CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > D-Link DI-624+ a D-Link DWL-2000AP
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xxpaja
Newbie

Registrován: 10.07.2006
Příspěvků: 6

Question D-Link DI-624+ a D-Link DWL-2000AP Příspěvek č. 1 

Dobrý den mám dotaz, chtěl bych si pořídit připojení k internetu přes ADSL a pomocí routru a AP D-Link DI-624+ nasdílet připojení a klienti by měli AP D-Link DWL-2000AP v režimu client.Má někdo zkušenosti s těmito výrobky?
Bylo by lepši kdybych měl router samostatnej a všechny AP by byly d-Link DWL-2000AP?
Někde jsem četl že d-Link DWL-2000AP jsou stabilní jen v režimu bridge.
Ale zas mi bylo doporučeno kdo dělá bezdráty s těmito zařízeními, že jsou to bezproblémové zařízení a běhaj v pohodě. Tak si nejsem jistý komu mam věřit?Děkuji za odpovědi

Old Post 07.08.2006 v 23:13
xxpaja je offline   Click Here to See the Profile for xxpaja   Find more posts by xxpaja   Click here to Send xxpaja a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: D-Link DI-624+ a D-Link DWL-2000AP Příspěvek č. 2 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 08.08.2006 v 06:34
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RPELKA
Member

Registrován: 19.02.2003
Příspěvků: 331

to XXPAJA Příspěvek č. 3 

jo,jo, dalsi pseudo ISP.
Nezbude ti nic jineho nez to risknout, nakoupit a pak uvidis jak to bide fungovat.....
kdyz uz nejsi schopnej si najit prislusne informace na NETu sam.

Old Post 08.08.2006 v 07:56
RPELKA je offline   Click Here to See the Profile for RPELKA   Find more posts by RPELKA   Click here to Send RPELKA a Private Message     Visit RPELKA's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkcinik
Newbie

Registrován: 29.04.2005
Příspěvků: 35

Ale, ale panove Příspěvek č. 4 

Kazdej nekdy a nejak zacinal. A zrovna DLinky nejsou vec ke ktere by vsude bolo spousty komentaru, A kdyby to bol zacinajici ISP tak se nebude ptat na ADSL, ale na BlueeeTone

Old Post 08.08.2006 v 16:13
jkcinik je offline   Click Here to See the Profile for jkcinik   Find more posts by jkcinik   Click here to Send jkcinik a Private Message   Click Here to Email jkcinik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxpaja
Newbie

Registrován: 10.07.2006
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 5 

Jen jsem chtěl vědět jestli s těmito zařízeními nemá někdo nějaké zkušenosti! na netu jsem hledal všude možně ale nic pořádného jsem nenašel!taj jsem si řekl že zkusim napsat sem ale jak vidim tak tu jsou velice ochotní lidé. Kritizovat to umí každý ale poradit to už je horsí! Aspoň někdo se mě zastal diky jkcinik

Old Post 08.08.2006 v 22:17
xxpaja je offline   Click Here to See the Profile for xxpaja   Find more posts by xxpaja   Click here to Send xxpaja a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 6 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 08.08.2006 v 22:47
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkcinik
Newbie

Registrován: 29.04.2005
Příspěvků: 35

Cipis ma pravdu Příspěvek č. 7 

Teda spon v tom, ze mas pouzit osvecene a zname prvky WL-5460, pripadne s modulem APPro. Hodit si zvlast router je taky dobrej napad. V podstate bych to bejt tebou postavil cely na WL5460 Usetris si spoustu prace s laborovanim a pokud to nehces rozstrelovat v 5Ghz tak je to asi nejlepsi volba. Spis budes resit problem s rozumnym pridelenim pasma. Hlavne upload. Ja osobne pouzivam linux takze nevim jakou krabicku na Bandwith. Ale kdyz to treba udelas na APPro tak to budes mit z jednej vody na cisto. A pri cena WL5460 kolem 1000 bez dph.

Old Post 09.08.2006 v 09:10
jkcinik je offline   Click Here to See the Profile for jkcinik   Find more posts by jkcinik   Click here to Send jkcinik a Private Message   Click Here to Email jkcinik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxpaja
Newbie

Registrován: 10.07.2006
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 8 

Ale tak nějaky detajly snad nevadí?ze si pořídím to není uplně jisté!klienty jsem myslel kamoše co by byli na sí? připojeni. Už je mam obědnaný takže to s ními vyzkouším. Poradil mi to co dělá bezdrátové sí?e tak mu budu věřit.O Ovislinkách jsem slyšel že to jsou levný šmejdy, když říkáte že jsou bezproblémový tak to asi bude pravda ale škoda že jsem to nevěděl dřív.Jinak diky za doporučení.

Old Post 09.08.2006 v 23:18
xxpaja je offline   Click Here to See the Profile for xxpaja   Find more posts by xxpaja   Click here to Send xxpaja a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

Příspěvek č. 9 

Zdravím, já používám D-Linky jenom na bridge (DWL-900+) = nepřekonatelný v ,,b,, Ted mám jednoho D-linka (DWL-900+) jako klijenta a zaním 11PC zatím to jede, je to proti OEM Ovislinku. Při plném zatížení letí ping do stovek až tisíců ...

Na klijenty použivat WRT311, Ovislink 5450, 5460 nebo OEM (ovis)

Old Post 09.08.2006 v 23:50
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 10 

V naši siti používáme DWL-2100AP. DWL-2000AP jsme měli taky, ale nezapomeň, že DWL-2000AP je pro US. Pro EU je 2000AP+ ale umí jen 54Mbps.
Jinak ještě:
2000AP - chip Atheros - vložena miniPCI
2000AP+ - chip TI
2100AP - chip Atheros

Záleží taky hodně na revizi..je jich mraky a dělá se v tom bordel..třeba pro 2100AP už jsou A1-A4.... A4 už má zase jinej fw. než ostatní.
Jinak zkušenosti s 2000AP+ je taková že některý jedou OK a pak jsme tu měli jedno který se vždycky odpojilo a připojilo až po měkkým resetu. To se spravilo až po vydaní nového fw.. a to trvalo asu pul roku. Nakonec jsme to AP stejně vyměnili za 2100ku.. změna byla znát hned v síle signálu a i v přenosu.

Ale jelikož koukám, že DI-624+ je skupiny AirPlusXtremeG+ tak je pro tebe lepší DWL-2000AP+..stejný chipy by měli jet proti sobě skvěle.
Když jsem měl 2000AP+ proti 2000AP+ tak to jelo výborně. Asi 2,8MB/s na 1km.

Podle mně existuje DI-624 bez plusu... to plus je spíš většinou minus. Aspoň u Gček.

Old Post 10.08.2006 v 15:50
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxpaja
Newbie

Registrován: 10.07.2006
Příspěvků: 6

Re:LHosek Příspěvek č. 11 

Mam 2000AP+ a revizi asi B2?Diky moc za podělení se o zkušenosti. Doufam ze vše pojede Ok že nebudou žádné problémy!

Old Post 10.08.2006 v 22:51
xxpaja je offline   Click Here to See the Profile for xxpaja   Find more posts by xxpaja   Click here to Send xxpaja a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Re:LHosek Příspěvek č. 12 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 11.08.2006 v 06:44
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
solva
Newbie

Registrován: 11.05.2003
Příspěvků: 46

SNMP Příspěvek č. 13 

Ahoj,
Chtel bych se zeptat zda DWL-2000AP podporuje SNMP, ktere by bylo pouzitelne pro dohled. Tzn. Hlidani portu, klientu, sbirani dat pro performance monitoring apod.

__________________

Solva
-------------------------------
Kdyz se chce, vsechno jde :-)
a kdyz to nejde, tak se zeptam :-)

Old Post 15.12.2006 v 11:01
solva je offline   Click Here to See the Profile for solva   Find more posts by solva   Click here to Send solva a Private Message   Click Here to Email solva   Visit solva's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Re: SNMP Příspěvek č. 14 

Old Post 15.12.2006 v 22:25
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:47.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz