CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > zahlceni anteny
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
KPR
Newbie

Registrován: 20.09.2003
Příspěvků: 30

zahlceni anteny Příspěvek č. 1 

Zdravim,
jak poznam ze nekdo svym vysilanim ovlivnuje moje wifi prenosy?
resp. mi treba zahlcuje antenu, a tim padem mam prijem mirne horsi (nicmene funkcni), a vysilani velmi spatne.

KPR

Old Post 18.01.2005 v 19:51
KPR je offline   Click Here to See the Profile for KPR   Find more posts by KPR   Click here to Send KPR a Private Message   Click Here to Email KPR   Visit KPR's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Re: zahlceni anteny Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 18.01.2005 v 20:41
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Re: Re: zahlceni anteny Příspěvek č. 3 

__________________

Old Post 18.01.2005 v 20:44
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KPR
Newbie

Registrován: 20.09.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 4 

jasne. a ty programy pujdou i na AP ? (na PCI wifi verim ze by to bezelo)
resp. mam ovis wl 1100AP , v rezimu bridge. A jsem odkazan pouze na diagnostiku a konfiguraci pres sit.

principielne se to pozna teda jak, ze mi nekdo zahlcuje antenu?
...ze pustim tyhle programy, a ono to nejspis bude odchytavat packety???

Old Post 19.01.2005 v 10:47
KPR je offline   Click Here to See the Profile for KPR   Find more posts by KPR   Click here to Send KPR a Private Message   Click Here to Email KPR   Visit KPR's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 5 

Old Post 19.01.2005 v 15:37
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KPR
Newbie

Registrován: 20.09.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 6 

konkretne se jedna o vzdalenost 600m , vertikalni polarizace , svuj vykon nemuzu natavit, AP node ho ma korigovany.
Pouzivam profi N konektory, zkousel jsem vymenit pigtail a stejne.
Antenu parabolku 14-16dBi (dle praktickeho mereni pred rokem), od ni vede cca 6m H1000 kabelu , konektor N.
Jeste presneji, vysilani jede na kanalu 7.

Me ap klient ukazuje stale 92% signal a 48% RSSI. Neda se z toho nic soudit,ale jiz mam 2 roky zkusenosti v tom...ze pri teto urovni jsem byl schopny jet na pingy 0-10ms , a stahovat 150kB/s uplne v pohode.
Ted mam problem odeslat i ubohy 20kB mail.

jeste presneji... pointinguv prostor kolem primky mezi antenou moji a antenou AP node (o prumeru 8metru) , neni nicim narusen.

na serveru u AP node bezi statistiky prijmu. Nevim co tam je za typ zarizeni, nicmene tabulka poskytuje informace o prutoku dat, o tom ze vsechy klienty prijimaji na 11Mbit , a o tom ze nektere klienty vysilaji na 11 , vetsina na 2 nebo 5 , a muj a nekolik ostatnich vysilaji na 1Mbit rychlosti. V nastaveni sveho ap mam auto down rate. Na AP node je registrovano 26 klientu. Vetsina jsou PCI karty, a mensina jsou AP v rezimu klient, a lepe kdyz podporuji-tak jsou v AP bridge point to point.

to ze mam spatny signal/sum se zjisti jak ? a jak to napravit?
- to by me zajimalo .
nove kabely? silnejsi dBi antena?

Old Post 19.01.2005 v 15:50
KPR je offline   Click Here to See the Profile for KPR   Find more posts by KPR   Click here to Send KPR a Private Message   Click Here to Email KPR   Visit KPR's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

počet klientů a provoz Příspěvek č. 7 

už ten uvedený počet znamená, že to bude v jistých chvílích na "dvě věci" - je to podobné jako když by 20 lidí "sdílelo modem". Pokud si budou pouze číst internet, tak to ujde, jakmile bude jen jeden stahovat do FTP, tak ostatní mohou jít od toho.
1. Je třeba něčím monitorovat provoz a odečíst např. pakety za jednu sekundu a posoudit obsah. Pokud je tam bagrista, budou jeho pakety zastoupeny počtem okolo 90%. Na ostatní zbyde těch 10.
2. Není k zahození pokus s notebookem v okolí kolem vlastní antény, na dobu pokusu se přepne klient jako SW AP a poměří se signál klidně u žádaného AP. Tím se ověří nejen spojení na AP ale i to, že je vlastní sestava naprosto OK.
3. pojem zahlcování antény nemá zde význam. Lze provozovat i několik antén na stejném stožáru nad sebou a bez problému.

Old Post 19.01.2005 v 16:31
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KPR
Newbie

Registrován: 20.09.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 8 

diky,to uz jsou dobry rady.

ale chtel jsem rict jen to...ze rok uz tu takhle behame,a bez problemu. pingy jsem mel porad rychly (0-10ms na seznam),a kdyz jsem neco stahoval tak si taky nikdo nestezoval a bezelo to vsem plynule.

s tim merenim to tak zkusim...to je ok napad

zahlceni anteny nastane, paklize nejaky pako si koupi antenu s velkym ziskem...nejlepe s co nejvetsim uhlem vyzarovani, na svem ap nastavi co nejvetsi vysilaci vykon. a ono se pak neco odrazi, a dochazi to pozdeji jako preslechy a jako prave sum, ktery znehodnocuje signal jineho klienta nebo ap.

ciste teoreticky. kdybych zmenil na svem ap client (point-point bridge rezim) hodnoty Treshold na nizsi? (mame default 2346)
resp. jestli si tam muzu dat co chci aby komunikace bezela a ap node s tim dokazal pracovat, nebo je tahle hodnota spolecna pro vsechny lidi co jsou na AP node?
teoreticky vetsi fragmentace => vic packetu -> mensi delka packetu a tudiz mensi sance na chybu

Vrta mi v hlave proc moje AP vysila 1Mbit a prijima v pohode 11Mbit?

Old Post 19.01.2005 v 16:46
KPR je offline   Click Here to See the Profile for KPR   Find more posts by KPR   Click here to Send KPR a Private Message   Click Here to Email KPR   Visit KPR's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 9 

Kde je ta 1120AP? ta totiž regulovat výkon umí (teda, skoro:-) )....
Že jedeš na 1 Mbit už svědčí o špatném signálu, do konektorů ti mohla natéct voda a podobně, mohla se třeba i vychýlit anténa.
Že je na AP 26 klientů ještě neznamená, že by to nemělo jet.
Co je za HW na AP?
Máte tam regulaci rychlostí?
Taky je nejasné, co myslíš tím AP v režimu bridge.
Protože jestli je to u té 1120AP, tak to není v režimu klient, ale režim AP a zaplé WDS. Což je v tomto případě katastrofa. Pokud je tomu tak, tak to přepni do režimu klient a infrastrukture, zkus, pokud to bude furt blbé, tak zkus Fragment Threshold nastavit tak na 500.
Vysoce zisková anténa je i dost směrová, tak to zase nezamoří okolí kolem dokola. Zkoušel jsem jednu 24dB anténu, jen deset stupňů napravo ve vzdálenosti cca. 250m byl už nepoužitelný signál (ovis s 9 dB anténou).
Pujč si no?as s wifi kartou (podporovanou netstumblerem), připoj k tomu svou sestavu a změř signál, nejen od toho AP, ale i od ostatních v okolí.
To nastavení tresholdů má vliv jen na tu konkrétní wifinu, pokud je to na AP, tak se to projeví i na klientech.
P.S. Jestli máte jako AP tu 1120AP, tak to vyhoď, to je použitelné tak pro 5 lidí.

Old Post 19.01.2005 v 17:25
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KPR
Newbie

Registrován: 20.09.2003
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 10 

Ale ja nemam ovise 1120 , nybrz mam vylepsenou 1100 verzi. (ma USB pro config , verze 1.4j). V SNMP utilite nemam zadnou nabidku na regulaci vykonu,tak nevim nevim.

Antenu mam parabolu. Na antene neni zadny konektor, a kabel vede primo dovnitr do baraku, kde je 1x N profi konektor, na nem je pigtail, a ten jde primo do AP. Dipol jsem koukal...dneska jestli tam neni voda,a nic.

Nicmene jsme nasli kus problemu, byl to jeden sosalek co si nadmerne stahoval. tak jsme mu pristrihli brka a uz je to o 50% lepsi.

Na AP auth listu je 26 klientu, to vim jiste. Z toho jich funkcnich byva tak prumerne 8 az 20 ...dle vytizenosti za den.

Regulaci rychlosti? na node nevim, kazdopadne na svem AP mam zapnute auto down rate, a mam max rychlost 11Mbit a vsechny dalsi taky zaskrtly.
Na AP node nevim co tam je za AP. Ted tam dali neco novyho. Kazdopadne ten monitorovaci soft je WeWiMo

Muj klientsky AP driv bezel v rezimu AP-client, ale bylo mi receno ze WDS protokol jaxi zabrzduje pasmo,tak jsem prepnul rezim do AP-bridge. atake to beha, da se rict ze o 10% lip.

Treshold a RTS treshold mame nastaveny na 2346. MAm je zmensit? kdyz dam treba 1000 , tak to AP node pobere?

Jako AP node urcite neni zadny ovislink. Ten muj bezi pouze na klientske strane, a pod nim switch. pro pripojeni 4 lidi to bohate postaci. lepsi nez 4x PCI wifi v jednom vchode baraku...

Old Post 19.01.2005 v 17:38
KPR je offline   Click Here to See the Profile for KPR   Find more posts by KPR   Click here to Send KPR a Private Message   Click Here to Email KPR   Visit KPR's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 19.01.2005 v 18:05
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 12 

Old Post 19.01.2005 v 19:22
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz