CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kuty
Junior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 122

Question Ronja na sloup? Příspěvek č. 97 

Hola,

Vcera jsem jako obvykle sel peso prez kopec ze sousedni vesnice a pri te prilezitosti jsem obhlizel viditelnost. Pripada me, ze z toho kopce by se daly docela dobre propojit tri sousedni vesnice ronjou. Byl by to dobry nod... Premyslel jsem o nejakem jednoduchem a levnem reseni a napadlo me pouzit betonovy sloup, jaky se uziva na tahani elektriky. Bylo by to pro Ronju dost stabilni?

Old Post 28.06.2002 v 18:11
kuty je offline   Click Here to See the Profile for kuty   Find more posts by kuty   Click here to Send kuty a Private Message   Click Here to Email kuty     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Ronja a jak na ni...? Příspěvek č. 98 

Ahoj,
tak uz jsem dostavel Ronju a kdyz jsme ji zkouseli, tak nefacha :-((((((((((((
Myslim si, ze postaveny to mam slusne, studenaky tam nejsou, je to v plechovejch krabickach a stejne prd.
Takze pokud je tady kdokoliv, komu to chodi,tak budu vdecny za kazde "nakopnuti" tim spravnym smerem, kde hledat chybu a na co se podivat. Pripadne v cem by mohla byt buga.
Diky Ondra

Old Post 28.06.2002 v 21:26
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

modulace ronja Příspěvek č. 99 

napadla me kravina, co pouzit pro LED diody (tak do tech 10 MHz) vicestavovou modulaci na baud, tedy fazovou (treba 8 fazi) nebo 64 ci 256 QAM (:-))

sice to kdvuli ruseni asi bude spatny, ale jen by me zajimal nazor lidi co jsou v tyhle modulaci trochu vic in, ja jsem telekomunikace nedelal tak nemam tuchy jak moc problemu by s tim bylo (a zvlast pres optiku). Asi je to kravina...

BTW pro clocka, na tom 100 mbitu je 4/5 kodovani musi se to nejdriv prevezt z toho TP pres trafo a pak to jeste nejakym IC (nasel jsem ho) zpracovat aby to zase davalo NRZI modulaci? Na TP je totiz 3 urovnova modulace kvuli biasu aby byl nulovej (AFAIK)....

A jeste pitomejsi otazka, nete nekdo jaky napetovy urovne jsou na tech trafech k ethernetovym sitofkam? Ja na TP kabelu nameril rozkmit 100 mV, ale asi je to spis proudovy nez napetovy....

Old Post 29.06.2002 v 01:47
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Ronja na sloup? Příspěvek č. 100 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 29.06.2002 v 07:48
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Ronja a jak na ni...? Příspěvek č. 101 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 29.06.2002 v 07:50
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: modulace ronja Příspěvek č. 102 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 29.06.2002 v 07:57
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Post Cena a narocnost Příspěvek č. 103 

Tak jsem pocital nozicky vsech soucastek v jednom kompletnim zarizeni Ronja 10M metropolis a vyslo mi 439 nozicek.

Je tam celkem 61 odporu (po 0.8Kc) a 66 kondenzatoru (po zhruba 1.8Kc), zbytek jsou polovodice. Celkem to vcetne pocinovanych krabicek a gumovych pruchodek vsechno stoji v GM maloobchodne s DPH 440Kc.

Na svod k Ronje se da pouzit kabel RG-MD719 (MC 8Kc/m, VC 6Kc/m), kterej je uz dvojitej od vyroby takze metr svodu cloveka prijde na 8Kc. Svod muze bejt 30-50m takze nemusi bejt router u anteny.

Na vytapeci svod (ktery nevede az k pocitaci ale jen k nejblizsi zasuvce) staci jakakoliv podradna tenka dvoulinka ktera stoji nekolik malo Kc/m a koupi se v kazdym elektrikarstvi, nebo zvonkovy drat apod.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 30.06.2002 v 15:22
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Co použít větší počet LED ? Příspěvek č. 104 

Předně musím pogratulovat Clockovi a spol ke geniálnímu řešení, ronja je bomba.

Moje (laická) otázka zní: Nebylo by lepší namísto laserových LED s vysokým výkonem použít víc běžných (třeba ono laserové ukazovátko), řekněme dvě, tři, namířené na jeden přijímač ? Složitost ani cena by tím myslím neutrpěla. A zadalší: Nedaly by se jako zářič využít takové ty lasery co se používají na diskotékách ?

Old Post 30.06.2002 v 16:54
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Co pouzít vetsí pocet LED ? Příspěvek č. 105 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 30.06.2002 v 20:19
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LiTinOveWeedle
Zastupce cloudu 10.98

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 106 

Máte prosím někdo tiš?áky na ronju? můžete mi poslat - image pro fotocestu, nebo můžu od někoho koupit hotové tiš?áky? Případně se podílet na jejich hromadném objednání? Objevil jsem při čtení tohohle článku nějaké zmínky o chybách - jsou ty tiš?áky odzkoušené?

Díky Litin

Old Post 30.06.2002 v 21:18
LiTinOveWeedle je offline   Click Here to See the Profile for LiTinOveWeedle   Find more posts by LiTinOveWeedle   Click here to Send LiTinOveWeedle a Private Message   Click Here to Email LiTinOveWeedle   Visit LiTinOveWeedle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

Exclamation laserova LED z ukazovatka Příspěvek č. 107 

Z mé asi trojnasobné zkušenosti, mají LED z laserových ukazovátek životnost jen řádově desítky hodin.
Jakub

Old Post 30.06.2002 v 21:19
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LiTinOveWeedle
Zastupce cloudu 10.98

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 108 

Ahojky,
nejsem moc schopný elektronik, ale mému technickému myšlení ušlo proč má Ronja dva tubusy zvláš?. Napadá mě asi takovéhle zjednodušení - dva tubusy spojené k sobě v jednom držáku - asi takhle (oo), vpravo vysílač vlevo přijímač na druhé straně přesně obráceně. Bude o jedno pracné zaměřování méně a bude se i lépe a rychleji upevňovat na místo určení. Brání takovému řešení něco?

Pro tvůrce Ronji - pro delší vzdálenosti doporučujete spíš Fressnelky z A4 tj průměr 210mm nebo čočky z projektorů? (nevím jak jsou velké, ale odhaduji že budou mít lepší optické parametry než kus plast mezi dvěma kusy skla :-) )

Díky Litin

Old Post 30.06.2002 v 21:34
LiTinOveWeedle je offline   Click Here to See the Profile for LiTinOveWeedle   Find more posts by LiTinOveWeedle   Click here to Send LiTinOveWeedle a Private Message   Click Here to Email LiTinOveWeedle   Visit LiTinOveWeedle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 109 

Já to pochopil tak, že pokud se použije laserová LEDka, tak jeden tubus odpadá a stačí mi jen nějaký pididržák s tou LEDkou (třeba i jako součást toho přijímacího tubusu). Nebo jsem to pochopil blbě ?

Old Post 30.06.2002 v 22:05
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: laserova LED z ukazovatka Příspěvek č. 110 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 30.06.2002 v 22:18
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 111 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 30.06.2002 v 22:22
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 112 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 30.06.2002 v 22:24
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:55.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz