CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Ovislink WLA-5000AP a nefunkční internet
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lupo
Newbie

Registrován: 02.05.2003
Příspěvků: 4

Ovislink WLA-5000AP a nefunkční internet Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil lupo 17.08.2006 v 14:11

Old Post 17.08.2006 v 14:02
lupo je offline   Click Here to See the Profile for lupo   Find more posts by lupo   Click here to Send lupo a Private Message   Click Here to Email lupo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

AP v módu klient může pozlobit a patří k nejméně spolehlivým. Z praxe vím, že je vhodné používat raději přímého klienta ve formě třeba karty PCI. V partii C bych to viděl na obrácené použití AP a APklient. Předpokládám, že maska je 255.255.255.0 .
Zařízení Wifi různých výrobců si nemusejí zrovna padnout do spojení. Bývá tu problém. Laborujte s wifi a klidně zkuste nižší a pevnou rychlost.

Old Post 17.08.2006 v 15:30
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lupo
Newbie

Registrován: 02.05.2003
Příspěvků: 4

AP v modu klient Příspěvek č. 3 

Problem je v tom, ze AP v modu klient spolehlive chodilo 3 roky, jen to byl vyrobce D-link. Vymena probehla proto, ze se zvysuje zahustenost siti v pasmu 2,4 GHz. V teto siti spolu bezdratove nekomunikuji ruzna zarizeni jak je zrejme z prilozeneho obrazku ale jen stejneho vyrobce. Ruzna zarizeni jsou spojena jen "dratove" pres switch a v tom problem myslim nespociva ale mozne je vse :-) Maska podsite je nastavena tak, jak bylo vyse napsano.
Zkusim tedy prehodit v bode C klient a AP opacne...

Pouziti PCI karty je nemyslitelne pri vzdalennosti k antene cca 35 metru, tak jsem to mel v pocatcich teto site pred 3 roky...

Old Post 17.08.2006 v 16:02
lupo je offline   Click Here to See the Profile for lupo   Find more posts by lupo   Click here to Send lupo a Private Message   Click Here to Email lupo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 4 

a ještě jedna věc, v módu klient jsem musel laborovat se dvěma MAC adresami, pokud máte filtraci pomocí MAC.

Old Post 17.08.2006 v 16:30
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

chyba! Příspěvek č. 5 

Konfigurace:


INTERNET <-> AP CLIENT <->AP<>PC


NEBUDE fungovat - nedopingate se mimo svou masku
je to na delsi vysvetlovani, chyba je na strane klienta. ktery provadi preklad MAC adres na svou MAC a v teto konstelaci pak pakety nevi kudy se vratit zpet

Old Post 17.08.2006 v 16:48
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: chyba! Příspěvek č. 6 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 17.08.2006 v 18:15
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lupo
Newbie

Registrován: 02.05.2003
Příspěvků: 4

Vyřešeno - i když neuspokojivě Příspěvek č. 7 

Přesně to napsal JeT a ladarozan - bylo nutné dát AP do bodu B a v mém bodě C použít klienta, zcela jistě z toho důvodu, který JeT popisoval. Mrzí mě to, protože potřebuji ještě připojit jeden bod poblíž bodu C - pokud bych na střeše měl AP v módu AP - nebyl by to problém. Pokud bych použil wireless bridge (WDS) jak navrhuje cipis, tak to myslím nejde. Mrzí mě to zejména proto, že to se zařízením D-link bez problému fungovalo i opačně a když jsem do bodu C dal zkušebně AP 3COM, tak fungovalo dohromady jako klient i AP, na který se dal připojit ten další bod (tuším že to byl mod AP/REPEATER). Bohužel je tu v okolí na 13 kanálech 2,4 GHz cca 54 sítí a to mě nutí z pásma utéct. Když jsem tu sí? před třemi roky budoval, byly vidět 4 sítě.... :-( Chtěl jsem postupně všechny D-linky nahradit těmi Ovislinky, ale to bude asi problém. Pokud má někdo chu? nad tím zapřemýšlet a podívá se na obrázek stávajícího stavu a napadne ho jak tu sí? pokud možno levněji přesunout celou do 5GHz, budu vděčný. Předesílám že už mám koupené 3 ks Ovislink WLA-5000. Děkuji všem co mi tu pomohli, alespoň už ten internet běží :-)

Naposledy upravil lupo 17.08.2006 v 22:56

Old Post 17.08.2006 v 22:47
lupo je offline   Click Here to See the Profile for lupo   Find more posts by lupo   Click here to Send lupo a Private Message   Click Here to Email lupo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Vyřešeno - i když neuspokojivě Příspěvek č. 8 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 18.08.2006 v 07:35
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
12345
Newbie

Registrován: 25.08.2004
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 9 

muze jich mit ve WDS dokonce 7 ahalvne je opravdu od mod ap-client opravdu tranparentni. krom toho s nektyrym Firmwarem podporuje primo mod repeter ale rekl byhc ze je to k h......

Old Post 18.08.2006 v 09:10
12345 je offline   Click Here to See the Profile for 12345   Find more posts by 12345   Click here to Send 12345 a Private Message   Click Here to Email 12345     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lupo
Newbie

Registrován: 02.05.2003
Příspěvků: 4

WDS Příspěvek č. 10 

Nez jsem si koupil tyto zarizeni pro sebe, daval jsem je na spoj bod-bod vzdálenost presne 3 990 m. Kopirovani z PC pripojenych na switchi za obema AP jelo pri nastavenem outdoor kanalu 1 700 kb/s ( nevim presne jak se dela prepocet ale asi 20Mb/s ?) Pote, co si klientsky firmware usmyslel, ze pojede radeji na indoor kanalech (chyba firmware), klesla rychlost kopirovani na 1 300 kb/s. Pri spojeni pres WDS se ale takovych hodnot neda dosahovat ani vzdalene, ze?

Old Post 18.08.2006 v 12:49
lupo je offline   Click Here to See the Profile for lupo   Find more posts by lupo   Click here to Send lupo a Private Message   Click Here to Email lupo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: WDS Příspěvek č. 11 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 18.08.2006 v 13:02
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Re: AP v modu klient Příspěvek č. 12 

__________________

Old Post 19.08.2006 v 00:26
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Guzii
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 98

Příspěvek č. 13 

Old Post 29.08.2006 v 12:58
Guzii je offline   Click Here to See the Profile for Guzii   Find more posts by Guzii   Click here to Send Guzii a Private Message     Visit Guzii's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 14 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 29.08.2006 v 13:25
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Guzii
Newbie

Registrován: 30.09.2003
Příspěvků: 98

Příspěvek č. 15 

2. AP mi dorazí až zítra (mám tady bylo myšleno že budu provozovat).

ACK kalkulačku jsem opravdu nikde ve webovém rozhraní nenašel. V manuálu o ní není ani zmýnky. Našel jsem už vzoreček na výpočet tady na czf.

Mohli byste mi poradit co s ostatníma hodnotama?

Old Post 29.08.2006 v 15:19
Guzii je offline   Click Here to See the Profile for Guzii   Find more posts by Guzii   Click here to Send Guzii a Private Message     Visit Guzii's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 16 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 29.08.2006 v 16:37
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz