CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
1234567 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Thumbs up Příspěvek č. 1 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 10.04.2002 v 13:47
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 2 

Skvělé zařízení. Chtěl bych se zeptat, jaké jsou přibližně náklady na konstrukci jednoho kusu ? Byl bys ochoten případně nějaký za úplatu vyrobit ?

Old Post 11.04.2002 v 14:35
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

Lightbulb vyroba ronji Příspěvek č. 3 

Jsem ochoten se podilet na kusove profi vyrobe ronji.
Ne na kseft, ale ze zajmu. Samozrejme na tom nemuzu vyhladovet. Cim muzu prispet? Technicka dokumentace - komplet na zadani vyroby mechanickych dilu, desek plosnych spoju. Dale kontakty na dilny, ktere dily udelaji. Atd, predstavuji si moznost. Dodavat za cenu materialu, stavebnici, nebo nejaky peniz sestaveny komplet.
Jakub Ladman

Old Post 11.04.2002 v 18:29
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 4 

ladmanj > Skvělé. Mohl bys prosím napsat více ? Mám informaci, že díly na dvě Ronji 10m stojí asi 3000, což je perfektní cena - na krátké vzdálenosti (propojení mezi domy) to vyjde cenově i výkonově daleko lépe nežli mikrovlny, a dovedu si představit, že nabídka podobného zařízení umožní propojení se mnoha zájemcům. Bylo by super, kdybys mohl zjistit více, co se týče například možnosti stavebnice či výroby kompletního zařízení. I kdyby stál jeden spoj třeba 5-6 tisíc, furt lepší než 20 za mikrovlnnej .

Old Post 12.04.2002 v 14:32
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Cena / vyroba Příspěvek č. 5 

Bohuzel vyrobit to nemuzu, protoze jednak nemam vubec cas, a jednak to zabere hodne casu to vyrobit. Kdyby se mel zaplatit ten cas tak by to
vyslo fakt priserne draho - ani nechtejte vedet jak. Ronja je vhodna leda aby si ji clovek stavil sam. Ale snazil jsem se navod udelat aby to podle tech pokynu byl schopen postavit clovek se zakladnim technicko/elektronicko/mechanickym povedomim. Co se tyce ceny za material, tu odhaduju tak na 3000 korun na jednu linku (1500 za jednu Ronju).

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.04.2002 v 20:53
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Zrcadla na pul cesty Příspěvek č. 6 

Ronja ma jednu bezva vlastnost - da se delat pasivni retranslace pomoci
obycejneho zrcadla co si clovek necha uriznout u sklenare a namontuje
na bod ktery je videt z obou mist. Daji se tak prekonat i nektere trasy
co nemaji primou viditelnost.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.04.2002 v 21:02
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 7 

Chtěl bych se zeptat na nějaké podrobnosti ohledně Ronji, jaký nejdelší spoj se vám s ní podařil udělat ? Jaká je reálná propustnost v kbytes/sec ? A ještě, říkáš, že stavba je náročná na čas, co je zde nejobtížnější ? Výroba krytu a instalace optiky, nebo elektronika ? Na kolik hodin odhaduješ její stavbu ?

Old Post 13.04.2002 v 11:12
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 8 

Old Post 13.04.2002 v 15:16
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Vlastnosti Ronji Příspěvek č. 9 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 13.04.2002 v 19:54
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 10 

landmanj > Dobré zprávy. Na mě můžeš počítat tak se 4mi kusy Ronji, myslíš, že bys je byl schopný za nějakou tu kačku rovnou zkompletovat ? Každopádně určitě si vemu alespoň plošňáky, myslím že se určitě najdou i další zájemci. Procházel jsem katalogy, za 1500 se dá sehnat docela luxusní venkovní kryt na kameru i s vytápěním, to by možná nebylo špatné řešení krytu... Samozřejmě půjde postavit něco levnějšího.

clock > super, rychlost je fakt dobrá. Chtěl bych se zeptat ještě na tu vzdálenost, to je odvislé od použité optiky, nebo svítivosti vysílací diody ? Jakou optiku používáte ? Jsou nějaké zkušenosti s laserovými diodami ?

Old Post 14.04.2002 v 18:08
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Parametry Příspěvek č. 11 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 15.04.2002 v 13:06
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DFox
Newbie

Registrován: 04.05.2002
Příspěvků: 16

Dosah Příspěvek č. 12 

Jak moc realny je ten dosah 1km?

__________________

--
Aleš "DFox" Hakl
dfox@dfox.org
http://www.dfox.org

Old Post 04.05.2002 v 23:35
DFox je offline   Click Here to See the Profile for DFox   Find more posts by DFox   Click here to Send DFox a Private Message   Click Here to Email DFox   Visit DFox's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slavo
Newbie

Registrován: 06.05.2002
Příspěvků: 1

Pripojenie Příspěvek č. 13 

Chcel by som len vediet ako je ronja pripojena k PC lebo ako viem tak ani na seriovom porte a ani na Irda porte nespravim 10Mbit/s.

Old Post 06.05.2002 v 14:01
Slavo je offline   Click Here to See the Profile for Slavo   Find more posts by Slavo   Click here to Send Slavo a Private Message   Click Here to Email Slavo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 14 

Slavo > nez se zeptám, tak hledám. Kdybys navštívil domovskou stránku Ronji (v prvním příspěvku od Clocka), zjistíš že se připojuje přes sí?ove rozhraní AUI, mají jej starší sí?ovky a huby...

DFox > to? otázka pro Clocka, ovšem ani on tak daleký spoj nedělal. Postav a zjistíš, každopádně s dobrou optikou nevidím problém v ještě delší vzdálenosti.

Old Post 06.05.2002 v 14:23
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Arrow Ronja - pripojeni do PC, max. vzdalenost Příspěvek č. 15 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 06.05.2002 v 16:30
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hufhendr
Newbie

Registrován: 06.05.2002
Příspěvků: 21

Příspěvek č. 16 

Mám kamaráda ve Vršovicích, máme přímou viditelnost, ale vzdálenost mezi námi je cca 3km. On nemá možnost jak se rozumně připojit k Internetu, já připojení mám. Uvažovali jsme o nějakém laserovém spojení. Dá se v našem případě uvažovat o zařízení Ronja?
Dá se Ronja "natuningovat" na 3km?

Old Post 06.05.2002 v 16:47
hufhendr je offline   Click Here to See the Profile for hufhendr   Find more posts by hufhendr   Click here to Send hufhendr a Private Message     Visit hufhendr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz