CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Chuchle, Lahovice a okolí
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Děkuji ... Příspěvek č. 17 

chci si s tim trochu pohrát. Zatím mám vstupní část a zahájím pokusy s výstupem AP s malou anténkou, abych ohodnotil dosah.
Dám vědět, až rozjedu pokusné vysílání AP. V úvodu to bude
s Win98 a později chci vyzkoušet Linux nebo FreeBSD. Pro
orientaci tu spustím malý webserver s logem AP Chuchle CHU01.
IP bude 10.27.x.x - nechám to upřesnit od Guliho (MAP02).
Tady ho mám 100% kvalita a 40%síla (Dlink520+ PCI).
Jinak na závodišti na střeše tribuny je vidět dálkový spoj -
domnívám se - 26GHz a jedno síto směrem k tobě poněkud ke Strakonické. Zkus to zaměřit, jestli to něco dává. Případná konektivita k Inetu by tu nebyla marná (doufejme).
Mám to vše na balkoně, takže nemusím řešit uzemění.
No a další zájemci sázejte borůvky do mapy :-)

Naposledy upravil ladarozan 09.09.2003 v 19:14

Old Post 22.08.2003 v 20:41
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamash
Newbie

Registrován: 29.06.2002
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 18 

No, nemam to tak jednoduche, bydli tam trochu odlehlejsi vetev rodiny, a navic strecha je ve stavu, kdy kazdy vystup se odecita z celkoveho poctu moznych pokusu, ktery se nezda byt prilis vysoky ))
Navic vybaveni pro tento node musim jeste poridit, to sito bylo jen pujcene.
Jinak muzu nabidnout zkusenosti s provozem naseho AP ZPNet na Zelenem pruhu (i kdyz se nepohybuji na urovni admina). Vic kdyztak Jabber (filip@jabber.cz) nebo ICQ (viz profil).

Old Post 22.08.2003 v 20:54
mamash je offline   Click Here to See the Profile for mamash   Find more posts by mamash   Click here to Send mamash a Private Message     Visit mamash's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

je to vyhovující. Příspěvek č. 19 

Zřejmě by to šlo u tebe z MAP02. IP adresa je poskytována DHCP servrem a je v rozsahu 10.27.2.x . Mám vyzkoušené WinXp,Win2k,WinMe a Win98, proxyserverWinRoute, a nanečisto
AP Zcom1500, Kerio Personal FireWall.-zbývá mi jej nakonfigurovat a zapnout. Provoz ale neuvažuji zatím nonstop.

Old Post 22.08.2003 v 21:13
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Norick
Junior Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 119

Příspěvek č. 20 

__________________

We all shall be connected to backbone net someday. Shall we be satisfied then?
ICQ:332178427

Old Post 23.08.2003 v 00:02
Norick je offline   Click Here to See the Profile for Norick   Find more posts by Norick   Click here to Send Norick a Private Message   Click Here to Email Norick     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Rád se poptám,az... Příspěvek č. 21 

Jo, díky. Já to s w98 nemám natrvalo, ale potřebuji tímhle projít,
abych to odzkoušel. Ponevadz ted mam kartu (Dlink520+)
s jinou mac adr.
tak skutecne jede linka od Guliho na 35kB sdil.Az se vrati s dovolene tak mi to prehodi.

Old Post 23.08.2003 v 06:47
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

ještě k tomu IP Příspěvek č. 22 

premyslel jsem asi o rozsahu 10.27.3.0/24 - kdo to ma na budce?
(jinak jeste, jak ctes cestinu ěščřžýáíé ?)

Old Post 23.08.2003 v 07:05
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Norick
Junior Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 119

Příspěvek č. 23 

__________________

We all shall be connected to backbone net someday. Shall we be satisfied then?
ICQ:332178427

Old Post 23.08.2003 v 10:41
Norick je offline   Click Here to See the Profile for Norick   Find more posts by Norick   Click here to Send Norick a Private Message   Click Here to Email Norick     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

NóD LadaR Velká Chuchle CHU01 Příspěvek č. 24 

Zkusím vysílat na kanálu 3 pro část Chuchle v oblasti
závodiště, Dostihové, severní části Lahovic a rovinu podle Strakonické. Provoz zatím cca od 18 h do 24 h.
Přístup prozatím volný . Po dobu laborování
může dojít k přerušování provozu.
Zkoušejte, pište maily. Zajímá mě i dosah "za vodou" v Modřanech
a na svahu k sídlištím Lhotka, Novodvorská atd.
Momentálně IP 10.28.x.x bude změněno.

Naposledy upravil ladarozan 09.09.2003 v 19:18

Old Post 25.08.2003 v 06:13
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

no zatím žádná sláva Příspěvek č. 25 

signál jsem monitoroval po okolí a útlum okolí je značný.
Tak počkám na další nódy a uvidíme.

Old Post 26.08.2003 v 14:57
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
troz
Newbie

Registrován: 28.11.2002
Příspěvků: 2

Re: Access Point Velká Chuchle CHAP01 Příspěvek č. 26 

__________________

Troz

Old Post 27.08.2003 v 13:23
troz je offline   Click Here to See the Profile for troz   Find more posts by troz   Click here to Send troz a Private Message   Click Here to Email troz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

výborně Příspěvek č. 27 

další hlásek. Snažím se sehnat lidi, co by radi neco
v Chuchli meli. Pro začátek zatím oživit jen skupinu, co by
chtěla tohle tady provádět. Jsi první, kdo se mi ozval ze zaregistrovaných lidí. Můžeme vyčkat ještě na další a pak
bychom to probrali z hlediska toho, co jsem zatim probadal
v terénu. Čili nebalim to, jen jsem to odlozil az bude vic lidi.
muzem pokecat po ICQ klidne. 170979819
------------------------------------
LadaR, ICQ 170979819

Naposledy upravil ladarozan 16.09.2003 v 22:01

Old Post 27.08.2003 v 15:19
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guli
BSD Guru

Registrován: 15.05.2002
Příspěvků: 93

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 28 

__________________

Guli / Praha12.net Core Administrator ASN64527
mapper(oblast Prahy 12),
AP Platan owner
ICQ: 14215363

Naposledy upravil guli 01.09.2003 v 12:41

Old Post 01.09.2003 v 12:32
guli je offline   Click Here to See the Profile for guli   Find more posts by guli   Click here to Send guli a Private Message   Click Here to Email guli   Visit guli's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptak_tucak
Newbie

Registrován: 11.08.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 29 

2ladarozan: ze strechy vidim ty bytovky s tvym ap, ale je to takovej prustrel mezi tema posr. topolama na strakonicky, snad by to slo...

2all: sraz by byl vhodnej

Old Post 02.09.2003 v 07:02
ptak_tucak je offline   Click Here to See the Profile for ptak_tucak   Find more posts by ptak_tucak   Click here to Send ptak_tucak a Private Message   Click Here to Email ptak_tucak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

neco pripravim aspon na pokus Příspěvek č. 30 

zbastlim malou antenu a zkusime to na sebe. Ozvu se...

Old Post 02.09.2003 v 07:23
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
troz
Newbie

Registrován: 28.11.2002
Příspěvků: 2

Re: výborně Příspěvek č. 31 

__________________

Troz

Old Post 04.09.2003 v 10:41
troz je offline   Click Here to See the Profile for troz   Find more posts by troz   Click here to Send troz a Private Message   Click Here to Email troz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Pokusný provoz AP Příspěvek č. 32 

Dnem 28. října zahájen pokusný provoz AP Velká Chuchle.
Podle situace v éteru je nastaven 3. kanál .
Připojení obstarává DHCP server.
Tak zkoušejte, připojujte se, pište o dosahu.

p.s - vysílám na všechny strany (stromy-nestromy)

Old Post 27.10.2003 v 19:34
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:09.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz