CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
god_mars
Newbie

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 33 

Ten navod je jen anglicky? Jestli jo tak to si moc nepoctu.

Old Post 14.05.2002 v 19:41
god_mars je offline   Click Here to See the Profile for god_mars   Find more posts by god_mars   Click here to Send god_mars a Private Message   Click Here to Email god_mars     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Jak triformova Ronja vypada? Příspěvek č. 34 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 15.05.2002 v 10:15
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Příspěvek č. 35 

Old Post 17.05.2002 v 10:10
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mickey
Newbie

Registrován: 17.05.2002
Příspěvků: 30

dotaz Příspěvek č. 36 

Lidicky, chci se zeptat: O RONJE jsem se dozvedel nedavno a pac jsem v elektronice nezrucny...no, proste je nekdo ochoten to vyrobit?
Potreboval bych 2ks....
Za jakekoli info diky!!!

Mickey

Old Post 17.05.2002 v 21:19
Mickey je offline   Click Here to See the Profile for Mickey   Find more posts by Mickey   Click here to Send Mickey a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Exclamation Vylepseni Ronji 10M Metropolis Příspěvek č. 37 

Provedl jsem opravu zapojeni vysilace. Byla tam buga, ktera
zpusobila za urcitych podminek (zavada na kabelu, starnuti stabilizatoru) rozkmitani, rozsviceni diody naplno a jeji spaleni.

Taky jsem vymyslel jednoduchou modifikaci drzaku aby mel
deluxe jemne stelovani. Bude tim padem vhodny i pro laser.
Jak s laserem tak s diodami by melo jit komunikovat na vetsi
dalku protoze paprsek bude moci byt zameren vzdy naprosto exaktne a opakovatelne.

Az nekdo budete neco stavet, reknete mi, dam to na stranku.
Ted nemam cas to vsechno prekreslovat.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 29.05.2002 v 19:24
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Re: Vylepseni Ronji 10M Metropolis Příspěvek č. 38 

Ja ji tedka stavim, ale momentalne krachuji na tom, ze nikde v Praze nemuzu sehnat ty vysilaci LEDky a do zahranici se mi o ne nechce psat....
Ondra

Old Post 30.05.2002 v 19:25
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Re: Vylepseni Ronji 10M Metropolis Příspěvek č. 39 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 30.05.2002 v 20:31
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Xaver
Newbie

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 6

Plosaky help Příspěvek č. 40 

Nedari sa mi vytlacit tie plosaky pre Ronju v aktualnej velkosti. Nemohol by niekto pomoct?
Ak by to mal niekto aj v Eagle bolo by fajn.
Xaver@punkass.com

Old Post 04.06.2002 v 21:02
Xaver je offline   Click Here to See the Profile for Xaver   Find more posts by Xaver   Click here to Send Xaver a Private Message   Click Here to Email Xaver     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 41 

Mam takovy tuseni,ze i kdybys tam dal nejakou fakt vykonnou LEDku (treba luxeon - 5W!!!) a usmernil to do paprsku,mel bys problemy s upevnenim,protoze by se to asi dost klepalo...

Old Post 12.06.2002 v 18:19
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

klepani s Luxeonem Příspěvek č. 42 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.06.2002 v 18:47
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 43 

Old Post 13.06.2002 v 00:17
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 44 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 13.06.2002 v 12:50
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
month
Newbie

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 58

VÝKON LASERU Příspěvek č. 45 

Matně si vzpomínám, že lasery (od doby He-Ne) jsou děleny do tříd podle výkonu a označovány. Tuším, že do 1mW CAUTION a nad DANGER. Určitě není nejlepší nápad, pouštět si na sítnici monochromatické světlo vyššího výkonu. Píši to proto, že by mě zajímalo, jestli nemůže být problém s nějakým úřadem při použití velkého výkonu (za mlhy je neoddiskutovatelně vidět paprsek).

(S ohledem na vlastní nevydařenou polohu budu možná muset sáhnout po výkonné optice).

Když jsem stál na střeše a díval se na Ďáblice, tak letěl nad Prahou vrtulník POD! pomyslným paprskem a natolik blízko, že přes vyzařovací úhel v řádu jednotek mrad (nebo méně) by určitě nebylo nic příjemného, kdyby se pilot zahleděl do zdroje záření. Pravděpodobné to moc není, ale...

__________________

MONTH - Praha 6 - Vokovice

Old Post 15.06.2002 v 11:56
month je offline   Click Here to See the Profile for month   Find more posts by month   Click here to Send month a Private Message   Click Here to Email month     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: VÝKON LASERU Příspěvek č. 46 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 15.06.2002 v 14:14
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 47 

Ale ten adrysek to provozuje bez rozsirovace a pry mu to spolehlive fungovalo i za prudkeho deste.ale souhlasim s tim,ze kdyz nejaka kapka vody protne paprsek,asi ho pekne "poladi". K tomu pilotovi.Byt to 20mW,tak stacej radove setiny sekundy na trvale poskozeni zraku! Proste dvacetkrat min,nez s 1mW....ale pravda je,ze nejaky objektiv z fotaku za par supu to napravi a navic umozni pohodlne nastaveni divergence i lepsi stabilizaci. Otazka je,co na prijimaci strane. Nejlepsi (treba na 3-5km) by byla velka melka kvalitni parabola nebo velka cocka.Oboji se ale spatne shani a stoji dost penez.

Old Post 15.06.2002 v 18:46
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 48 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 15.06.2002 v 19:40
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:25.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz