CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Fakt záhadný klekání compu
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Unhappy Fakt záhadný klekání compu Příspěvek č. 1 

Zformátoval jsem disk (Seagate 40GB rozdělenej na 2x 20GB) Nainstaloval Win XP pro a další prográmky a po nějaké době se mi počítač začal kousat resp. radikálně zpomalovat... vypadá to tak, že na něco kliknu, comp se kousne, je chvíli (minutu, dvě) kouslej pak se program spustí (popř. provede danej úkol), někdy je kouslej déle až se sám zrestartuje... zformátoval jsem jej takto 5x a vždy to zkoušel znovu a jinak. Stalo se mi např. to že jsem kopíroval z CD mp3 do compu cca 20 skladeb v pohodě, a pak se kousnul a po chvíli se sám zrestartoval... někdy se kousne jen prováděná aplikace ale třeba internet jde bez problémů (někdy)... Nejdřív jsem myslel že je to problém s připojením na LAN sí?, ale pak jsem to zkusil s odpojenym kabelem a to samý... Zkoušel jsem různé diagnostické programy banchmarky ale výsledky se zdají být normální... zkoušel jsem i (ze zoufalství) vyčistit vnitřek compu od prachu (hůůůstě zanesenej :-)) ale taky to nepomohlo... vůbec nevim jestli je to způsobený hardwarem nebo softwarem... co se tíče softwaru, tak jednak to dělalo a? jsem tam (ne)dal jakýkoli programy a jednak jsou to ty samé programy co už jsem tam měl dřív a byly bez problémů... jediný společný jsou wokna, ale i ty jsem tam měl dřív (z toho samého CD) bez problémů... navíc instalace woken i formátování vždy proběhlo naprosto bez problémů... Ještě mě napadlo že před tím než jsem to formátoval jsem měl nějakýho trojskýho koně, ale AVG ho normálně odstranilo (bohužel byl v nějakym důležitym souboru a nemoh jsem na net což už tak plánovaný formátování disku jen uspíšilo) navíc, když jsem disk zformátoval tak by tam snad žádnej vir bejt neměl... Mám teď jediný dvě podezření - jednoje RAM - jednak je mi divný že hned po nainstalování win mám z 256MB cca polovinu obsazenou (že by si win brali tolik) a jednak platí pravidlo - za nevysvětlitelné chyb může RAMka :-))) drůhý podezření je HDD, nebo? většina problémů je když pracuje HDD (ten ovšem pracuje skoro furt, že) možná by to mohlo být tím že jsem dřív měl zformátováno FAT32 a teď NTFS (tim si ale nejsem jistej, já to prostě zformátoval normálně format c: (d a jestli to bude tak nebo tak jsem neřešil... ale tak jsem to před rokem dělal taky a bylo to bez problémů... Prosím porďte mi někdo, jsem naprosto bezradnej...

Možná ještě dodat - formátuju comp zhruba jednou do roka a nikdy žádnej problém... než jsem ho zformátoval nyní měl jsem problémy s přehrávánim některejch videí (mpg) ve WMP a psalo to chybu že s pamětí nelze provést operaci read ale v BS playerovi to šlo bez problémů... no a pak drobný občasný chybky... to jsem ale přičítal totální zasviněností disku (znáte to co se za rok nashromáždí... )) No prostě, spokojenost, spokojenost a po formátování problém :-((

jo a sestava je - Pentium Celeron (Thualatin) 1.2 GHz, 256 RAM, 40GB HDD Seagate, GeForce 2 MX 400 zákl deska tušim nějaký


PLS HELP ME

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 07.02.2005 v 11:02
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 2 

Nech tam bezet dva dny MEMTEST a uvidis

Old Post 07.02.2005 v 11:41
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 3 

tak při hledání takovéto vady je třeba komp očesat od nadbytečných karet a mechanik, nechat tam jen to nejnutnější.
Teď dva kroky - test povrchu disku ale úplný(v XP ve vlatnostech se zatrhnou obě zatržítka kontroly disku a vadných sektorů) a po restartu musí projít modrá obrazovka, kde se sledují nálezy.
Druhý krok je podrobný test paměti - mně osobně vyhovuje nejvíc Memtest68 - startuje se z bootovačky a test trvá cca 20 minut pro pamě? 256Mb. Máte-li dvě, proházejte je ve slotech a zkuste i po jedné. (já měl v paměti vadný pouze jeden bit a to vedlo opčas k zádrhelu).
Dále ještě, jestli se točí bezvadně větrák a po zahřátí nezastavuje.
pokud to vše nevede k cíli, tak posoudit v nouzovém režimu a pokud to v něm bude dobré, pak je to některý s ovladačů, které nejsou vhodné pro XP. - vyhledat a odinstalovat. (hromada kodeků, a další věci z Win95 atd.)

Old Post 07.02.2005 v 15:32
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 4 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 07.02.2005 v 23:56
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DRSON
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 89

Příspěvek č. 5 

To ze se celej komp na minutu zastavi se mi stavalo kdyz sem kopiroval z disku UDMA6 na ATA33. Muze to bejt diskem, nebo ti tam chybej drivery od desky (nebo sou vadny) a cely to jede v nejakym SUX modu. Rozhodne bych z toho kompu nejdriv vyndal vsechno co tam bejt nemusi (zvukarna, sitovka, atd..) Vetraky si taky zkontroluj. Muzes mit v biosu zaplou nejakou ochranu CPU, ktera to shazuje (takhle mi po vymene vetraku nenajel jeden komp, pac byly otacky pod nastavenou hranici).

Old Post 10.02.2005 v 14:12
DRSON je offline   Click Here to See the Profile for DRSON   Find more posts by DRSON   Click here to Send DRSON a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyvris
Member

Registrován: 06.05.2002
Příspěvků: 468

nebo jinak Příspěvek č. 6 

Nebo sosni naky live Linux distro treba knoppix.org nebo slax.cz bootni z nej, a pokud pojede OKej budes aspon vedet jestli je to HW nebo SW... pripadne linux kdyz ho zlobi nakej kus srotu tak je docela ukecanej ~ verbose, takze ti rekne co se mu nepaci... teda pokud nejde rovnou do kernel panicu

no a treba se ti ten linux zalibi, a pohadka bude mit stastny konec

__________________

Petr 'Hyvris' Ludera

Old Post 10.02.2005 v 22:16
Hyvris je offline   Click Here to See the Profile for Hyvris   Find more posts by Hyvris   Click here to Send Hyvris a Private Message   Click Here to Email Hyvris   Visit Hyvris's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Restartovani kompu Příspěvek č. 7 

No kdyz uz se tu nakosli problemy s PC tak bych taky jeden mel. Trapi me uz celkem dost dlouho (asi pul roku). Mam na kompu Win XP. A ted k problemu. Kdyz dam vypnout pocitac, tak se zahlasi hlaska vypina se, pak zhasne monitor ale diody disku a power dioada dal sviti. asi po 10 vterinach komp znovu nabootuje a nastartuji windows. A takhle se to cele opakuje treba i 5-8 nez se komp vypne. Je zajime, ze kdyz nabootuju v nouzovem rezimu, tak se komp vypne vzdycky. Jinak zkousel jsem SP1 i SP2 ani jedno nepomohlo. Taky jsem uz parkrat preinstaloval komp a vzdycky tak cca po tydnu az 14 dnech se to objevi znovu.

Nevite co s tim?
Konfigurace: Deska GIGABYTE GA-7VAXP, proc athlon 1800+ XP, 256RAM, grafika Radeon 9000 PRO, disk WD 80GB BB.
Diky

__________________

Be happy

Old Post 11.02.2005 v 21:03
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

asi zdroj Příspěvek č. 8 

mohlo by to být zdrojem....

Old Post 12.02.2005 v 05:16
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Re: Restartovani kompu Příspěvek č. 9 

Old Post 12.02.2005 v 08:29
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Restartovani kompu Příspěvek č. 10 

Nejdriv jsem si taky rikal ze by mohlo byt neco s deskou nebo zdrojem. Jenze je mi divne, ze ten problem prestane po preinstalovani. A znovu se objevi za tyden az treba 14dnu. No a nejlepsi na tom je, ze zase pak treba na mesic zmizi a pak se opet objevi. Zkousel jsem i par utilit na vypinani kompu, protoze jsem si rikal jestli neni spusteny nejaky program co to takhle kazi. Tak jsem naistaloval nejakou utilitu, co pri vypinani odstreli vsechny bezici procesy a mel by se komp vypnout. Bohuzel nepomohla.

Jde nejak ten zdroj otestovat?

__________________

Be happy

Old Post 12.02.2005 v 08:37
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Re: Restartovani kompu Příspěvek č. 11 

Old Post 12.02.2005 v 09:04
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Příspěvek č. 12 

Jedina vec co my vsak nedava spat je ta, ze v nouzovem rezimu se to vypne vzdy na 100%. A tak se mi nechce verit v hw chybu. nebej tehle drobnosti, tak bych si vsadil na nejakou hw zavadu, ale takhle je mi to divne.

__________________

Be happy

Old Post 12.02.2005 v 09:08
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

když Software... Příspěvek č. 13 

tak odinstalovávat a určitou představu lze získat pomocí MSCONFIG, kde je vidět skupinu nejdůležitějších souborů pro rozběh systému a programů.

Old Post 12.02.2005 v 17:59
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Re: když Software... Příspěvek č. 14 

__________________

Be happy

Old Post 13.02.2005 v 10:13
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Příspěvek č. 15 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 13.02.2005 v 10:57
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jkt
Senior Member

Registrován: 04.04.2003
Příspěvků: 1111

Re: Restartovani kompu Příspěvek č. 16 

__________________

cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Old Post 13.02.2005 v 10:58
jkt je offline   Click Here to See the Profile for jkt   Find more posts by jkt   Click here to Send jkt a Private Message   Click Here to Email jkt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz