CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > FreeBSD vs Linux
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ferda5
Newbie

Registrován: 09.03.2003
Příspěvků: 78

FreeBSD vs Linux Příspěvek č. 1 

Mam dotaz: Co by bylo lepší na router Pentium 166Mhz 64Mb RAM s jednou kartou Xi-626 a sítovkou? Připojil bych tak 20lidí a chtěl bych aby na tom běžel NAT, MAIL, FTP, Samba, IPFM, DHCP, SQUID, nejlíp i Apache a nějaký grafy zatížení sítě atd....

-- Linux -- nebo -- FreeBSD --

Old Post 22.10.2004 v 10:32
ferda5 je offline   Click Here to See the Profile for ferda5   Find more posts by ferda5   Click here to Send ferda5 a Private Message   Click Here to Email ferda5   Visit ferda5's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 2 

to zavani flamem
dej tam to, cemu rozumis (coz asi nicemu, podle dotazu), pripadne to, co umi nejakej kamarad, pripadne to, ci logo se ti bude libit vic.

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 22.10.2004 v 18:27
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 3 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Naposledy upravil Clock 22.10.2004 v 21:48

Old Post 22.10.2004 v 21:29
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 4 

Ja placnu FreeBSD protoze sem s tim pri sitovani prisel do styku jako s prvnim a ma ve znaku dablika. Ale kdyz to po case srovnam tak to vyjde uplne nastejno. Mozna mi prijde ze je FreeBSD o neco efektivnejsi pri sitych aplikacich nez treba Debian, ale fakt jen mozna.

(tento prispevek nema zadnou informacni hodnotu a je tedy zcela zbytecny)

__________________

OUT OF SERVICE

Naposledy upravil =PJ= Azzie 23.10.2004 v 11:59

Old Post 23.10.2004 v 11:55
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 23.10.2004 v 16:32
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 6 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 24.10.2004 v 08:38
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 7 

vetve FreeBSD AFAIK nejsou, je tu OpenBSD, NetBSD a FreeBSD. nebo myslis jednotlive verze?

Clocku, myslis, ze specifikace je fakt na projektu nejdulezitejsi? ok, najdi mi prosim specifikaci osobniho automobilu Skoda Felicia...

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 24.10.2004 v 10:30
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 25.10.2004 v 20:50
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 9 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 26.10.2004 v 12:59
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 10 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 26.10.2004 v 16:02
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 11 

Radíte mu sice hezky, ale asi k ničemu.

Dle vlastních zkušeností mu tam to, co chce, rozumně nepojede, ani kdyby si tam dal DOS ...
Mám to samé (akorát 128MB a bez WiFi, zato 5x NIC) a Apache je nic moc, grafy HotSanic (perl) jsem musel poupravovat, aby to vůbec chodilo. Sambu mám, ale po lanu nevytáhnu víc než cca 1MB/s a v tu ránu je server nepoužitelnej. Jinak už je na něm pouze firewall s shappingem a FTPko.
Několikrát týdně se chystám ho vyhodit ...

Old Post 26.10.2004 v 17:07
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 12 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 26.10.2004 v 17:15
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 13 

To by mě zajímalo co.

Kernel je probranej a zkompilovanej. Démoni taky.
Vytíženost (když odmyslím ten HotSaNIC) nula nula nic. Ale víc to prostě nejede ...

Ani HDparmem jsem nenaměřil o moc víc, než z toho fyzicky dostanu. Poladit jsem to zkoušel. PIO je PIO ... Přitom ty disky nejsou žádné šunky, relativně nové (i když na typ si teď nevzpomenu).

Možná dost problémů taky dělají sí?ovky. Až na ISA 3Comu to je samý RTL8139C,D ...

btw, "něco asi děláš blbě", to mě může akorát vytočit ... taky jsem si to myslel, ale nejde to. Hrabal jsem se v tom dost dlouho. Ale za nějakého guru se, pravda, nepovažuju.

Old Post 26.10.2004 v 17:26
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 14 

ja vim treba to, ze z nejaky 166MHz se da naprosto bez problemu sambou vymacknout neco kolem 4MBytes/sec, a to je na druhy strane orezavatko. zkus zahodit ISA sitovky a dat tam PCI.

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 26.10.2004 v 21:04
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 26.10.2004 v 22:42
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 16 

__________________

Old Post 26.10.2004 v 22:45
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz