CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > 1UTP na 2PC
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 17 

to Vox:
Takze ty UTP rozdvojky, co jsem videl v nejakem e-shopu za 300Kc jsou takovehle pasivni prvky? Teda fuj! Vyrobit pajkou - to prijde na par desitek Kc.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 23.12.2004 v 17:36
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orange Juice
Member

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 398

A co tohle? Příspěvek č. 18 

Old Post 25.12.2004 v 13:23
Orange Juice je offline   Click Here to See the Profile for Orange Juice   Find more posts by Orange Juice   Click here to Send Orange Juice a Private Message   Click Here to Email Orange Juice   Visit Orange Juice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

habaďůra Příspěvek č. 19 

tak tohle jsem viděl použít ojediněle a v krajním případě např. v rozvodu sítě už nebyla kapacita a bylo nutné připojit ještě jeden komp navíc. Pak je možné dva porty u swiche sloučit speciální rozbočkou a na druhé straně opět rozdělit. V celku to znamená osadit 4 zásuvky a 2 vidlice RJ45. Cena redukce převyšuje podstatně cenu druhého kabelu. Vzhledem k přeslechu v kabelu se shoršuje čitelnost přenosu (Nexty) a z praxe mám naměřeno snížení rychlosti až o 50%. (a taky třeba nic !!)
Polohování vodičů je 1,2,3,6 pro PC1 a 4,5,7,8 pro PC2.
Jedna ta redukce příjde na cca 220,- Kaček.

Redukce uvedená v minulém příspěvku je jen "paralelka", má sice lákavou cenu, ale nelze ji tady využít.

Old Post 25.12.2004 v 17:04
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yablos
Junior Member

Registrován: 04.02.2003
Příspěvků: 126

Příspěvek č. 20 

Nekdo tady proklamoval, ze na 1 UTP nelze nahazet 3 koncove sitovky.
Dlouho jsem tomu veri, az do minuleho tydne, kdy zbyl kousek kablu a hromada starych SIS sitovek. Nechtelo se tomu jet(osobne bych rek, ze to ani jet nemuze..modulace, napeti atd), ale po prehozeni "vyhybky" na 10FullDuplex najednou vsechny konce udelaly BLIK a frcely.
Kazdopadne takoveto spojeni je leda tak na otestovani "nervu" sitovek

__________________

Yablos - P.T.

Old Post 29.12.2004 v 13:33
Yablos je offline   Click Here to See the Profile for Yablos   Find more posts by Yablos   Click here to Send Yablos a Private Message   Click Here to Email Yablos   Visit Yablos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 21 

Chystam se zkusit BNC sitovku proti UTP switchi. Jestli nekdo napise, ze ho zajima vysledek, moje chystani se vyrazne urychli.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 29.12.2004 v 16:05
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

TAK MNE TO TEDY ZAJIMA :-) Příspěvek č. 22 

No to si dost dobre nedokazu predstavit jak to hodlas propojit.
Na UTP je oddelene TX/RX a na BNC jaksi nee.
Jinak mam taky do jedny zasuvky natazeny 2 porty jednim kabelem a 10M jedou bez problemu - flood ping z jednoho stroje pres hub na druhy po temze kabelu 0%PL.
Podotykam ze 10Mbit (zatim tam neni svist)
Na jedne strane dvojzasuvka a na druje strane rozdelene pary a primo nakrimpovane konektory -> hub.

Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 29.12.2004 v 19:19
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orange Juice
Member

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 398

Tak co? Příspěvek č. 23 

Tak sem už hoďte nějakej návod jak udělat nebo kde koupit tu rozdvojku :-) . Taky by se mi jedna hodila, kvuli dvoum pc nechci kupovat switch.

Old Post 29.12.2004 v 21:27
Orange Juice je offline   Click Here to See the Profile for Orange Juice   Find more posts by Orange Juice   Click here to Send Orange Juice a Private Message   Click Here to Email Orange Juice   Visit Orange Juice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Tak co? Příspěvek č. 24 

Old Post 29.12.2004 v 22:00
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 25 

Trosku si asi nerozumite.
Nejde proste sproste bez nejakeho aktivniho prvku propojit 3 UTP porty.
Co jsem tu popisoval (a nejen ja) je paralelni propojeni 4 portu (2 a 2) jednim kabelem.

Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 30.12.2004 v 07:50
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orange Juice
Member

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 398

Jasně Příspěvek č. 26 

Takže timhle způsobem můžu propojit maximálně 2 počítače na jednom kabelu.

Naposledy upravil Orange Juice 30.12.2004 v 09:15

Old Post 30.12.2004 v 08:43
Orange Juice je offline   Click Here to See the Profile for Orange Juice   Find more posts by Orange Juice   Click here to Send Orange Juice a Private Message   Click Here to Email Orange Juice   Visit Orange Juice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

když nedáte ... Příspěvek č. 27 

Old Post 30.12.2004 v 10:07
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzavy
Junior Member

Registrován: 21.03.2003
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 28 

Jakýkoliv testy s BNC uvítám, pořád jsem spokojený uživatel koaxiálu. Ale chtěl jsem do sítě přidat AP, koupil jsem kvůli tomu hub s BNC a ono to nejede... UTP klienti na hubu mají mezi sebou PL, mezi UTP a koaxem je PL nepoužitelnej... Takže koax nechávám a kvůli AP potáhnu až od serveru UTP kabel

Old Post 30.12.2004 v 15:35
Dzavy je offline   Click Here to See the Profile for Dzavy   Find more posts by Dzavy   Click here to Send Dzavy a Private Message     Visit Dzavy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 29 

Old Post 30.12.2004 v 16:18
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzavy
Junior Member

Registrován: 21.03.2003
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 30 

No taky nevim, co to je za kravinu, ale asi to bude tim hubem. Jak říkám, koax funguje jinak v pohodě a UTP kabely taky...

Old Post 30.12.2004 v 16:29
Dzavy je offline   Click Here to See the Profile for Dzavy   Find more posts by Dzavy   Click here to Send Dzavy a Private Message     Visit Dzavy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 31 

Koax se nejlip meri ohhmetrem. Vrazi se hroty do BNCcka a kdyz ukaze 25Ohm, je to v poradku. Pokus bude uskutecnen, jenom co se mi dostane do ruky UTP+kleste. Mozna v lednu.
Edison z DDM Praha 6 rikal ze to jde. Rozhodne tim neznicim ani tu sitovku za 10Kc, co jsem dnes koupil ;-)

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 30.12.2004 v 20:14
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzavy
Junior Member

Registrován: 21.03.2003
Příspěvků: 174

Příspěvek č. 32 

Tak to jsem zvědav, co z toho vzejde. Pak dej vědět, jak jsi to nakonec zapojil a co to dělalo
Jinak měřit koaxiál pochopitelně umím, jak říkám, blbej bude ten hub...

Old Post 30.12.2004 v 20:19
Dzavy je offline   Click Here to See the Profile for Dzavy   Find more posts by Dzavy   Click here to Send Dzavy a Private Message     Visit Dzavy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz