CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > D-Link 614+ a Askey RTW020
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 1 

Nemate nekdo zkusenosti s jednim ci druhym acces pointem? Zkousim je zapojit proti sobe a naprosto nereagujou.

Ten Askey ma umet mod AccesPoint Client, kdyz ho tak nakonfiguruju, tak po mne chce BSS, coz jsem pochopil jako MAC toho druhyho acces pointu. Ani tak to nefunguje.

Dale mam dotaz, jak nakonfigurovat protokol TCP/IP. Kdyz pridelim acces pointu nejakou IP adresu, mam ji potom zadat jako vychozi branu? Nebo ji vubec nepouzivat?

Gog.

Old Post 01.11.2002 v 22:32
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
doktor1
Newbie

Registrován: 10.09.2002
Příspěvků: 69

Příspěvek č. 2 

jeden musis pustit jako AP a druhy jako AP client

pak musis do obou zadat MAC adr protejsku


Askey mi nejel jako AP client dokud jsem mu nevlozil MAC do seznamu povolenych. Pak to obzivlo a jelo to.

Ale nezkousel jsem to proti D-link ale proti Planet.


Zdar Doktor

__________________

Doktor1 drive Doktor

Old Post 01.11.2002 v 22:46
doktor1 je offline   Click Here to See the Profile for doktor1   Find more posts by doktor1   Click here to Send doktor1 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 3 

Old Post 01.11.2002 v 22:57
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
doktor1
Newbie

Registrován: 10.09.2002
Příspěvků: 69

Příspěvek č. 4 

Zkousel jsem to tak ze Planet delal AP a Askey AP clienta

IP adresy obou musi byt z jedne site. Pokud pouzijes staticke adresy. Nebo pustis na AP DHCP a klienty prepnes do rezimu DHCP a AP jim IP prideli dynamicky pri prihlaseni. Ale konfigurace IP siti je na delsi povidani.

Spis napis co konkretne potrebujes a jak by to melo chodit a nekdo ti tu urcite poradi.


Zdar D.

__________________

Doktor1 drive Doktor

Old Post 02.11.2002 v 10:50
doktor1 je offline   Click Here to See the Profile for doktor1   Find more posts by doktor1   Click here to Send doktor1 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtas
Junior Member

Registrován: 02.10.2002
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 5 

Hele a jina vec: Kdyz budu mit AP D-link na strese , ja do nej zapojenej ethernetem, vsesmerovou antenu, budu moc byt pripojen dal a budou se na me moci pripojit i ostatni po WI-fi? Pripadne kdyz tam pred ten RJ45 sopunu jeste switch tak pobezi to na vsechny pripojeny pocitace(wifi i ethernet)?

Ja si myslim, ze by melo, ne?

Old Post 02.11.2002 v 13:23
Vojtas je offline   Click Here to See the Profile for Vojtas   Find more posts by Vojtas   Click here to Send Vojtas a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 6 


Tak to by mne take zajimalo, zdali mohu rovnou do tech
sofistikovanejsich AP (co maji ethernetove rozhrani vyvedene
pomoci RJ45 - treba Microne SP912) pripojit switch.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 03.11.2002 v 03:32
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 7 

No nechápu proč by to nemělo připojit na switch.
Já mám d-link AP 900+ a mám ho normálně připojenej na switch.

Honza

__________________

Honza Kynčl

Old Post 03.11.2002 v 12:12
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 8 

Old Post 03.11.2002 v 12:15
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 9 

Old Post 03.11.2002 v 12:21
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 10 

Jsně jsem z Prahy /Praha 1/ Planning Node Earl.

Ten AP jsem v režimu klienta nezkoušel a můžem to prubnout.

Přímej emajl na mne je kyncl@kyncl.org

Jinak mam DWL900+ AP a PC card WDL650+ běží to 22Mbps.

Honza

__________________

Honza Kynčl

Old Post 03.11.2002 v 12:29
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Faust
Newbie

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 34

D-Link DWL-900AP+ AirPlus Enhanced 2.4GHz Wireless Access Point Příspěvek č. 11 

Cau,
rad by jsem se zeptal jestli mate zkusenosti s D-Link DWL-900AP+ AirPlus Enhanced 2.4GHz Wireless Access Point. S novym firmwarem dokaze pry fungovat jako Bridge. Ale ma jenom jeden vystup na antenu. Ja bych ho chtel pouzit na prijem i odeslani.
Diky za info.
Faust

Old Post 12.11.2002 v 09:22
Faust je offline   Click Here to See the Profile for Faust   Find more posts by Faust   Click here to Send Faust a Private Message   Click Here to Email Faust   Visit Faust's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 12 

No umí ale jen s dalším AP od d-linku mas na vyber 900+ nebo 614, takze celkem na hovno.

Honza

PS:Nesnasim kdyz si firma udělá navzdory existujicim standardum svoje zasrane proprietarni reseni

PPS: Jinak AP900+ s tim 2.3firmware je podle mne uz zbavena toho budu s TFTP

__________________

Honza Kynčl

Old Post 12.11.2002 v 10:06
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
digipetr
Newbie

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 65

Question Příspěvek č. 13 

na vzdory jakému standartu???????
Ty nějaký znáš?

O režim Bridge není ve standartu ani zmínka ale výrobci jej přece jen dělají, jenže každy po svém a tak musíš používat zařízení od stejné fy aby to fungovalo.

Old Post 12.11.2002 v 20:46
digipetr je offline   Click Here to See the Profile for digipetr   Find more posts by digipetr   Click here to Send digipetr a Private Message   Click Here to Email digipetr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 14 

Ok asi jsem přestřelil režim Bridge jsem četl v návrhu specifikace není to tedy norma jak jsem mystifikoval.

Jinak firme D-link nemám za co omlouvat protože jejich support stojí opravdu za hovno a nové release firmware je zoufalé pomalé.

Jinak AP v režimu klient /již definováno standardem/ má velké problémy s některými AP jiných výrobců. Zkoušel jsem to s Planetem .... :(((

PS: Planet má sice taky suport na hovno, ale prý alespoň dodržuje standardy.


Honza Kynčl

__________________

Honza Kynčl

Old Post 13.11.2002 v 08:10
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

Příspěvek č. 15 

Muze mi tady nekdo kdo ma DWL 900AP+ koupeny v CR poslat nasledujici soubory:

eeprom.dat
config.img
normal.img
mac.dat
rom.dat
wtune.dat

potrebuju zjistit jak muzu AP zakoupeny v USA prepnout tak a by na nem jelo 13nact kanalu

Old Post 13.11.2002 v 15:46
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

DWL900+ Příspěvek č. 16 

Volal jsem na d-link .cz coz je nejaky jejich autorizovany prodejce a tam mi rikali, ze produkty d-link umi jet jako klient proti d-link APecku kdyz tam v nazku maji pismeno R nevim co tim chtel rici - je to fakt asi jejich proprietarni shit. Nekdo mi psal, ze i-tec v rezimu klient jede. A neni drahej. Akorat nevim, kolik mac adres dokaze nabridgovat, mozna ze vsechny ale nejsem si jistej. To by se muselo vyzkouset, pac on by se musel za kazdou mac adresu na likalni TP siti tvarit jako jinej konmcovej uzel (vcetne tech blbin v wifi protokolu atak).

Jetsli hces byt nejak (k apeckU) pripojenej a zaroven byt apecko pro dalsi, potrebujes bud 2 krabice (jeden pro uplnik a druhy v modu AP) a nebo pocitac - bridge ci router, nebo APecko co ma v sobe sachtu na dalsi mikrovlnnou jednotku (pcmcia) coz je ale jiz lepsi resnei tak >10 az 15kkc

Old Post 14.11.2002 v 00:32
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz