich spoju, redundantni spoje a dobre rozlozeni klientu. To je mj. i duvod, proc by se na VSB nemeli pripojovat koncaci - protoze jeden stahujici koncak z APcka ukousne tolik jako nejaky paterni spoj pro polovicku site

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 14.10.2003 v 12:43
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

hodne AP? Příspěvek č. 35 

souhlas s rsafem, AP neni nikdy dost. I v zabrehu mame 2AP asi 70m od sebe. Jak psal Kreo - AP bude pouze, pokud si jej lide zaplati. Je to stejna situace jako u Tebe Dejvyde. Ty mas vyhodu proti Kreovi, ze jsi o min. 500 m blize jak ke mne, tak Xliborovi - tedy stavajici siti. Pokud by casem mela byt opticka linka na Hrabuvku, budete potreba oba. Neochota prispet na AP se casem zlomi. Lidi musej videt, ze to slape. Zarny priklad je Poruba. Hrabuvka a Dubina ma nevyhodu, ze tam uz rejzujou poda, teltech, erkor. Pokud v temi zasitovanem dome se snazis se pripojit k CZF, tak narazis na lidi, co nevi vocogo a divaji se na vlastni provize.

Old Post 14.10.2003 v 16:29
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 36 

stavet ap blizko sebe je sice dobra myslenka...ale je potreba pocitat s tim, ze je take treba je cimsi spojit...a pokud ve smeru ptp spoje budu mit 3 AP ktere mi ten spoj zrusi tak nastane chaos...wifi je pro takovou to infrastrukturu az moc nevhodne...a jinak co se tyce zatizeni ap, tak to snad jasne, ze admin takoveho AP zvazi situaci a nastavi rovnomerne rozlozeni pasma podle poctu klientu

Old Post 14.10.2003 v 21:11
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

APcka Příspěvek č. 37 

Uz jsem to resil na ICQ s RSAFem, ale tak na zamysleni: mame v Hrabuvce Erkor, Podu (ja dokonce vidim z baraku dve pody...), Teltech. Chytame tu (aspon ja) signal od Mgolema, Xlibora, Icemana, pravdepodobne Freenkyho a Fila. K tomu by melo pribyt AP Kreo a AP Dejvyd. Ja se ve wifi moc nevyznam, ale neni to trochu divoke? Roman argumentoval tim, ze nizko polozene AP Krea je v klidu a bude to "mikorbunka". No, uvidime. Uz shanim soucastky. Nakonec si asi tak jako tak do konce roku dam domu router na linuxu (at si za dlouhych zimnich veceru mam s cim hrat), takze kdyby se u me delalo AP, zas to bude pro koncaky levnejsi. BTW - nemate nekdo bezprizorni 626 pripadne velke sito 24 db? Na I4 maji karty skladem, ale za 2900... To at si je strci... Jo, Mgoleme, ja sice na Tebe a Libora vidim a jsem bliz, Kreo ovsem chyti Icemana a ma mnohem silnejsi signal nez ja od vas. Na Icemana mi stini sousedni baraky, mrchy Ale zkusim to rozkem!!!

Naposledy upravil Dejvyd 16.10.2003 v 09:43

Old Post 16.10.2003 v 09:40
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz