CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > TP-LINK TP-WL200+ vs. sí?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tauryii
Junior Member

Registrován: 07.05.2003
Příspěvků: 146

TP-LINK TP-WL200+ vs. sí? Příspěvek č. 1 

Hojky, mám doma sí?, switch, 4x PC a za switchem jsem měl taky tohle AP. Ale!


AP se konfiguruje přes www rozhraní, IP 192.168.1.1, já mám doma adresy 10.21.65.48-62, AP se odmítá najít po síti, nevidí ho ping, tracert nic. Když už se dostanu do nastavení tak ta mrcha nepamatuje co jí nastavím.

Dal jsem AP na opravu do i4, tam mi řekli, že je Ok. Takže chyba je někde u mě. Ale kde? Všechny compy jedou na Win2000,WinXP. Prosím poraďte, tohle je jediná brzda abych se připojil... Díky

__________________

Memento moris...

Old Post 10.10.2004 v 09:37
tauryii je offline   Click Here to See the Profile for tauryii   Find more posts by tauryii   Click here to Send tauryii a Private Message   Click Here to Email tauryii     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ads
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 2 

Od DHCP serveru dostáváš přiřazenou adresu 10.21.x.x, ale tvoje AP má stále adresu 192.168.1.1, takže ji nemůžeš vidět.
Na svém počítači si nastav natvrdo adresu 192.168.1.2 a masku stejnou, jaká je na AP (asi 255.255.0.0 nebo 255.255.255.0). Pak se dostaneš na AP a tam jej můžeš konfigurovat. Můžeš mu pak nastavit i IP adresu z oboru 10.21, aby bylo vidět i z adresy, kterou dostaneš přidělenou z Řepské sítě, ale to by ses musel domluvit s majitelem AP, na které se připojuješ, aby ti vyhradil pevnou IP adresu pro tvé AP. Adresy 10.21.65.x ti přidělil Wentasah.

ads

Old Post 10.10.2004 v 10:34
ads je offline   Click Here to See the Profile for ads   Find more posts by ads   Click here to Send ads a Private Message   Click Here to Email ads     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tauryii
Junior Member

Registrován: 07.05.2003
Příspěvků: 146

Příspěvek č. 3 

na no?asovi jsem samozřejmě dal IP toho AP+1 ale jak mám nastavit IP když si jí nepamatuje :( Nějak to půjde dík za info!!!

__________________

Memento moris...

Old Post 10.10.2004 v 10:40
tauryii je offline   Click Here to See the Profile for tauryii   Find more posts by tauryii   Click here to Send tauryii a Private Message   Click Here to Email tauryii     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tauryii
Junior Member

Registrován: 07.05.2003
Příspěvků: 146

Příspěvek č. 4 

je to stejný. Na první nalogování se přihlásí, jméno si změní. Sám provede restart a vleze zpět do nastavení. Když mu nastavím fix IP 10.21.1.19 přidělenou od Wenty, nastavím mu že bude fungovat jako DHCP server pro sí? doma, IP od 10.21.65.48 až do 10.21.65.49. Kliknu na ulož. Naběhne že vše bylo uloženo a tlačítko zpět (do nastavení) kliknu zpět. V tuto chvíli AP vytuhne nereaguje na ping, tracert nic. Restartuji AP, nic, Restartuji PC nic.

Tohle dělá i když je připojený do switche i k samotnýmu počítači. Tak nevím. Podle i4 je naprosto v pořádku, ale to mě huso kopni v čem je bota!

__________________

Memento moris...

Old Post 10.10.2004 v 19:25
tauryii je offline   Click Here to See the Profile for tauryii   Find more posts by tauryii   Click here to Send tauryii a Private Message   Click Here to Email tauryii     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ads
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 5 

Po změně IP adresy toho AP, uložení a jeho restartu musíš rovněž změnit adresu na svém PC (nebo ho restartovat, aby si z DHCP načetlo přidělenou adresu).
Máš správně nastavenou masku?
A záleží na tom, jak máš nastavené AP - podle mě bys vůbec nemusel nastavovat DHCP server - IP adresy by měli všeci dostat přiděleny od Wenty. No ale je to zase jistější, když by Wenta neběžel, tak můžete jet alespoň v rámci lokální sítě. Jen nezapomeň, že všechny použité adresy ti musí přiřadit Wentasah.

ads

Old Post 11.10.2004 v 07:04
ads je offline   Click Here to See the Profile for ads   Find more posts by ads   Click here to Send ads a Private Message   Click Here to Email ads     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz